Skocz do zawartości
romeo9999

2.0 TFSI instalacja gazowa STAG 400 DPI

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec tak po tel do białegostoku gdzie miesci sie firma produkująca instalacje gazowe Stag dowiedziałem sie ze instalacja na dzien dzisiejszy to jest koszt od 3 do max 3.5 tys ale pod warunkiem ze silnik ma kod BPY bo do BWA na razie nic nie mają

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do ALEX tez Bialystok,czy Kleosin.Konstruktorzy z Ac,przeszli do Alexa wraz ze swymi pomyslami i doswiadczeniem.Jak bylem kilka miesiecy temu,trwaly wlasnie testy tych instalacji.Moze juz cos sie ruszylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie mają trylko z kodem silnikowym BPY a ja dalej czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zainstalowalem instalacje ELPIGAZ 2.0 tfsi silnik BPY, po przejechaniu 15 tyś km. wszystko ok, spalanie na poziomie 8,5 l LPG+1,5 PB 98.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wlasnie tez zastanawialem nad tym gazem jednak w tym momencie wszystko jest tak nie pewne ze boje sie podjac taka decyzje. Zagazowujac auto w Polsce musze po kilku dniach zrobic 2000 km do UK ... Pozniej zostaje bez zadnego serwisu bo w UK nie maja pojecia o takich instalacjach.

 

Niby slyszalem ze chlopaki juz opanowali temat TFSI ...

 

Areco gdzie dokladnie zakladales gaz ?? W Polski zawsze jezdze do Krakowa bo tam mieszka rodzinka ale wole pojechac na drugi koniec Polski a miec pewne ze goscie wiedza co robia ...

 

Jakie miales spalanie na benzynie wczesniej ???

 

Jak auto chodzi na samej benzynie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na benzynie spalanie ok 9l a LPG 8,5 LPG+1,5 98. Gaz zakladalem w Czeladzi. Poki co przebieg ponad 20 tys i wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Własnie założyłem taką instalacje STAG 400 DPI. Koszt 3000 zł i podobno promocja taka do końca roku. Nie zauważyłem żadnej różnicy pomiędzy działaniem benzyna a lpg. Spalanie w granicach podawanych przez kolegę do 10 l lpg i do 2 l PB w zależności od fantazji jazdy. Jak na razie wszystko OK

Edytowane przez marko32167

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam zwykłe FSI 150KM silnik BLR, ale też się zastanawiam nad LPG - może słyszeliście coś o instalacji do takiego silnika...

Z tego co się dowiedziałem to podobno montuje się wraz z instalacją dodatkowo podajnik oleju na wtryski paliwa. Wtedy cały czas samochód może pracować na lpg. Roczne zużycie oleju to około 2-3l o ile dobrze pamiętam - wiem że coś takiego montowane było w silnikach 1.4... słyszeliście coś o takim rozwiązaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nad tym gazem się zastanawiam. Widzę, że narazie nic złego sie wam nie dzieje na tym gazie, będę musiał to przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla all juz jest inatalacja gazowa dla naszych silników koszt instalacji max 4000 zł mysle ze jak bysmy byli w kupie moze by było taniej chodzi o silniki 2.0 FSI TURBO 200 km o kodzie silnikowym BWA zapytywałem sie u wiekszosci zakładów i odradzają instalacje BRC koszt 5200 zł ale spalanie jest 50 na 50 szkoda kasy w stagu 400 DPI 90% gazu 10% paliwa po po miescie wychodzi 9 -10 gazu i max 2 litry paliwa kusząca oferta ????? zastanawiam sie kto by był chetny

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
400 DPI 90% gazu 10% paliwa
Skąd takie bzdurne informacje, udział benzyny taki sam jak w brc rzekł bym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla all juz jest inatalacja gazowa dla naszych silników koszt instalacji max 4000 zł

 

Wojtku, nie wiem czy czytaliśmy ten sam artykuł w necie, ale tam napisali, że instalacja jest do silników od 1,2 TSI do... 1,8 TSI. O 2,0 TFSI/TSI niestety nie było tam mowy. Chodzi o instalację firmy Vialle.

 

Co prawda nie planuję zakładać gazu do swojego Krwiopijcy, ale sam pomysł podawania gazu przez wtryskiwacze benzyny uważam za rewelacyjny/rewolucyjny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd takie bzdurne informacje, udział benzyny taki sam jak w brc rzekł bym

 

Ziekawe skąd masz takie doświadczenia. Trochę czytałem o brc i z tego co sie orientuje to nie powinno porównywac tych dwóch instalacji z ilością spalania. Jestem uzytkownikiem 400 DPI i nie narzekam i moge potwierdzić, że 90 do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziekawe skąd masz takie doświadczenia.
Z aut które znam, wszystkie te instalacje to półśrodki które tak naprawdę powinny być zakazane do montażu, jedyna instalacja która ma szanse być faktycznie dobra instalacją to Vialle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie stałem się posiadaczem ładnego Paska z silikiem 2.0T Tfsi (BPY) i mam następujące pytanie - bede instalował gaz i zastanawiam się nad modelem instalacji tj. ELPIGAZ (STELLA 4 DPI) czy STAG (400 DPI)? To jest mój trzeci samchód. Poprzednie dwa też gazowałem i zawsze brałem STAGA i nie powiem chale sobie tą instalacje. Ale ze względu że jest to moja pierwsza fura z bezpośrednim ftryskiem a instalacje w tych samochodach dopiero co się pojawiły więc nie jestem pewien wyboru. Co polecacie i jaki warsztat na terenie woj. mazowieckiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do silnika Fsi tylko i wyłacznie Vialle Holenderskie wszystkie inne instalacje to tylko półsrodki przy których moga być kłopoty z wtryskami benzynowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do silnika Fsi tylko i wyłacznie Vialle Holenderskie wszystkie inne instalacje to tylko półsrodki przy których moga być kłopoty z wtryskami benzynowymi

 

Jak poczytasz na róznych forach to dowiesz się że z intalacją VIALLE jest jeszcze wiele problemów (nie wspominając przy tym o koszcie instalacji. Natomiast na "półśrodki" jak to nazywasz jeszcze nikt nie narzeka choć w użytkowaniu na pewno jest mniej ekonomiczna niż VIALLE bo pobiera wache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak poczytasz na róznych forach to dowiesz się że z intalacją VIALLE jest jeszcze wiele problemów (nie wspominając przy tym o koszcie instalacji. Natomiast na "półśrodki" jak to nazywasz jeszcze nikt nie narzeka choć w użytkowaniu na pewno jest mniej ekonomiczna niż VIALLE bo pobiera wache.

Jako że montuje sam gaz to coś wiem na ten temat, i tak jak pisze tylko Vialle , co do problemów to sa i to duże, już z 6 samochodów na warsztacie demontowaliśmy instalację, ( zajmujemy się też mechanika) gaz nie zakładany u nas gdyż nie lubimy półsrodków i użerania się z klijentami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już zainstalował STAGa 400DPI do TSI lub FSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności