Skocz do zawartości
romeo9999

2.0 TFSI instalacja gazowa STAG 400 DPI

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz kod silnika?[/quote

kod silnika BPY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kod silnika BPY

 

Acha. To czyli na razie są dwa silniki do których można założyć LPG. To BPY i BWA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponieważ pojechałem na wakacje do Władysławowa umówiłem się już na sprawdzenie problemu w warsztacie partnerskim STAG w Gdyni na poniedziałek - po wizycie napisze co i jak. Podejrzewam że chodzi o skład paliwa bo wózek na gazie "ciut" stracił na mocy tj. prawie niezauważalnie ale dla kogoś kto dobrze zna swój wózek jest to wyczuwalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie wróciłem z wizyty w partnerskim warsztacie STAG w Gdyni w związku z kontrolką "engine check" która pojawiła się na desce rozdzielczej mojego passka. Gazo-magik podpiął samochód pod kompa i wyskoczył mu błąd P2015 -czujnik pozycji kształtu kolektora ssącego. Powiedział że to standardowy błąd w tych samochodach w których zainstalowano STAGA 400 DPI. Powiedział również że sam zakładał ze 3-4 takie instalację i zawsze błąd ten się pojawiał prędzej lub później. Nie jest to błąd instalacji gazowej ale najprawdopodobniej spowodowany przez instalację. Gazo-magik sprawdził również samą instalację (w tym korekcje, dawki itd) i według niego było wszystko ustawione bardzo dobrze. Błąd wykasował i już kontrolka się nie świeci ale ostrzegł że znowu może się zaświecić. Powiedział również że poinformuje centralę STAG w Białymstoku o tym błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Właśnie wróciłem z wizyty w partnerskim warsztacie STAG w Gdyni w związku z kontrolką "engine check" która pojawiła się na desce rozdzielczej mojego passka. Gazo-magik podpiął samochód pod kompa i wyskoczył mu błąd P2015 -czujnik pozycji kształtu kolektora ssącego. Powiedział że to standardowy błąd w tych samochodach w których zainstalowano STAGA 400 DPI. Powiedział również że sam zakładał ze 3-4 takie instalację i zawsze błąd ten się pojawiał prędzej lub później. Nie jest to błąd instalacji gazowej ale najprawdopodobniej spowodowany przez instalację. Gazo-magik sprawdził również samą instalację (w tym korekcje, dawki itd) i według niego było wszystko ustawione bardzo dobrze. Błąd wykasował i już kontrolka się nie świeci ale ostrzegł że znowu może się zaświecić. Powiedział również że poinformuje centralę STAG w Białymstoku o tym błędzie.

 

 

 

18447/P2015/008213 - Manifold Flap dolotowego Czujnik położenia (Bank 1): nieprawdopodobne sygnału

możliwe objawy

 

Awaria Lampka (MIL) ON

Utrata mocy

 

możliwe przyczyny

 

Obudowa kolektora dolotowego uszkodzony

Kolektor wlotowy Flap Motor (V157) zablokowany / uszkodzony

Moduł sterowania silnikiem Software / Firmware Version uszkodzony

Okablowanie i / lub Connector (s) z / do kolektor wlotowy Flap silnikiem V157) wadliwe

 

możliwe rozwiązania

 

Sprawdź klapkę kolektora dolotowego

Sprawdzić / wymienić Kolektor dolotowy silnika Flap (V157)

Przeprowadzić testy Output / Ustawienie Podstawowe

Sprawdź okablowanie i / lub Connector (s) z / do rozdzielacza silnika Intake Obudowa (V157)

 

Uwagi specjalne

 

W niektórych przypadkach problem można rozwiązać jedynie przez zamianę całego kolektora dolotowego.

Kolektor wlotowy Flap Motor (V157) i Runner Czujnik kolektora położenia (G336) może być częścią tej samej jednostki.

Kiedy znaleziono w VW Golf / Jetta (1K): 1.9l PD-TDI (BRM), sprawdzić moduł sterowania silnika (ECM) Wersja oprogramowania:

03G-906-016-AB @ 7328 lub 7550, jak 03G-906-016-AC @ 7280 lub 7551 mają błędu oprogramowania, który wymaga specjalnej adaptacyjne w kolektor wlotowy Flap silnikiem V157), które w tym momencie może tylko być wykonywane za pomocą narzędzia Factory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźmy pod uwagę iż producent VW nie przewidział ingerencji,w postaci montażu lpg i nie mógł ująć tej przyczyny.

Jeżeli chodzi o czujniki,to wiadomo iż są momenty,kiedy to czujnik nie jest w stanie wysterować odpowiedniego sygnału.Spowodowane jest to ingerencją w podzespoły tj:jeżeli komputer LPG da sygnał do znacznego zwiększenia dawki a przepustnica(czy jakaś inna klapka,wiadomo że chodzi tu o odpowiedni dobór powietrza) nie jest w stanie wysterować maksymalnego otwarcia zadanego przez ten sterownik,powstanie błąd.

Nie jestem przeciwnikiem LPG,jedynie twierdzę,iż nadal nie jest to w pełni dopracowane,szczególnie do silników z turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne 1.8T śmigają na gazie i problemów nie ma , tu problem jest bo to TFSI a STAG400 to tylko proteza ,a nie sensowne rozwiązanie do tego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalne 1.8T śmigają na gazie i problemów nie ma , tu problem jest bo to TFSI a STAG400 to tylko proteza ,a nie sensowne rozwiązanie do tego silnika.

 

Ta czy inaczej skoro to sprzedają to ma to dobrze działać - to jest trzeci samochód który zagazowałem stagiem i chwale sobie ich instlację. Oczywiście poprzednie dwa nie były z bezpośrednim wtryskiem. Ale logicznie rozumując jeżeli silnik łyka mix wahy i gazu to powinien dobrze pracować tak jak by zasówał na samej benzynie. W piątek jade na pierwszy przegląd do Partnerskiego warsztatu w Warszawie i zobacze co mi powiedzą. A w poniedziałek do mechanika w sprawie tego czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle samo co na benzynie wytrzymają ;P ...pisałem wejdź na stronę vialle i poczytaj http://www.vialle.com.pl/lpdi.html

 

 

wtrysk gazu jest realizowany wtryskiwaczami gazowymi ...coś ala 5 generacja tyle że bez wtryskiwaczy gazowych

 

Bardzo chętnie bym skorzystał z Vialle ale ta firma zatrzymała się na TSI i to 1.8. Jak do tej pory od listopada 2011 r. 2.0 TFSI BPY jeżdzę na STAG 400 DPI i nie mam problemu na tyle kilometrów przejechanych, a instalacja mi się zwróciła to zauwazyłem, że zapalenie kontrolki silnika uzaleznione jest od uzytkowania. Silnik nie jest rozgrzany i chce trochę sobie poszaleć i kontrolka gotowa. Druga przyczyna zapalenia kontrolki przy odpalaniu także w chłodniejsze dni. Kontrolka po kilkunastu kilometrach sama gaśnie. Mozna skasować skład mieszanki także z kabla STAG. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo chętnie bym skorzystał z Vialle ale ta firma zatrzymała się na TSI i to 1.8. Jak do tej pory od listopada 2011 r. 2.0 TFSI BPY jeżdzę na STAG 400 DPI i nie mam problemu na tyle kilometrów przejechanych, a instalacja mi się zwróciła to zauwazyłem, że zapalenie kontrolki silnika uzaleznione jest od uzytkowania. Silnik nie jest rozgrzany i chce trochę sobie poszaleć i kontrolka gotowa. Druga przyczyna zapalenia kontrolki przy odpalaniu także w chłodniejsze dni. Kontrolka po kilkunastu kilometrach sama gaśnie. Mozna skasować skład mieszanki także z kabla STAG. Pozdrawiam

 

Powiedz jak Ci to chodzi to znaczy czy miałeś jakieś problemy? Czy odczówasz jakiś minimalny spadek mocy? Ja w swoim wozie zauważyłem pewien spadek mocy, spóżnioną reakcje na wciśnięcie gazu oraz szarpanie przy ruszaniu. Jestem tuż przed pierwszym przeglądem (po 1000 km) i może te wszystkie problemu usuną w warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mineło trochę czasu od mojego ostatniego postu na forum na temat instalacji/działania STAGa 400 DPI w moim Pasku a działo się wiele. Więc tak pojechałem na ponowną wizytę do Warszatatu Partnerskiego Stag w Warszawie 20.08. Tam dowiedziałem się że instalacja się rozkalibrowała i podawała za ubogą mieszankę powietrze+gaz.Instalacja wogule nie gała się skalibrować z silnikiem. Na miejsce przybył również przedstawiciel STAG na Warszawę który po zapoznaiu się z sytuacją umówił mnie na expresową rewizytę w Białymstoku. W Białymstoku pracownik stag-a zajłął się moim autem i naprawił wszystko:-) Co było przyczyną całej masy usterek tj. cheku, braku mocy, gaśnięci śilnika i warjacji komputera? Otórz okazało się że jedna ze świec była nie wymieniana od nowści i miała już za duży luz na końcówce dającej iskrę. Przez co jeden z cylindrów wogule nie palił:-) Po wymianie świec jak ręką odjął. Autko pracuje i zaiwania jak rakieta. Nie wyświetlają się żadne błedy. W drodze do pracy (ok 60 km w trasie w jedną stronę) przeganiam auto ostro i nie czuje żadnej różnicy lpg/pb.

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aż do Białegostoku trzeba było jechać, żeby znaleźli uszkodzoną świecę? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To aż do Białegostoku trzeba było jechać, żeby znaleźli uszkodzoną świecę? :wmorde

No niestety - 180 km musiałem machąć w jedną stronę ale opłacało się bo myślę że zwykły gazownik czy mechanik by do tego nie doszli. Ci ze STAG-a w Białym mają dużą wiedzę. Na desce rozdzielczej wyświetlał się chek a komputer wyświetlał błąd P2015 - usterka układu ssącego. Po za tym silnik nie miał mocy na gazie a na samej PB miał. Sprawdzali wszystko po kolei i doszli - świeca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon a jak jest ze spalaniem w mieście? zrobiłeś może jakiś test typu cały zbiornik - na samym mieście? więcej paliwa pobiera wtedy chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radeon a jak jest ze spalaniem w mieście? zrobiłeś może jakiś test typu cały zbiornik - na samym mieście? więcej paliwa pobiera wtedy chyba?

 

Nie robiłem testu na samym mieście. Co do instalacji to spala ona wache z gazem w tych samych proporcjach co na trasie. Oczywiście w większej ilości wszystkiego - jak to w mieście. Ta instalacja nie działa jak BRC i nie ma okresów kiedy pracuje tylko na bezynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie robiłem testu na samym mieście. Co do instalacji to spala ona wache z gazem w tych samych proporcjach co na trasie. Oczywiście w większej ilości wszystkiego - jak to w mieście. Ta instalacja nie działa jak BRC i nie ma okresów kiedy pracuje tylko na bezynie

 

Ok, dzięki za info - jak zrobisz test w mieście to daj info :) ktoś pisał na forum, że ma też te BRC instalację i jak by tu dodał w tym temacie jak to się sprawuję i jak spalanie trasa/miasto to potencjalni zainteresowani takimi zestawami wiedzieli by co wybrać :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wątku i po wykonaniu kilkunastu telefonów oraz kilku dniach liczenia czy się opłaca. Zdecydowałem się założyć instalacje Stag 400DPI. Pierwsze wrażenie to jednak ciutke słabszy czarnuszek ale za to zdecydowanie taniej narazie jestem po pierwszym do tankowaniu wyszło 2.5 PB i 7 LPG /100km. Zobaczymy teraz ilę przejadę na pełnym zbiorniku gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba za ubogo masz na LPG, bo powinien raczej 8 zeżrec. Wtedy paliwa zassa mniej niż 2 litry.

Stąd może to zamulenie na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachmen że Staga mówił że po 1000 zestroją jeszcze raz, ale mówił odrazu że ok. 7 powinien palić i ok.3 pb. Fakt że dość spokojnie jeździłem. Jak dotąd jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu wątku i po wykonaniu kilkunastu telefonów oraz kilku dniach liczenia czy się opłaca. Zdecydowałem się założyć instalacje Stag 400DPI. Pierwsze wrażenie to jednak ciutke słabszy czarnuszek ale za to zdecydowanie taniej narazie jestem po pierwszym do tankowaniu wyszło 2.5 PB i 7 LPG /100km. Zobaczymy teraz ilę przejadę na pełnym zbiorniku gazu.

 

Gdzie zakładałeś instalke i ile Cię kosztowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności