Skocz do zawartości
adams

Czujnik temperatury G62 i G17

Rekomendowane odpowiedzi

Oki znalazłem jak odepne czujnik autko odpala na tyk,byłem na vag-u nie pokazuje błędów w srodku na desce temperature pokazuje 90.

A załanczam czujnik i już ma problem z odpalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wina czujnika. dziwne ze vag nie pokazuje nic. u mnie czujnik jest z dwojakim wyjsciem. jedno wyjscie na zegary drugie na ECU. sprawdz jeszcze kabelki co od niego wychodza. i moze niech sie ktos wypowie kto wie na 100% ze w AHU jest czujnik z 2 wyjsciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno czujnik jest na 4 piny,ale nieznam sie tak dokońca bo autko mam tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak na 4 to masz tak jak ja. masz to samo co ja mialem. nie mogl zapalic. bardzo dlugo swiece grzal itd. czujnik 30zł i jak ręką odjął. na forum jest opis gdzieś jak go wymienić. najtrudniejsza rzecz to w sumie tylko szybkie wyciągnięcie starego i włożenie nowego tak żeby płyn nie poleciał:) mi spadło około litra bo mi się oring podwinął. zalał silnik i osłonę ale już na przyszłość wiem jak robić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najtrudniejsza rzecz to w sumie tylko szybkie wyciągnięcie starego i włożenie nowego tak żeby płyn nie poleciał:)

I nie wymieniać na ciepłym silniku :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego jutro dam znac ,czy działa tylko skocze po nowy czuinik,podobno ten czuinik z górnej pułki kosztuje ok 6o zeta tak pinformował mnie znajomy który ma sklep z częściami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie wymieniać na ciepłym silniku

 

zapomniałem:D byłoby niemiło. ja mam za 30 zeta pół roku póki co ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomniałem:D byłoby niemiło. ja mam za 30 zeta pół roku póki co ok.

Powiem tak-zależy na jaki trafisz :) Mój znajomy elektryk zdecydowanie odradzał mi kupno zamiennika,ale kupiłem za 35 zeta ponad rok temu i wszystko jest :ok także pokusiłbym sie o zakup właśnie zamiennika.No chyba że ktoś ma "zbędną" kasę to może brać ori (lub przelać mi na konto :D )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,problem sie rozwiązał to nie czujnik tylko przestawiony był na pompie,zły kont wtrysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, vag wykazuje mi bład 16502 ( czujnik g62 ), silnik pracuje nierowno, tzn obroty nie spadaja ponizej tysiaca , zawieszaja sie na ok 1100 , gdy silnik jest zimny jest normalnie , ale jak troszzke pochodzi to pozniej sie tak wlasnie dzieje. Czy ten czujnik moze byc wlasnie za to odpowiedzialny ? Auto jest z gazem ale obroty zachowuja sie tak i na benzynie i na Lpg. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie, vag wykazuje mi bład 16502 ( czujnik g62 ), silnik pracuje nierowno, tzn obroty nie spadaja ponizej tysiaca , zawieszaja sie na ok 1100 , gdy silnik jest zimny jest normalnie , ale jak troszzke pochodzi to pozniej sie tak wlasnie dzieje. Czy ten czujnik moze byc wlasnie za to odpowiedzialny ? Auto jest z gazem ale obroty zachowuja sie tak i na benzynie i na Lpg. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

 

Jak najbardziej-w końcu ten czujnik także daje sygnał do komputera,który jak wiadomo steruje pracą silnika,a wszystkie czujniki to części składowe,tak by to można było nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najtrudniejsza rzecz to w sumie tylko szybkie wyciągnięcie starego i włożenie nowego tak żeby płyn nie poleciał mi spadło około litra
Najlepiej to stanac tak autem zeby bylo przechylone na strone kierowcy, wtedy troche mniej wyleci ;)

 

hehe miałem to samo jak głąby w ASO zamiast wymienić czujnik G62 przy bloku silnika wsadzili go na miesce tego który jest przy chłodnicy (ten przy chłodnicy odpowiada właśnie za załączanie się wiatraka) ... jest wtedy właśnie taki objaw, że nawet na zimnym silniku po przekręceniu kluczyka zaczyna chodzić wiatrak przy chłodnicy. Na to wygląda że masz teraz dwa czujniki G62, w lato nic złego się nie dzieje ale w zimę niedogrzewa silnika.
Niedogrzanie w tym przypadku bedzie minimalne, bo co z tego ze wiatrak chodzi, jak termostat i tak za duzo plynu nie puszcza na duzy obieg. Temp jego otwarcia to 87C.

 

Diagnioza czujnika G62:

d7af4b7d64fb9856m.jpg

 

Nie jest okreslone na jakich obrotach sie to sprawdza. Prawdopodobnie biegu jalowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie na vag-u pokazuje np:55stopni a na wskaźniku stoi jeszcze na 40.Czy do wymiany jest czujnik?Wyskoczył błąd oczywiście,dodam że termostat wymieniony.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest 15 stopni przekłamania to na pewno do wymiany. ja to samo przerabiałem u siebie. po wymianie max 1 stopień róznicy pomiędzy engine a instrument

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli jest 15 stopni przekłamania to na pewno do wymiany. ja to samo przerabiałem u siebie. po wymianie max 1 stopień róznicy pomiędzy engine a instrument
A gdzie kolega napisal, ze roznice ma miedzy engine a instruments?
vag-u pokazuje np:55stopni a na wskaźniku stoi jeszcze na 40

Wiec wymiana jeszcze nie wiadomo czy jest konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał _chris_ Zobacz post

jeśli jest 15 stopni przekłamania to na pewno do wymiany. ja to samo przerabiałem u siebie. po wymianie max 1 stopień róznicy pomiędzy engine a instrument

A gdzie kolega napisal, ze roznice ma miedzy engine a instruments?

Cytat:

Napisał animalx Zobacz post

vag-u pokazuje np:55stopni a na wskaźniku stoi jeszcze na 40

Wiec wymiana jeszcze nie wiadomo czy jest konieczna.

duża różnica ... nie uważasz ??

czyszczenie nie wystarczy ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duża różnica ... nie uważasz ??

czyszczenie nie wystarczy

Pozdr

To tak samo jakby napisal ze VAG pokazuje 75C a zegary 90C - a kto jest w temacie to wie ze jest to norma. Wazne sa wskazania G2 i G62, a nie tylko jednego. Jesli roznica ich wskazan jest wieksza niz 3C, wtedy sie wymienia. Gdzies to wyczytalem kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie!

Gdzie znajduje się czujnik temperatury w 1.6 AHL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie!

Gdzie znajduje się czujnik temperatury w 1.6 AHL?

aead2b0b43fa23a2m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM PANOWIE ostatnio zuwarzyłem że wskazówka na wskażniku przechodzi troche za 90stopni podpiołem pod vaga i na vagu pokazało mi 88stopni co morze być nietak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności