Skocz do zawartości
ChRzAnIu

Turbo KKK z BRD - potrzebna pomoc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Moje już kompletne

 

Wrzucaj i strój, ja dzisiaj wrzuciłem do siebie taką hybryde :)

 

Rozsądne 1.75b przy 2000obr na 4ce kompletnie bezdymnie (z racji ogranicznika dymu po MAP no i dwumasy). Turbo bardzo ładnie trzyma ciśnienie, świetnie się reguluje - ale potrzeba kompletnie nowej mapy N75, na BRD czy VC nie będzie to poprawnie jeździło.

 

Ma zdecydowanie większą wydajność niż VC.

Pozdrówka :D

Edytowane przez Daron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie afv brata brd na bazie którego jest ta hybryda dmuchało przy 2000/1.7 bara.U mnie styknie,jak dmuchnie 1.3 bara,co spokojnie da około 350 niuta,więcej przy tych rpm nie potrzebuję.

Zobaczymy,jak to będzie hulało na mojej mapie,oraz na mapie z avf-a pod brd.Jak coś,to będziemy kombinować.

Rozumiem,że masz ją od Bogusia:respect.

 

Ten tłumik szmerów,to takie coś,co wycisza gwizd turbiny,tłumi wszelkie takie dźwięki,dzięki czemu turbinka jest bardzo cicha i przyjemnie się jej słucha.

Tak wygląda w oryginale

 

tłumik szmerów brd..jpg

Podobne tłumiki montowane były w garrettach,tyle tylko,że tam wpinane były w zimną muszlę.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie cyferki jest sie w stanie uzyskac na takiej hybrydzie z alkami ? 220 pociagnie ? duzo slabsza od gtb22 ? tak sie zastanawiam bo pod gtb troszke rzezby jest a na tym p&p ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa, z tego co czytam, BV43A z silnika tdi CR170 wystarczają do ok. 210-220km w miarę czystej mocy w tych silnikach z wyjętym FAPem.

 

Lepszej sprężarki pnp na ulice nie widzę, kolo kompresji jest już najnowszej generacji i przy tak małych wymiarach dmuchają naprawdę wydajnie.

 

GTB jak wiesz to już inna liga, tam turbo jest jeszcze zadowolone przy 5500obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem,że masz ją od Bogusia.

 

Tylko i wyłącznie, 3cia turbosprężarka od Niego u mnie a na pewno nie ostatnia :)

 

Zobaczymy,jak to będzie hulało na mojej mapie,oraz na mapie z avf-a pod brd.Jak coś,to będziemy kombinować.

 

PD inaczej spala paliwo i nie podejdzie N75 z PD do VP. Na mapie pod ori BRD za dużo dmucha z dołu ta hybryda.

 

220 pociagnie ?

 

Tak

 

BV43A z silnika tdi CR170 wystarczają do ok. 210-220km w miarę czystej mocy w tych silnikach

 

Tak, tylko tam jest 16V i napełnianie cylindrów powietrzem jak i opróżnianie jest bez porównania lepsze, dlatego można te 10hp więcej spokojnie ugrać. Ogarnięty da rade 230 zrobić w 16 zaworach z cahą na pokładzie.

 

Aktualnie u mnie na seryjnym wydechu (tylko brak kata) powinno być 212-215 tak wychodzi po czasach. Jak wystroje ostatecznie to wrzucę jakieś krótkie video jak jeździ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko tam jest 16V i napełnianie cylindrów powietrzem jak i opróżnianie jest bez porównania lepsze,

 

Zapominasz,że mamy na pokładzie wałek z sdi,a ten już w znacznym stopniu poprawia tak jedno,jak i drugie.

Z wysterowaniem jakoś to będzie,co najwyżej będziemy rzeźbić w mojej mapie.U mnie docelowo max 1.65/1.7 bara,co przy tej turbinie musi dać więcej powietrza,niż było na wcześniejszej.Więc 220 jest do zrobienia,niewiele brakuje,więcej bym nie robił nawet za dopłatą.

Skoro na ori brd i seryjnym wałku na słabej,jak się już okazało w stosunku do hybryd 107j,robili 205 koni,to z wałkiem masz już 215,dodając wydajniejszą turbinę i pompę te biedne 220 być musi,ale to biednie.

 

Zobaczymy,jak czas pozwoli,to wrzucę to cacko i będziemy się z nią bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapominasz,że mamy na pokładzie wałek z sdi,a ten już w znacznym stopniu poprawia tak jedno,jak i drugie.

 

Możesz mieć nowy wałek SDI a i tak nie dorównasz nawet w 3/4 tego co zrobią dwa zawory więcej na cylinder.

Z tego co widzę po wykresach to wałek poprawia głównie niuton, bo w mocy to różnica jest .. jak błąd pomiaru +-5hp.

Wrzucaj turbo i strój, nie ma co gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego,co udało się zauważyć,to przyrosty mocy sięgają minimum 10 koni,a to już nie tak źle.Daleko nam do 16tek,ale w porównaniu z tym,co robią ori wałki z tdi,to mamy duużo lepiej.

Pamiętajmy,że jeździ się właśnie niutonem,nie mocą.Będzie chwila,to ją wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i co wyszło z tej hybrydy bo się coś cicho w temacie zrobiło i wykres by się jakiś przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i co wyszło z tej hybrydy bo się coś cicho w temacie zrobiło i wykres by się jakiś przydał.

 

Zobacz w temacie z wykresami (str 22) wykres kolegi LADA

on ma hybryde 6 łopatek na brd + AL i kilka innych konkretnych modyfikacji wynik 224/471

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów,

Jako nowy użytkownik (ni mogący zakładać własnych wątków) podczepiam się tutaj. Otórz mam Passata CC z 2010 r. 2.0 tdi 140 km. Silnik CBAB. Chciałbym zwiększyc jego moc poprzez przeczep turbiny z 170km wersji. I tu pojawia sie problem po rozmowie z firmą tuningową (Z warszawy) dowiedziałem się ze jest to mozliwe bo intercooler i cała reszta są te same a różnica jest właśnie w wielkości turbiny bo ta z 170 ma po prostu większe łopatki. Jaka turbina będzie pasować jest ich tel tzn oznaczeń że pomimo wysiłków nie jestem pewien jaka będzie pasować. Bardzo proszę o szybką odp. gdzyz chciałbym jak najszybciej dokonać zkupu i razem z nowym wydechem (milltek) ustawić wszystko na kompie.

Pozdrawiam

B-cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo od 170tek na cr.

Ty masz coś takiego.W tym przypadku to bv43B,tak samo jak w 170tce,tyle tylko,że z mniejszym kołem kompresji.

 

http://allegro.pl/turbina-03l253016f-2-0tdi-cbaa-cbab-audi-a3-lodz-i3945746406.html

 

Moim skromnym zdaniem lepiej by było wsadzić do tej Twojej turbiny koło kompresji od 170tki,bo wałek i wirnik jest taki sam,jak w 170ce,czyli 43mm,doważyć i śmigać.Koszt dużo mniejszy,a taka sama niezawodność,jak w przypadku kupowanej sztuki od 170tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki za szybka odp:) robiłeś kiedyś cos takiego? Mozna kupić to koło kompresji? Gdzie to odważyć itp? Miej wiecej jaki to koszt? Pzdr.

Barti-cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam rozumiem. Czy w przypadku gdy posiadam silnik CBAB 140 km to taka sprężarka od CBBB 170 km będzie pasowała?

 

Link:

 

http://allegro.pl/turbosprezarka-vw-tiguan-2-0-tdi-170-km-cbbb-i3974884411.html

 

????

 

A może taka ta jest nowa

 

http://allegro.pl/nowa-turbosprezarka-passat-b6-touran-2-0-tdi-170km-i3927020648.html

Edytowane przez Barti-CC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak turbo z CBB podchodzi do CBA bez problemu :-)

Turbinę kupuj TYLKO nową albo używaną a nie jakąś regenerowaną przez Zbyszka w garażu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy o używanych i regenerowanych :) Nowa kosztuje niestety 2500 :/ No ale cóż nie chce mieć później problemów i więcej kasy wykładać. W planach jeszcze wydech milltek-a, sportowe filtry i sam nie wiem co jeszcze:) K&N dobre robi może coś polecicie do tego modelu generalnie do B6 z CR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT ale K&N jest chyba wilgotnym filtrem i chyba nie bardzo on sie ma do przepływki prawda????

Ja u siebie przepływke mam w koszu wiec moge pomyśleć ale Ty Barti weż się dowiedz wszystkiego bo widze że konkretnie sie dzieje u Ciebie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba nie bardzo on sie ma do przepływki prawda????

ma się.. po 2-3 miesiącach(od nasączania) będzie wymiana przepływki.. problem ten rozwiązują wkładki pipercross ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robiłeś kiedyś cos takiego? Mozna kupić to koło kompresji? Gdzie to odważyć itp? Miej wiecej jaki to koszt?

 

Osobiście nie robiłem,ale dałem swoją turbinę od brd(bv43) pewnemu fachowcowi,żeby mi wsadził koło kompresji od 170tki cr.

Z racji tego,że wałek i wirnik w turbinie od brd jest taki sam,jak w bv43a(caha),identycznie jest u Ciebie,to wystarczyło tylko wrzucić koło kompresji od caha i mam turbo niczym z caha za duużo mniejsze pieniądze,niż cenią obecnie bv43a,czyli caha.

Kilka osób ma tak przerobione tubiny od bra i wiem,że są zadowoleni.

 

Takie coś zrobi Ci każdy turbiniarz,wystarczy tylko powiedzieć,że chcesz mieć koło od bv43A,jak masz turbo KKK.

 

Turbinę kupuj TYLKO nową albo używaną a nie jakąś regenerowaną przez Zbyszka w garażu

 

Ale po co bulić 2500,skoro za 500 można mieć to samo.Wystarczy na bazie zdrowej sztuki,jaką kolega posiada zrobić turbo ala 170ka.

Zmienią koło kompresji,roztoczą muszlę,doważą i ma dwa klocki w kieszeni.

Ale,jak się ma więcej kasy,jak wiedzy,to się słucha tunerów i kupuje nówki sztuki za 2500,czyli zwykłe odpady.Za taką kasę nie kupisz dobrej,sprawnej,nowej turbiny.

 

Nowa kosztuje niestety 2500 :/ No ale cóż nie chce mieć później problemów i więcej kasy wykładać.

 

Łudzić się możesz,masz do tego prawo.

Powiedz,jaki widzisz sens ładować w coś 2500,nie mając pewności,że to będzie dobre,skoro za 500 na bazie swojej możesz mieć idealną,pewną i sprawną turbinę.

Chcesz,dam Ci namiary do turbo Bogdana,zrobi Ci to od ręki.

 

Zdjęcie koła kompresji i wrzuta drugiego,to czynność,jaką może zrobić ciotka Zośka w garażu,takie to proste.Trzebaniestety jeszcze tylko roztoczyć muszlę i doważyć wałek z kołem,a to już zrobi każdy szanujący się turbiniarz.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko...

 

Szczerze mówiąc moja wiedza w tym temacie jest w porównaniu z wami (sagon :P) znikoma. Wydawało mi się że ta nowa na allegro firmowa taka jak montują w VW stockowo (KKK) itp to nie "odpad" tylko fufel nówka :) Mam naprawdę dobrego "paska" ma nakręcone jedynie 38K na zegarach ale te 140 koni mnie wykończy:( Poradźcie co zrobić budżet mam, wiadomo że silnika z 3,6 nie wsadze, a SZKODA!!!! no i próbuje coś zmodyfikować żeby obudzić moją czarnulkę :P odejście z 4x4 jest nieprawdopodobne na starcie fury z 3.0 na jedną oś zostają w tyle no ale za chwil kilka widzę już tylko ich rury wydechowe :( Strasznie mnie to wq.... Chciałem dokręcić go tak do 210 km. I jak to napisałeś sagon skontaktowałem się z paroma firmami z Wawy i nie tylko i poradzili mi wymianę turbo plus mapowanie silnika ja dołożyłem od siebie wydech kiedys słyszałem że i filtry coś dadzą...

Szczerze to nie miałem do czynienia z "kombinowaniem" z własnymui częściami i o całym tym->

Zmienią koło kompresji,roztoczą muszlę,doważą i ma dwa klocki w kieszeni.

Ale,jak się ma więcej kasy,jak wiedzy,to się słucha tunerów i kupuje nówki sztuki za 2500,czyli zwykłe odpady.Za taką kasę nie kupisz dobrej,sprawnej,nowej turbiny.

Nie znam dobrego i godnego zaufania mechanika który takie rzeczy robi a potem nie chciałbym zostać z furą bez jakiegokolwiek turbo :)

Po prostu chcę wykrzesać z fury co się da ale bezpiecznie bez żyłowania i modyfikacji oryginalnych części żeby "jakby co" wstawić sprawne w 100% oryginały z powrotem na miejsce.

 

Barti-cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności