Skocz do zawartości
romeo9999

2.0 TFSI instalacja gazowa STAG 400 DPI

Rekomendowane odpowiedzi

No zaraz zaraz : kolega Endrju napisał że pali mu tyle gazu co benzyny plus 2-3 litry pb.

 

Zakładamy że jeździ trochę miasta , trochę trasy i auto oszczędnie spala średnio 9 litrów pb, czyli mamy :

 

-na benzynie - 9 x 5.3 = 47.7

-na gazie - 9 x 2.5 + 3 x 5.3 = 38.4

 

Różnica wychodzi 9.3 pln . Jak ktoś widzi błąd to proszę poprawić .

 

Jest to jakaś oszczędność i jak ktoś dużo jeździ to w końcu się zwróci i zacznie zarabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym silniku nie ma bata 55-60 zł na 100 trzeba liczyć. (PB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek kup se disla !!!!

 

A to dlaczego??

NIe można się podpytac już o lpg ??

O ile dobrze widzęto ty zaczołeś wątek (np. post 1, 11 , 38) o lpg bo sam szukałeś informacji na temat instalki (bo jak oczytałem za dużo ci pali PB) do paska a teraz mi mówisz, że mam sobie diesla kupić.

 

Dla mnie nie jest problemem zmiana na diesla lub zrobienie z paska kuchenki, moje auto moja decyzja.

Edytowane przez wozny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zaraz zaraz : kolega Endrju napisał że pali mu tyle gazu co benzyny plus 2-3 litry pb.
No to chyba się rypnąłem bo pali mi gazu i benzyny razem tyle co samej benzyny, czyli ok. 10 l. Mnie przez 1,5 roku jazdy na gazie średnia wychodzi 34pln/100km wiec nie piszcie ze różnica jest 8 pln bo jest większa.

10l pb x 5.65 =56.50 -34 = 22,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba się rypnąłem bo pali mi gazu i benzyny razem tyle co samej benzyny, czyli ok. 10 l. Mnie przez 1,5 roku jazdy na gazie średnia wychodzi 34pln/100km wiec nie piszcie ze różnica jest 8 pln bo jest większa.

10l pb x 5.65 =56.50 -34 = 22,50

 

No właśnie też mi się wydawało że wychodzi jakoś tak mniej wiecej :)

 

Ile Andrzej średnio robisz na pełnym zbiorniku ( i jaka masz pojemność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 wchodzi na max i jeszcze nie zrobiłem mniej niż 480km a najwięcej zrobiłem prawie 600 km trasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 wchodzi na max i jeszcze nie zrobiłem mniej niż 480km a najwięcej zrobiłem prawie 600 km trasa.

 

Dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak B6 znoszą instalkę nadają się do gazowania czy nie? z czasem skusiłbym się na B6 ale PB+gaz jeśli to NIE będzie sprawiać problemó (by od diesla odpocząć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak B6 znoszą instalkę nadają się do gazowania czy nie? z czasem skusiłbym się na B6 ale PB+gaz jeśli to NIE będzie sprawiać problemó (by od diesla odpocząć)

 

Chłopaki lataj na lpg i nie piszą nic złego o zachowaniu czy problemach z samochodem więc się nadaja.

Minus taki że instalacja jest droższa niż do innych benzyniakow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę 1,5 roku i nic się nie dzieje, przejechałem na gazie ponad 30kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Passat wraca na listę aut którymi warto sie interesować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas piszecie ile to Wam pali gazu -- najważniejsze ile Wam pali benzyny. Czy ktoś zatankował do pełna , wyjeździł i może powiedzieć dokładnie jaka mu wyszła średnia z powiedzmy z 2-3tys km ? Ile pali benzyny w mieście , a ile w samej trasie ?

 

A 30 tys to duuużo za mało żeby powiedzieć czy jest ok czy nie .

 

Sam się interesuję tą opcją , ale póki co to jeszcze nie to. Oczywiście wolna wola i każdy robi jak chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tankuje do pełna czy to lpg, czy pb. Na całym zbiorniku wyjeżdżając do rezerwy wchodzi mi ok 62 l pb na tym przejeżdżam 2100- 2300 km przy jeździe mieszanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem właśnie do AC z Białego stoku.

 

Koszt instalacji stag DPI do paska TFSI 3500 zł, czas montażu dwa dni.

Mają u siebie takiego paska firmowego z zamontowanym lpg, który ma przejechane ok 200000 km na lpg i spalanie wychodzi im 9 litrów lpg i ok 2,5 litra pb na 100km.

 

Czyli:

9 lpg x 2,26 = 20,34 zł

2,5 pb98 x 5,54 = 13,85

 

razem: 34,19 zł / 100 km

 

z moich wyliczeń wynika, że przy moim stylu jazdy wychodzi mi ok 20-25 zł oszczędności na każde przejechane 100 km.

 

Jak się dowiedziałem na zbiorniku lpg robią ok 450-500 km.

Edytowane przez wozny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś nie rozumiem, skoro LPG wam spala 9L (a powinno spalać go ok 20% więcej niż PB według AC Stag) to powinniście mieć ok średnie spalanie PB ok 7,5L, czyli mniej więcej tyle co mój średnio mi pali.

W takim razie koszt przejechania 100km na PB to ok 42zł, więc oszczędność to nie 20-25zł na 100km tylko 8zł.

 

Sam się zastanawiam czy montować, ale wyszło mi, że zwróciło by mi się dopiero po ok 60000 - 70000 km :( (ponieważ jeżdżę na PB95 więc u mnie różnica jest jeszcze mniejsza, wyszło mi ok 5zł na 100km)

Edytowane przez lopezpb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja czegoś nie rozumiem, skoro LPG wam spala 9L (a powinno spalać go ok 20% więcej niż PB według AC Stag) to powinniście mieć ok średnie spalanie PB ok 7,5L, czyli mniej więcej tyle co mój średnio mi pali.

W takim razie koszt przejechania 100km na PB to ok 42zł, więc oszczędność to nie 20-25zł na 100km tylko 8zł.

 

Sam się zastanawiam czy montować, ale wyszło mi, że zwróciło by mi się dopiero po ok 60000 - 70000 km :( (ponieważ jeżdżę na PB95 więc u mnie różnica jest jeszcze mniejsza, wyszło mi ok 5zł na 100km)

 

Tu przecież jest inny sterownik od instalacji.

Spali ci ok 9 litrów lpg a nadrobi to 2-3 litrami pb.

 

Jak rozmawiałem przy tych instalacjach wychodzi jakieś 30% oszczędności jazdy na samym pb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris tu nie ma co czytać Art gdzie piszą różne dziwne rzeczy tylko poszukać opini ludzi co latają z tymi silnikami na lpg. A jak szukałem po różnych forach to praktycznie każdy zadowolony jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spalanie lpg w podpisie a pb jest kontynuowane na profilu z przed montażu lg wiec jest zawyżone, spada przy każdym tankowaniu benzyny. W AC jak mi mówili ze ze spalaniem może wyjść różnie bo sterownik jest robiony pod konkretny rodzaj silnika, i nie da się go założyć do innego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności