Skocz do zawartości
ChRzAnIu

Turbo KKK z BRD - potrzebna pomoc :)

Rekomendowane odpowiedzi

witam chłopaki potrzebuje miec dokładne info jak wyregulowac sztange w Oryginalnym połozeniu ( Fabrycznym )

mam 99% pewnosci , ze ktos zle wyregulowal sztange a tym bardziej , ze niemam znacznikow z farby , a do tego kiedys dolna nakretka kontrująca sie wykrecila :(

wiec potrzebuje dokladnie info odległosci w mm od gruszki do poczatku ramienia kierownic , czyli dokładnie to co na foto ponizej :

kkkzbrdx.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na foto masz znaki czerwoną farbą, że długość sztangi przy turbo jest wyregulowane fabrycznie lub po regeneracji (jeśli tak jest to niczego nie zmieniaj) a potem zrób log dynamiczny grupy 011 i będzie widać czy współczynnik wypełnienia impulsu jest w normie czy też zaniżony lub zawyżony i wtedy ewentualnie będzie trzeba skorygować jej długość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztomel problem w tym , że to foto jest z Google na mojej sztandze nic niema , żadnych znaków :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrzaniu wieczorem wyślę Ci dokładny nastaw sztangi więc ustawisz ją sobie tak że nie będziesz musiał nic dodatkowo dostrajać no i zrobisz to na aucie bez problemu:) Już tak kiedyś z Rafałem robiłem i było ok :)

Edytowane przez olek_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chrzaniu wieczorem wyślę Ci dokładny nastaw sztangi więc ustawisz ją sobie tak że nie będziesz musiał nic dodatkowo dostrajać no i zrobisz to na aucie bez problemu:) Już tak kiedyś z Rafałem robiłem i było ok :)

No bede wdzieczny :) mozesz podeslac na maila [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bede wdzieczny :) mozesz podeslac na maila [email protected]

 

albo daj na forum na wszelki wypadek gdyby ktoś jeszcze miał taki problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, dojscie mialem mega kiepskie - ale udało sie podregulowac i jest o NIEBO lepiej !!

efektem tego sa zerwane sruby z przegubu wewnetrznego :D

 

Tutaj fotka i opis od Olek_wroc

nastawsztangibrd.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi powie jak wyjac w tej turbinie geometrie...w avf byka przykrecona 3 imbusami a tu nic nie ma :/ jest na wcisk czy cus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys ktos mi powiedział ze geometria w brd nie jest rozbieralna, ale nie wiem czy to pewne info wiec niech sie wypowiedza fachowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rozbieralna ale trzeba sobie chyba dorobic jakąś tulejke - sam nie rozbieralem bo nie bylo potrzeby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez cos myslalem ze albo geometrie sie wyciaga ale trzeba miec jakas przyzad do wyciagania, albo jest wykrecana....nie wiem bo na tym poleglem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak bym nie podolal wczoraj :) tak cos czulem ze bedzie z tym zonk ,)

 

Dzieki sztomel za linka...szukalem w guglu ale nie moglem trafic na taki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć tę fotę w większej roździelczości,bo kompletnie nic tam nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie foto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie foto ?

pewnie to z 2011 roku ;-)

 

A po co chcesz rozbierać BRD?? Kurcze mi się od chyba roku ani razu BRD nie przycięło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niedoladowanie jak cisne z dolu...problem opisywalem w dziale z moimi logami.

 

Generalnie nie da sie jezdzic i szkoda mi jej zajezdzic w ten sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od Olka.Sam geometri nie wyjmiesz,bo zawsze przy czymś takim leci ta tuleja i trzeba dać nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo wyslane do zrobienia...ja nie bede sie w to bawił...co innego gdyby to bylo avf itd.

 

Co do foty od olka jest ona duza, otwiera sie w nowym oknie przecież :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam niedoladowanie jak cisne z dolu...problem opisywalem w dziale z moimi logami.

Niestety ja zdjęć nie zedytuję bo nie są mego autorstwa.

Żadnego turbo nie uszkodzisz ani tym bardziej nie zajedziesz niedoładowaniem więc się o nie nie martw :jasne

Ja mam turbo BRD zamontowane w silniku ALH (VP 90 KM z oryginalnym softem i osprzętem), zmieniony tylko czujnik G71 na ten 3 barowy i auto, fakt zbiera się dopiero w okolicach 2100-2200 obrotów i jedzie bez trybu awaryjnego więc przyczyn raczej szukaj gdzie indziej a nie w turbo chyba, że ma łopaty na wirnikach wyfrezowane albo co się okazało u innego kolegi, że miał tryb awaryjny z winy niedoładowania bo "zapomniał" a raczej nie on tylko "zdolny mechanik" w niej zaślepić oryginalny otwór na sondę EGT i jeszcze podpiąć wężyk podciśnienia do gruchy czyli zdolniacha na 102 :ok

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności