Skocz do zawartości
adams

Czujnik temperatury G62 i G17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jm232

Mam pytanie dlaczego zmieniacie te czujniki . mam aktualnie problem bo moj Pasek tdi 81 kw nie dogrzewa silnika zmieniłem termostat i nic to samo może te czujniki są niesprawne bo jak uruchomie silnik to wentylatory odrazu się włanczają . Cy może mieliście takie same objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem DLA TEGO po podłaczeniu do kompa wyskakiwał błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za podpięcie się do tematu, ale też padł mi czujnik temp. cieczy chłodzącej. Niestety nie wiem jaki mam kupić, niebieski czy zielony ??

Zdjąłem osłonę silnika i znalazłem coś z tyłu po lewej stronie silnika (patrząc od przodu) co przypomina czujnik. Jednak nie jestem pewien czy to właściwy bo ten wygląda na jakiś czarny :zalamany: !!?? Zrobiłem mu dla pewności zdjęcie ,sorki za jakość ale ciemno tam :kwasny: .

 

Z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam :vw:

 

DZIEKI HHA :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do ASO do rzeszowa w sprawie tej zawleczki do czujnika, mają na miejscu - cena astronomiczna 2,23 zł :rotfl: w poniedziałek bede miał :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dlaczego zmieniacie te czujniki . mam aktualnie problem bo moj Pasek tdi 81 kw nie dogrzewa silnika zmieniłem termostat i nic to samo może te czujniki są niesprawne bo jak uruchomie silnik to wentylatory odrazu się włanczają . Cy może mieliście takie same objawy?

 

hehe miałem to samo jak głąby w ASO zamiast wymienić czujnik G62 przy bloku silnika wsadzili go na miesce tego który jest przy chłodnicy (ten przy chłodnicy odpowiada właśnie za załączanie się wiatraka) ... jest wtedy właśnie taki objaw, że nawet na zimnym silniku po przekręceniu kluczyka zaczyna chodzić wiatrak przy chłodnicy. Na to wygląda że masz teraz dwa czujniki G62, w lato nic złego się nie dzieje ale w zimę niedogrzewa silnika.

Sprawdz czujnik znajdujący się po prawej stronie na dole chłodnicy czy jest taki jak powinien być. Podepnij do kompa i sprawdz czy nie pokazuje Ci żadnych błędów związanych z G62 bo jak sytuacja była jak u mnie (co podobno zdarza się dość często) to nadal powinien być błąd czujnika G62, bo go nie wymienili. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i za 2,23 zł problem rozwiązny :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

witam !

podłączyłem swojego passata do kompa i wyszło mi 016500 , wie ktoś gdzie w 1.8T 20 V AEB 1997 znajduje się ten czujnik do , którego ten błąd się tyczy ... i ma ktoś namiary gdzie go można kupić i za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW 1.8T,

 

16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal

P0116 - 35-10 - - - Intermittent niezrozumiała wartość sygnału.

Obwód temperatury chłodziwa silnika - czujnik (G62)

 

Czujnik G62 temperatury płynu chłodzącego:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko

 

wymieniłem ten czujnik i niby jak narazie jest wszystko ok

zauważyłem że silnik później łapie temperaturę 90 stopni, ma to związek z nowym czujnikiem?

 

wyczytałem ale nie jestem pewien że po 500km jak nie wystąpi ponownie błąd to komputer wykasuje automatycznie informacje o błędzie - czy to prawda? bo nie chce mi się jechać na kompa, wykasować, zapłacić, pojeździć trochę, jechać sprawdzić i zapłacić... wole raz jechać i raz płacić :ok:

 

podobnie jest z błędami w climatronicu? komputer wykasuje je, jeśli błąd był sporadyczny, po 50 uruchomieniach silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jeśli czujnik "migał" i podawał co jakiś czas złe wskazanie to po 500km powinien sam sterownik silnika usunąć wasazanie o błędzie. Przypadkiem nie próbuj na bezdurno uruchamiac silnika 50 razy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypadkiem nie próbuj na bezdurno uruchamiac silnika 50 razy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

hehehe :rotfl:

 

chciałem tylko zasięgnąć informacji na ten temat :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz szukam czujnika temperatury zewnętrznej

 

dobrałem się dzisiaj do niego, przeczyściłem tylko i próbowałem wyjąć, on jest plastikowy i z tego co widze siedzi w takiej gumce która bardzo mocno się trzyma i będzie mały kłopot zeby to rozczepić - ale dam rade :]

 

TEN albo TEN czujnik będzie pasował??

 

w ASO chcą ponad 110zł :wstyd:

 

proszę o pomoc naszych szpeców :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotem

Sorry za odkopanie tematu ale wie koś jakie wartości powinien wskazywać czujnik temperatury, na którego działaniu opiera się wskaźnik w liczniku?? U mnie ten wskaźnik ani drgnie więc chciałbym to naprawić, a nie wiem, gdzie się znajduje ten czujniczek. Prosił bym o małego helpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 posty wyżej - link :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotem

Myślałem, że da się do tego z multimetrem podjechać i samemu sprawdzić.

 

OT: Ile kosztuje podpięcie pod kompa i sprawdzenie ew błędów itp? Zastanawiam się czy nie kupić sobie tego interfejsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drandrzej

Pozwólcie że sie podepnę

u mnie climatronic wyświetla 318 (co jest zrozumiałe) i 306 - czyli błąd czujnika pod zderzakiem

 

z lewej strony z wiązki przewodów idzie i jest ucięty 2 żyłowy kabel czarny

 

i czujnika nigdzie nie ma

 

1) jaki powinienem mieć czujnik ?

 

2) gdzie dokładnie jest on mocowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest on zamieszczony zaraz przed chłodnicą u dołu, mniej więcej na środku

 

w ASO cenią się za taki czujnik do 3B (jest inny niż w 3BG) około 110zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drandrzej

a jaki on ma numer ??

może bym gdzieś z alternatywnych lub używek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo
a jaki on ma numer ??

może bym gdzieś z alternatywnych lub używek

 

Ustal numer i zadzwon po cene do sklepu z czesciam do Skody. Obstawiam cene jakies 60zl ;-) Kupisz idealnie ten sam, co w ASO VW, ale za pol ceny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności