Skocz do zawartości
zacek

Spawanie podłogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety będzie konieczność zaspawania w moim Passacie dziur w podłodze:/ Będę musiał wymontować fotele, całą tapicerkę na podłodze do gołej blachy i tutaj moje pytania: Czy istnieje może jakiś opis jak się do tego zabrać co po kolei ściągać tak aby niczego nie uszkodzić?

 

Proszę o szybką pomoc

Pozdrawiam Szanownych Forumowiczów :)

 

P.S.

Może macie też jakieś propozycje jak zabezpieczyć blachę po spawaniu? farbą, bitexem, matą bitumiczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak spawałem dziury w podłodze w swoim to wyciagnołem tylko fotel i plastikowy prog,a wykładzina z podłogi dała sie podwinac,co do zabezpieczenia blachy to polecam srodek do konserwacji podwozia na pędzel firmy boll,dawałem to na zewnatrz jak i do srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bitexem?

nie polecam, po zimie nie będzie po nim śladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakiej farby użyć do podkładu bo także czeka mnie spawanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jakiej farby użyć do podkładu bo także czeka mnie spawanie.

 

Nie rozumiem pytania, ale jeżeli chodzi o podkład to:

Wersja na szybko - minia i jakiś baranek

Wersja droższa- epoxyd lub reaktywny, po reaktywnym podkład akrylowy i jakiś baranek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie jak miałem dziury - to poszła żywica epoksydowa i włókno, na to podkład i baranek od spodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było dać pod żywice lakier w razie jakby woda podeszła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem pytania, ale jeżeli chodzi o podkład to:

Wersja na szybko - minia i jakiś baranek

Wersja droższa- epoxyd lub reaktywny, po reaktywnym podkład akrylowy i jakiś baranek.

I o to mi chodziło zwykłą minie czy coś innego typu chlorokauczuk lub jeszcze inna farba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, czyli już sobie zaplanowałem podkład epoksydowany i bolla pod samochodem.

A do wewnątrz na gołą blache też dać podkład epoksydowy z bollem? Planuje jeszcze pare mat APP położyć do środka to w jakiej kolejności kłaść?

Jaka jest wydajność tego podkładu epoksydowego? na allegro zlokalizowałem puszki 1.1 KG za 31 zł(+wysylka)

http://allegro.pl/t4w-podklad-epoksydowy-samochodowy-antykorozyjny-i1838062644.html

i bolla za 70 zł(+wysyłka)

http://allegro.pl/4-sztuki-baranek-boll-pistolet-sico-pro-gratis-i1851880469.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wewnątrz już bym nie dawał Bolla, schnie tak sobie i będzie śmierdział-daj podkład i na to lakier.

Ten podkład jest bardzo wydajny, na to co będziesz robił starczył by na kilka/naście razy ;)

Cztery puszki Bolla powinny styknąć na podwozie, z tego co pamiętam ja zużyłem 5 opakowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności