Skocz do zawartości
romeo9999

2.0 TFSI instalacja gazowa STAG 400 DPI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Celpx

ja tez próbowałem i nie da się założyć do innego jest przypisany jakby

 

 

_______

 

Jak psu na ogonie rzepmocno trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rolloff

Podepnę się pod temat, bo nie znalazłem nic na forum. Niedawno nabyłem Passata B5 FL 2002 2.0 benzyna. Zdecydowanie chciałbym założyć do niego LPG.

 

I tu moje pytanie, to mój pierwszy VW, raczej nie za bardzo się orientuje jaką instalacje najlepiej założyć i czy w ogóle do tego motoru można montować. Będę wdzięczny za pomoc przy wyborze instalacji oraz ewentualnie dobrego warsztatu w Warszawie jeżeli ktoś może coś polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat, bo nie znalazłem nic na forum. Niedawno nabyłem Passata B5 FL 2002 2.0 benzyna. Zdecydowanie chciałbym założyć do niego LPG.

 

I tu moje pytanie, to mój pierwszy VW, raczej nie za bardzo się orientuje jaką instalacje najlepiej założyć i czy w ogóle do tego motoru można montować. Będę wdzięczny za pomoc przy wyborze instalacji oraz ewentualnie dobrego warsztatu w Warszawie jeżeli ktoś może coś polecić.

 

Tylko to jest watek dotyczący B6 i silnika 2.0 TFSi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów ponownie mam do was pytanie i na wstępie powiem że może w złym dziale zadaje to pytanie ale większość z was ma ten sam model Paska co ja i może przerabialiście już ten problem który opisuje poniżej.

 

Mam taki problem, otóż w moim Pasku często włącza się dmuchawa chłodnicy po dynamicznej jeździe (tj. po zatrzymaniu pojazdu i wyłączeniu zapłonu) ale to nie jest problem. Normalnie dmuchawa rozpędzała się na wysokie obroty i chłodziła silnik (stałe obroty) a następnie powoli się wyłączała. Od jakiegoś czasu bardzo dziwie się zachowuje:

1. najczęściej zachowuje się tak - wskakuje na wysokie obroty, za chwilę bardzo zwalnia, pochodzi 2-3 sekundy na wolnych i znowu wskakuje na wysokie i tak na okrągło aż do wychłodzenia silnika.

2. czasem pracuje tylko na niskich obrotach.

Doradzicie coś? bo VAG nie pokazuje błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja zamontowana w 2011 roku. Już ponad 90 000 km przelatane na gazie i pierwsze ustawienie przez gazownika w 2011 roku i cały czas 9-10 lpg i 2-3 bp bez problemów. Własny kabel Stag do wyłączenia serwisówki bo za daleko jeździć aby wyłączyć pikanie. Wiec oceńcie sami czy warto. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Marku, że chciało Ci się zrobić podsumowanie, warto myślę, jeszcze w Twoim przypadku, dodać zakład gdzie to montowałeś, bo skoro zrobiłeś 90tyś bez problemowo, to chyba warto ich polecić?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam zamiar założyć instalację w najbliższym czasie, mam pytanie czy po założeniu wskaźnik MFA będzie wskazywał spalanie, spalanie średnie, czas podróży itp. nadal paliwa, czy da się to podłączyć do gazu?:blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie zapewne wskazywał, nadal zużycie benzyny itp, żeby to działało wskazywalo LPG to musiałbyś mieć instalke vaile z 9 tyś a i tak pewnie by zakłamywał bo gaz ma inną kaloryczność, ale to pewnie poprzez VCDS można przesterowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro napiszę jak na chwilę obecną wygląda instalka lpg do 2.0 TFSI 200 KM bo mam zamiar zalozyc - szukam w okolicach Szczecina ale jesli bedzie duzo taniej gdzie indziej to moge sie skusic na pojechanie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Białystok jest konkurencyjny cenowo. Jaki wyliczasz czas na zwrot $ na instalacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno Białystok
maja mnóstwo zakładów partnerskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak, w mniejszych zakladach tak jak w moim miasteczku nie zrobia mi instalacji do silnika TSI, jedynie do FSI ale to wychodzi tyle co w lepszych zakladach z TSI. Cena instalacji do TSI to ponizej 5 000 pln. W trzech firmach mniej wiecej podobna, roznica kilku zlotych. Jedynym dylematem jest to, ze przebieg znalezionych przeze mnie aut wynosi okolo 200 000 km i tylko jedno z nich ma to potwierdzone, wiec podejrzewam, ze reszta ma o wiele wiecej. W tej sytuacji ryzykiem jest wstawianie instalacji LPG. Przy cenie auta okolo 20 000 pln instalacja za 5 000 pln zwroci mi sie przy moich podrozach dopiero po 4 latach. Zyciowy dylemat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy cenie auta okolo 20 000 pln instalacja za 5 000 pln zwroci mi sie przy moich podrozach dopiero po 4 latach. Zyciowy dylemat...

 

To odpowiedziałeś sobie, że nie opłaca ci się zakładać gazu. Tym bardziej, że cena PB spadła do rozsądnego poziomu :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego też odpuszczam. Cena PB spadla a ja robie małe przebiegi rocznie. Liczac optymistycznie żadnych awarii lpg zwrot po ponad 3 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5k pln za instalkę. Ja zakładałem w Kołobrzegu i płaciłem 3.8k pln.więc różnica znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakładałem Zenit Direct 4,3 ale podobno za 3,5 idzie założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też patrze znów na ceny. Pojawia się przedział 4,3-3,8k za instalke a do tego od 1 Lutego jest 0zl cła na gaz z Rosji. Prognozują zejście z ceny poniżej 2zl/L lpg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też patrze znów na ceny. Pojawia się przedział 4,3-3,8k za instalke a do tego od 1 Lutego jest 0zl cła na gaz z Rosji. Prognozują zejście z ceny poniżej 2zl/L lpg...

 

tjaaa... tylko firmy kontraktujące gaz (nieważne jaki, tak samo jak ropa) zazwyczaj podpisują zamówienia na minimum rok do przodu (bezpieczństwo dostaw i ceny zakupu), więc zmiana ceny gazu "moooooooooże" odczujesz za rok, jak inne wskaźniki w tym czasie nie wzrosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam zakładałem Zenit Direct 4,3 ale podobno za 3,5 idzie założyć

 

Zakładanie instalacji gazowych do samochodów z silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa oscyluje wokół tych przedziałów cenowych. To już jest wyższa szkoła jazdy. W każdym razie pójście w Zenit Direct uważam, za całkiem sensowne rozwiązanie. Ta firma przykłada się do oferowanych instalacji i dba o dobry kontakt z klientem.

Nie zgadzam się z kolei, że nie opłaca się przechodzić na gaz. Zawsze lpg będzie o tyle tańsze, że nam się szybko zwróci koszt instalacji. Poza tym jak zaczniemy jeździć na paliwie o połowę tańszym niż PB to również zaczniemy więcej z tego samochodu korzystać. Z tego wynika, że to obliczanie za ile lat zwróci się instalacja gazowa jest nie do końca precyzyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale ja robie poniżej 15.000km rocznie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności