Skocz do zawartości
ChRzAnIu

Turbo KKK z BRD - potrzebna pomoc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Turbo wyczyszczone....zaluzje sie przycinaly o strone goraca, jezeli to nie pomoze to ja juz strace pomysly do konca...na chwile obecna sie nie wypowiadam i nie zapeszam do piatku, az je zamontuje.

 

Co do dziury egt i wezykacto wszystko jest jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla kolegow :D nie ma dojscia do kierownic w BRD a dokladniej do tego pierscienia z ktorym dotykaja sie kierownice...calosc jest jakos zanitowana....a nie rozkrecana, co za tym idzie, nie ma jak zeszlifowac tego pierscienia aby nic sie nie zacinalo :D ale walki ciag dalszy trwa :D

 

zdjecia z auckji http://www.ebay.co.uk/itm/Turbo-Nozzle-Ring-Assembly-Audi-A4-2-0-TDI-B7-2005-2008-170-Hp-BRD-BVA-/330790474578

Edytowane przez neoeinz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolegą wrzucamy niebawem turbinkę od brd z kutym kołem kompresji od turbosprężarki z silnika caha.Koło jest kute,nie tak,jak w brd odlewane,zatem lżejsze,trwalsze i dużo wydajniejsze z racji 6ciu podwójnych wyższych łopat.Dodatkowo takie koło powoduje szybsze budzenie się turbinki.Same zalety.

 

kute koło.jpg

 

kute koła.jpg

 

kute.jpg

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brd z kutym kołem kompresji od turbosprężarki z silnika caha.
smigam na tej turbinie prawie rok bez najmnieszych problemow , wstaje o ok 200 szybciej od poprzedniej brd , dodatkowo zrbilem porting co zmniejszylo znaczaco egtIMG_2913.jpg

IMG_2908.jpg

IMG_2909.jpg

IMG_2912.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrbilem porting

całości? (kolektor,głowica itd) czy tylko turbiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smigam na tej turbinie prawie rok bez najmnieszych problemow , wstaje o ok 200 szybciej od poprzedniej brd , dodatkowo zrbilem porting co zmniejszylo znaczaco egt[ATTACH=CONFIG]104645[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104646[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104647[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104648[/ATTACH]

 

gdzie lub u kogo można taką turbinkę dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak geometria jest zanitowana na stale ?? I w razie rys, wrzerow na elemencie na ktorym kuerownice sie poruszaja zaczna sie przycinac...najwazniejsze aby dalo sie rozebrac geometrie bo bez tego kibel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
całości? (kolektor,głowica itd) czy tylko turbiny?
tak wszystko co sie dalo jest lizniete , glowica i kolektory w/d pod uszczelke , turbo o kilka mm zwlaszcz laczenie z kolektorem ,dolot do filtra i turbo ,przeplywka
gdzie lub u kogo można taką turbinkę dostać?
ja bralem od olka-wrocl ,jest rowniez oferta na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zakładają te kute koła kompresji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wytrzymałością takiej turbiny? nie chciałbym żeby mi sie po 50tyś km rozpadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę , że znacznie więcej niż zwykła BRD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dmuchasz tą turbiną LADA?

A cena takiej turbiny u Olka jest co najmniej niepoważna.U naszego dostawcy można taką kupić za około 1000 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile dmuchasz tą turbiną LADA
1.60 i egt 860 przy 210 km/h dosc lajtowy program bo to awx :dodupy a dwumass zaczyna telepac i sa plany na dqs wtedy dokoksujje , na poprzedniej brd 1.65 . co do ceny to wiele wiecej nie dalem ale kto wiedzial ,

sagon mozesz na pw napisac mi co nieco o,, przedłużona skrzynia 5ty bieg 0.658,, dzinks i pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagon, Nie wszyscy w tym kraju to chciwi zdziercy żerujący na ludzkiej niewiedzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może logi z tej bv43/43a?

Powiedz mi,jakie odczucia w porównaniu do ori bv43,bo teoretycznie musi być znaczna poprawa,na taką liczę,bo tak mnie dostawca zapewniał.

U mnie będzie to w vp,więc nieco inna charakterystyka,ale liczę,że na 220 z wałkiem sdi musi dmuchnać.Takie 1.75 raczej większego wrażenia na niej nie zrobi.

 

Toteż nie wszyscy muszą od razu zedrzeć z człowieka za taką turbinę.Ja tam wiem,że za 1000 można taką mieć.Zwracając starą,zapłaciłym dużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[video=youtube_share;ofLK5UXskug]

nowe brd vs stare[video=youtube_share;FC1OnYH-i4A]
Edytowane przez LADA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie lub u kogo można taką turbinkę dostać?

 

a gdzie zakładają te kute koła kompresji ?

 

Dzwońcie do Bogdana :)

 

Takie 1.75 raczej większego wrażenia na niej nie zrobi.

 

Ja na VC od roku dmucham 1.75-1.8 do 4tyś, potem 1.6b przy 4.5tyś i nie ma widać zużycia więc te kute koło w BRD spokojnie da sobie radę z takimi ciśnieniami. Niestety minusem tak małych turbin jest pojemność cieplna oraz przepływ muszli...i niestety VC zaczyna się gotować przy takich ciśnieniach, a jego zwiększenie przyniesie stratę mocy zamiast przyrostu.

Na BRD będzie to lepiej wyglądało, sagon 220hp powinna dać radę ale nie liczyłbym że będzie to akceptowalny dymnie soft do codziennej jazdy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ze wstawaniem tych turbin robionych u Bogdana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co, Bogdan sprzedaje BRD z kutym kołem za ok. 1kpln a Olek ma takie za prawie 2kpln ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tych turbin robionych u Bogdana

 

sorry za głupie pytanie ...a kto to ten Bogdan :D ? jakiś link allegro albo coś ?

 

orientuje się ktoś co to za turbo jest ?? i jak to się ma do GTB ??

 

http://allegro.pl/turbo-turbina-audi-a4-b7-a6-c6-3-0-tdi-233-240-km-i3309903601.html

 

albo to tylko fota "poglądowa" :)

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności