Skocz do zawartości
romeo9999

2.0 TFSI instalacja gazowa STAG 400 DPI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja 30k km i żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endrju, sądząc po twoim spalaniu w stopce, LPG w FSI to chyba średni interes? Nie wychodzi cię to drożej niż jazda na PB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo spalanie pb nie jest wartością faktyczną, nie zmieniałem profilu na motostacie, tylko jet to kontynuacja jazdy na samej benzynie, więc co tankowanie spada minimalnie. Faktycznie pali mi od 2 do 3 l/100 benzyny w zależności od stylu jazdy. Ogólnie przeliczając wychodzi mi 34pln na stówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopie daj sobie spokój z tą instalacją - cena z kosmosu a oszczędności marne. Stag 400DPI wiele tańszy w instalacji i koszcie użytkowania. Nie wiem jak Endrju ale ja zrobiłem już na niej 37 tyś i większych kłopotów nie było. Pozdrawiam

 

Dałem tylko info co im odpisali z jednego zakładu. Ogólnie lukam z ciekawości jakie ceny sa instalek do mojego motoru i jakie są koszta jazdy.

 

Do tych co zakladali instalke możecie napisać jakie koszty były, jaka instalka i jak wam teraz dokladnie wychodza koszty smigania samochodami.

Edytowane przez wozny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za Staga 400 dpi dałem 3800, a spalanie na felgach 18" wynosi ok. 2.5 PB i 7 - 8 LPG co średnio daje 34 - 36pln /100km. Instalka zwróciła mi się po 14 miesiącach użytkowania i przejechaniu 21 kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u was to jakieś dobre ceny macie bo w mojej okolicy liczą sobie za taką instalke ok 5000 zl.

 

ale jak to jest bo zazwyczaj gazu auto pali o 15-20% więcej a tu takie małe spalanie ci Endrju wychodzi.

Jaki masz zbiornik od lpg i ile na nim zrobisz km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu spalanie lpg wychodzi tyle ile pali pb, plus ok. 2-3 litry benzyny. Zbiornik mam 55l w kole zapasowym, więc wchodzi mi 44l lpg i robię 500 km a jak w samej trasie i emerycko jadę ok. 100-ki to prawie 600 km przejechałem. Zawsze możesz do nas przyjechać na instalację. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde u was to jakieś dobre ceny macie bo w mojej okolicy liczą sobie za taką instalke ok 5000 zl.

 

ale jak to jest bo zazwyczaj gazu auto pali o 15-20% więcej a tu takie małe spalanie ci Endrju wychodzi.

Jaki masz zbiornik od lpg i ile na nim zrobisz km?

 

Ja mieszkam pod Warszawą i dzwoniłem do warsztatu firmowego STAGA w Wawie i usłyszałem 4800. Zadzwoniłem do Białegostoku do centrali staga i powiedzieli 3600. Różnica jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu spalanie lpg wychodzi tyle ile pali pb, plus ok. 2-3 litry benzyny. Zbiornik mam 55l w kole zapasowym, więc wchodzi mi 44l lpg i robię 500 km a jak w samej trasie i emerycko jadę ok. 100-ki to prawie 600 km przejechałem. Zawsze możesz do nas przyjechać na instalację. :)

 

Kurcze to wam.jakoś mało te paski palą :)

No.ale zasieg i oszczędność przemawia za zamontowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dlaczego się dziwicie że nie jest dokładnie tak samo jak na benzynie skoro świadomie protezę zamontowaliście (półśrodek) życzę miłej eksploatacji oby nie trzeba demontować instalacji i remontować głowicy a już parę silników robiłem

 

widzę kolego że chyba cie gryzie że wszyscy zakładają instalki inne niż te które proponujesz, mniej grosza ci wpadnie do kieszonki i zły jesteś czy jak, skończ może już z tą protezą bo twój pesymizm i wątek o deinstalacji układu gazowego po oczach razi,

 

chłopaki się zdecydowali, mają drobne problemy ale chwała im za to że dzięki nim widzimy wszystkie mankamenty i zalety, firma zakładająca też uczy się dzięki takim ludziom i będzie próbowała poprawić wszystkie problemy tak to jest w wypadku nowości na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś z was o jakimś dobrym warsztacie zakładającym staga DPI na śląsku?

Oczywiście taki który ma go w dobrych cenach bo gdzie nie patrzę to liczą ponad 4000 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wozny ja z Anglii jechalem zeby lpg zalozyc, wiec moim zdaniem dasz rade do Bialegostoku sie przejechac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałem, to cena w Białymstoku za STAG'a jest najniższa, a trochę się naszukałem... Planuję się tam wybrać i założyć. 500 złotych na drodze nie leży...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak sprawdzałem, to cena w Białymstoku za STAG'a jest najniższa, a trochę się naszukałem... Całe szczęscie jestem z okolic... Także panowie! Pieniądze nie leżą na drodze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Wasze spalanie wychodzi mi że oszczędności jest ok 8 pln na setce, także szału nie ma . Jeżeli ktoś ma dużo miasta to pewnie oszczędność jeszcze spada , także ja bym się tu cudów nie spodziewał .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem instalkę różnica była zdecydowanie większą.Lpg kosztował u mnie 2.20 a teraz 2.65, pg kosztowało 5.89 a teraz 5.65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto poszukać sprawdzonego warsztatu który ma doświadczenie w instalacjach i przyjechać ze swoimi częściami :) wtedy instalacja kosztuje nawet kilkadziesiąt procent taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To coś to trzpień zaworu który zamyka wypływ gazu jak cewka nie ma prądu, i to co zrobili ci panowie wam nazywa się kryminał, podejrzewam że winą za to jest stosowanie za słabych cewek

 

też mi się wydaje że to jakiś skandal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na Wasze spalanie wychodzi mi że oszczędności jest ok 8 pln na setce, także szału nie ma . Jeżeli ktoś ma dużo miasta to pewnie oszczędność jeszcze spada , także ja bym się tu cudów nie spodziewał .

 

Pozdr

 

NO raczej troszkę więcej wychodzi na setkę.

 

Z wyliczeń jak widzę to koszt przejazdu na lpg wyhodzi ok 35 zł na 100 km a na pb ok 55 zł.

Więć różnica 20 zł jest na każde 100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak mam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja tak mam.

 

:) to dobrze przeliczyłem :)

 

Andrzej wszystko ok ci chodzi zadowolony jesteś?

Jaki masz zasięg jak latasz po mieśie?

Sądzę że na lpg latasz non stop dynamicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności