Skocz do zawartości
romeo9999

2.0 TFSI instalacja gazowa STAG 400 DPI

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem w poprzednim temacie o inst. do silników TSI że nie nadają sie do int.gazowych.Czytałem o tym w wypowiedziach fachowców.Może jest w tej chwili jakaś tylko trzeba rozważyć cene ale jaką, kto prawde powie?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"półśrodki" jak to nazywasz jeszcze nikt nie narzeka choć w użytkowaniu na pewno jest mniej ekonomiczna niż VIALLE bo pobiera wache.

 

Czyli Vialle - nie pobiera wachy? :hmm Dziwne rzeczy opowiadasz :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Vialle - nie pobiera wachy?

 

zgadza się, możesz na samym lpg jeździć, odpalać na zimnym silniku z pustym bakiem

wejdź na stronę vialle ...mam sąsiada z A5 tfsi instalka zakladana w holandii już od pół roku myśli nad demontażem baku a w te miejsce druga butla na lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe, ile wtryski w takim wypadku wytrzymują, skoro nie ma chłodzenia paliwem.

Bo do tej pory, co czytałem, to nie widziałem, zeby instalka do TFSI nie brała wcale benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ciekawe, ile wtryski w takim wypadku wytrzymują, skoro nie ma chłodzenia paliwem.

Bo do tej pory, co czytałem, to nie widziałem, zeby instalka do TFSI nie brała wcale benzyny.

 

tyle samo co na benzynie wytrzymają ;P ...pisałem wejdź na stronę vialle i poczytaj http://www.vialle.com.pl/lpdi.html

 

 

wtrysk gazu jest realizowany wtryskiwaczami gazowymi ...coś ala 5 generacja tyle że bez wtryskiwaczy gazowych

Edytowane przez kserkses

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się, możesz na samym lpg jeździć, odpalać na zimnym silniku z pustym bakiem

wejdź na stronę vialle ...mam sąsiada z A5 tfsi instalka zakladana w holandii już od pół roku myśli nad demontażem baku a w te miejsce druga butla na lpg

Pisałem że może w tej chwili jest instalacja,tylko koszt? Do odpalania na LPG nie jest potrzebna Pb to co tu ma pusty bak,nastepna rzecz gaz ma niską temperature i żeby nie szkodził silnikowi musi być podgrzany i do samego zapłonu.Jeżeli już to przy starych klekotach można takie cyrki robić ale nie przy tego typu, chyba że ma elektryczny podgrzewacz,innej możliwości nie widze. Z demontażem baku to sąsiad ma bujną wyobraznie i wielką wiare w tą instalacje.Ja bym nie zaryzykował jazdy, szczególnie dłuższej bez benzyny.Tak jak u Ciebie trzeba dołozyc butle z płynem do smarowania wtrysków a w tamtej nic nie smaruje?

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak u Ciebie trzeba dołozyc butle z płynem do smarowania wtrysków a w tamtej nic nie smaruje?

 

 

..bzdury.. bzdury i jeszcze raz bzdury jeśli mówisz o lubryfikacji, pomaga jak umarłemu kadzidlo

poza tym lubryfikator służy (przynajmniej w teorii twórców) do smarowania zaworów a nie wtrysków:http://q2autogaz.pl/lubryfikacja-c-37.html http://www.hcforum.pl/threads/28078-Lubryfikator-i-lubryfikacja-kilka-s%C5%82%C3%B3w-wyja%C5%9Bnie%C5%84 ..bo i jak kropla oleju na 50km (czyli mnóstwo cykli pracy) może cokolwiek wysmarować ??

Druga sprawa w tfsi wtrysk gazu jest realizowany przez wtryskiwacz benzynowy (lpg w stanie ciekłym) czyli gaz idzie wraz z frakcjami oleistymi które w lpg się znajdują tak jak i w benzynie. U mnie zaś (4 generacja) wtryskiwaczy nie ma potrzeby smarować ponieważ znajdują się w kolektorze ssącym (a nie w komorze spalania), no i w czasie jazdy na lpg one nie pracują (nie mają zasilania ponieważ sterownik lpg odcina dopływ prądu do nich.

 

 

 

 

nastepna rzecz gaz ma niską temperature i żeby nie szkodził silnikowi musi być podgrzany i do samego zapłonu

 

kolego gaz ma temperaturę taką jak otoczenie w którym się znajduje, tyle że przy rozprężaniu się ochładza (jak każdy znany mi gaz sprowadzony do fazy ciekłej). A nawet po rozprężeniu i powiedzmy temperaturze mieszanki paliwowo-powietrznej minus 10 stopni to i tak od iskry się zapali :), ale to tylko gdybanie ponieważ w czasie suwu tłoka (cykl sprężanie) mieszanka owa się podgrzewa (tak jak każdy znany mi gaz w czasie sprężania czyli zmiany stanu skupienia z lotnego na ciekły) co prawda w cylindrze mieszanka nie zmienia stanu skupienia z lotnej na ciekłą ale to wystarczająco się nagrzewa.

 

 

chyba że ma elektryczny podgrzewacz,innej możliwości nie widze

 

nie widzę potrzeby, ponieważ wtrysk gazu jest realizowany w komorze spalania, więc tłoka w ruchu który ma około 120-200 stopni nie zamrozi.

 

 

Z demontażem baku to sąsiad ma bujną wyobraznie i wielką wiare w tą instalacje.Ja bym nie zaryzykował jazdy, szczególnie dłuższej bez benzyny

 

tak jak napisałem wcześniej bak ma pusty od pół roku (pompy benzyny nie zatrze ponieważ moduł zmiany paliwa wyłącza zasilanie pompy w baku, a samą inst. w A5 ma od prawie dwu lat

 

 

Pisałem że może w tej chwili jest instalacja,tylko koszt?

 

koszt to mniej więcej 7000- 8000 tysięcy może troszkę mniej (zależne od kursu euro) ...jeżeli ktoś jeździ to ten wydatek zwróci mu się po roku do dwu, mnie na przykład instalacja o wartości ok 3000zł zaczęła zarabiać na siebie (zwróciła się ) po piątym miesiącu eksploatacji, więc wydatek na inst. vialle zwrócił by mi się po roku (w końcu samochód jest po to by jeździł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura gazu-Ty piszesz cały czas o że mieszanka sie podgrzewa,ze tłok ma 120-200 stopni. Ładnie pieknie,tylko mi chodziło o odpalanie na gazie.Napewno to nie służy silnikowi,bo na starszych przy nawet nie minusowych klekotał.Że pompe wyłacza to wiem.Mi głównie o to chodziło, w reszcie przyznaje Ci racje.Każdy silnik czy na Pb,czy na ON, inaczej pracuje po nagrzaniu a gaz wiesz jaką ma temperature, do prawidłowego zapłonu i pracy na zimnym musi być ogrzany.Inaczej nie wróże dobrze takiemu silnikowi. Chciałbym widzieć Twojego sąsiada jak zapala na gazie pow.-20.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony A.C. producenta STAG 400 DPI "Na podstawie długodystansowych testów, określono również średnie spalanie LPG i benzyny dla konkretnych modeli aut. Wyniki testów wskazują, że STAG 400DPI zapewnia doskonałe osiągi przy niewielkim zużyciu paliwa. Zużycie LPG jest około 20% wyższe od aktualnego wskazania komputera benzynowego, natomiast uśredniona wartość zużycia benzyny wynosi 2l / 100km. Należy przy tym pamiętać, że są to wartości orientacyjne i mogą ulec zmianie w zależności od marki samochodu, stanu technicznego pojazdu, jakości paliw, kodu silnika, miejsca i stylu jazdy i innych warunków eksploatacji."

 

Tak się zastanawiam - mój Pasek TFSI 2.0 pali średnio 7-7,5 l na 100 km w trasie. Tankuję do niego zazwyczaj SHELL V-POVER 100 za 6zł/l lub SHELL 98 za 5,90 zł/l. Miesięcznie pokonuję około 1400 km

Przyjmując powyższe założenia koszt przejazdu w trasie tylko na benzynie wynosi ok. 45 zł w najdroższym wypadku. :(

Przyjmując założenia oszczędności przy jeżdzie na instalacji STAG 400 DPI sytuacja wygląda następująco:

Spalanie gazu na 100 km w trasie = 7,5 litra PB + 20%. Co daje ok 9 litrów gazu.

Czyli spalanie przy użytkowaniu instalacji STAG 400 DPI wynosi 9 l LPG + 2 l PB co przeliczając na zł = 24,30 zł (przyjmijmy 2,70zł za l LPG) + 12 zł PB. Koszt pokonania 100 km w trasie na STAGU 400 DPI wynosi ok 36 zł. :shock:

 

Reasumując:

1. koszt pokonania 100 km w trasie na PB wynosi 45 zł

2 koszt pokonania 100 km w trasie na LPG + PB (STAG 400 DPI) wynosi 36 zł.

Różdnica max 10 zł zł na 100 km.

Ponieważ bardzo poważnie zastanawiam się nad zainstalowaniem przedmiotowej instalacji do swojego auta, przed jej założeniem powstrzymuje mnie tylko pytanie czy jest sens wydatku ok 3600 zł a w niektórych zakładach partnerskich nawet 4600 zł na ozczęsdności w kwocie 10 zł na 100 km? Przy takich oszczędnościach instalacja zwraca się po 36000 tyś km. :?:

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjmując założenia oszczędności przy jeżdzie na instalacji STAG 400 DPI sytuacja wygląda następująco:

Spalanie gazu na 100 km w trasie = 7,5 litra PB + 20%. Co daje ok 9 litrów gazu.

Czyli spalanie przy użytkowaniu instalacji STAG 400 DPI wynosi 9 l LPG + 2 l PB co przeliczając na zł = 24,30 zł (przyjmijmy 2,70zł za l LPG) + 12 zł PB. Koszt pokonania 100 km w trasie na STAGU 400 DPI wynosi ok 36 zł. :shock:

 

 

źle policzyłeś, według tego co ty policzyłeś wyszło że spalisz 11 litrów ( w sumie paliwa) i tu jest błąd bo jeśli średnio liczysz 7,5l/100km to powinno wyjść w sumie paliwa 9 litrów czyli 7l gazu i 2 wachy a to już jest 15 zł oszczędności czyli 1/3 kosztów paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
źle policzyłeś, według tego co ty policzyłeś wyszło że spalisz 11 litrów ( w sumie paliwa) i tu jest błąd bo jeśli średnio liczysz 7,5l/100km to powinno wyjść w sumie paliwa 9 litrów czyli 7l gazu i 2 wachy a to już jest 15 zł oszczędności czyli 1/3 kosztów paliwa

 

Dobrze policzyłem - przeczytaj uważnie opis jaki zamieściła fimra A.C. a zwłaszcza "Zużycie LPG jest około 20% wyższe od aktualnego wskazania komputera benzynowego, natomiast uśredniona wartość zużycia benzyny wynosi 2l / 100km" czyli jeżeli pali mi obecnie 7,7 l wachy to przy instalacji gazowej bedzie mi palił samego gazu to co mi spala obecnie wachy + 20%. Czyli 7,5 l + 20 % = 9 l LPG. Do 9 litrów LPG zużytej w czasie przejazdu na odcinku 100 km należy dodać 2 litry PB czyli "uśrednioną wartość zużycia benzyny". Reasumując pojazd spali na odcinku 100km 9 litrów LPG + 2 litry PB - tak mi wychodzi czytając krok po kroku zamieszczony przez fimę A.C. opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze policzyłem - przeczytaj uważnie opis jaki zamieściła fimra A.C. a zwłaszcza "Zużycie LPG jest około 20% wyższe od aktualnego wskazania komputera benzynowego, natomiast uśredniona wartość zużycia benzyny wynosi 2l / 100km" czyli jeżeli pali mi obecnie 7,7 l wachy to przy instalacji gazowej bedzie mi palił samego gazu to co mi spala obecnie wachy + 20%. Czyli 7,5 l + 20 % = 9 l LPG. Do 9 litrów LPG zużytej w czasie przejazdu na odcinku 100 km należy dodać 2 litry PB czyli "uśrednioną wartość zużycia benzyny". Reasumując pojazd spali na odcinku 100km 9 litrów LPG + 2 litry PB - tak mi wychodzi czytając krok po kroku zamieszczony przez fimę A.C. opis

 

20% więcej to jest w/g producenta instalacji w każdym przypadku i tak jak podaje producent samochodów że spala 6L to licz że spali 7-8.Oczywiście jeżeli silnik jest super,instalacja wzorowo ustawiona to możesz liczyć na te 20% ale wierz mi że to są wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Szukałem, dzwoniłem, czytałem na różnych forach i staonach www aż w końcu się skusiłem na instalację STAGa 400 DPI w moim Passku B6. W sprawie instalacji zadzwoniłem najpierw do warsztatu partnerskiego stag w Warszawie. Wszystko ładnie pięknie, szybkie terminy tylko cena mnie zastopowała - 4700 zł:spadam. Postanowiłem zadzwonić do warsztatu frmowego STAG w Białymstoku. Zadzwoniłem cena 3800 zł:D Poza tym pomyślem co że mam do nich 190km, kto jak kto ale oni napewno najlepiej zajmą się tym tematem - w końcu sami produkują i testują. Instalacja trwała dwa dni - założyli swój sterownik STAG 400 DPI, reduktor własnej produkcji do samochodów o max mocy 250KM, własnej produkcji wskaznik LPG, wtryski HANA 2000 i zbiornik 63 L. Zatankowali 19 litrów gazu (za 50 zł). I na tym zatankowanym gazie pokatowali trochę (testowali) moj passek na trasie by sprawdzić jak to chodzi a następnie dojechałem na tym zatankowanym LPG pod sam dom - dosłownie jak parkowałem fure to gaz się skończył. Czyli na 190 km spaliłem 16-17 litrów gazu a dawałem średnio 95-110km/h. Po przejechaniu tego dystansu stwierdziłem że wskazówka pb ledwo drgneła. Wstępnie jestem zadowolony tylko w czasie powrotu (zdążyłem wyjechać z Białegostoku) zapaliła mi się żółta kontrolka z sybolem silnika (oznaczająca niesprawność układu wydechowego) i zastanawiam się co może być tego przyczyną. Może czujniki troche powariowały jak dostały LPG. W każdym bądz razie jutro jade do Władysławowa ok 500 km w jedną mańkę i napiszę coś więcej o tej działaniu instalacji i spalaniu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz kod silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstępnie jestem zadowolony tylko w czasie powrotu (zdążyłem wyjechać z Białegostoku) zapaliła mi się żółta kontrolka z sybolem silnika

Sygnalizująca najprawdopodobniej niewłaściwy skład mieszanki,przekroczona adaptacja,wypadanie zapłonów;)(missfire)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia mogę powiedzieć jedź szybciutko na sprawdzenie co się stało bo głowica szybko spłynie , i będziesz następnym klientem gdzieś na warsztacie na demontaż lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena za staga 400 DPI u nasz to zalezy od warsztatu automix w skrzyszowie wołają 5000 zł 4000 zł w Mikołowie a w Raciborzu Tychach i Bełchatowie 3500 wszedzie dzwoniłem i pytałem sie jakie czasci bede stosowane wszystko jest to samo co w seri bo zamawiaja całe komplety a wiec teraz widac złodzieji 100% zysku na jednej instalacji a co co robią za 3500 tez juz mają swoją działkę a na jesien bedzie promocja w Białymstoku i bedzie 2800 tak jak w zeszłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja stag 400di bez butli kosztuje od 1000 do 1350 w najdrozyszm setapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że to naciągane rozwiązanie do tych silników się nie nadaje , czas zwrotu inwestycji jest dłuższy , a potencjalne skutki mogą być kosztowne.

Znam ludzi którzy na tym śmigają i niby chwalą. Przed montażem proponuję się bardzo dobrze zastanowić -- to jeszcze nie ta technologia do tego silnika , a że jeździ ...... cóż , nie takie rzeczy już jeździły.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności