Skocz do zawartości
adams

Czujnik temperatury G62 i G17

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podpowiedz

Czujnik wymieniłem i okazało sie ze brak wskazań temp. na zegarach było spowodowane wadliwym G62.Oprócz wycieku płynu chlodzacego podczas wymiany to wiecej problemów z tym nie miałem.

chciałbym jeszcze spytać gdzie mogę znaleźć taki interfejs diagnostyczny do b5, i ile to może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym jeszcze spytać gdzie mogę znaleźć taki interfejs diagnostyczny do b5
Na forum jest dzial poswiecony diagnostyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i proszę o szybka pomoc , dopiero się zalogowałem wiec nie mogę pisać postów i podepnę się pod temat. Mam klienta z Passatem b6 2.0 tdi 3c bkp. świece grzeją 20 s . wymieniany był czujnik na nowy i przekaźnik od świec , problem nie zniknął . potrzebuje się dowiedzieć który dokładnie czujnik jest zależny od grzania świec i gdzie się znajduje , w sterowniku silnika w bloku 07 pokazuje 3 czujniki temperatury i wskazania są prawidłowe, ok 24. który to czujnik może być. czas grzania jest ustawiony na 2 s a grzeją 20

Edytowane przez siwyzg
zmiana tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten czujnik będzie dobry do AVFa?

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-vw-passat-b5-vw-polo-org-i5057387813.html

Potrzebuję coś jeszcze przy wymianie?Jakimś zabezpieczeniem chyba trzyma ten czujniek.. CZy sam czjnik i uszczelka z aukcji wystarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał za 26 zł? Żart... 90 zł u Sieńki zielony, a Ty bierz w Skodzie, to samo i trochę taniej.. Zawleczka 3.50, wymień bo lubią pękać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ten czujnik będzie dobry do AVFa?
Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Jakiego auta dotyczy problem widzicie obok. Szukałem naprawdę długo i nie znalazłem odpowiedzi.

Problem polega na tym, że czujnik temperatury zewnętrznej (8Z0820535 lub inaczej G17) przepala się. Zmierzyłem napięcie jakie jest na kostce w którą wpina się czujnik i wynosi ok 13V. Mierzone zaraz po uruchomieniu silnika.

Jak kupiłem auto na wyświetlaczu między zegarami były kreski "--" na climatronicu nie było wartości temperatury zewnętrznej. Kupiłem zamiennik czujnika działał przez kilka dni. Temperatura była prawidłowa aż w końcu czujnik przepalił się.

Nie zakładam że sam kupiony czujnik był słabej jakości ponieważ oryginalny też uległ przepaleniu co było na nim widoczne.

Co jest przyczyną?

Gdzie szukać?

Pomóżcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności