Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Elektryczna klapa w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

montaż zakończony sukcesem :) kilka doatkowych informacji:

 

- siłowniki pasują od B7 (literka na końcu numery silnika nie ma znaczenie pasują wszystkie, ważne tylko aby obydwa miały te same)

 

Ja mam E i H wiec nie musza byc takie same

- łatwiej przeciągnąć wiązkę do przycisku przez lewą przelotkę (ori wiązka cieńsza niż po prawej)

- do wymiany zawiasów nie trzeba rozpinać i wyjmować klapy, można spokojnie wymienić jeden zawias (ktoś trzyma klapę) a później drugi

- montowałem zawiasy wyjęte z auta z fabryczną el. klapą i miały taki sam nr jak moje, tak więc nie da się kupić w ASO zawiasów nawierconych pod montaż dźwigienek do el. klapy

 

Oczywisce ze da sie bo kupilem nawiercone i nagwintowane zawiasy wlasnie w ASO

- przy demontażu i montażu podsufitki trzeba uważać aby przy odkręcaniu rączek i osłon p. słonecznych nie powypadały blaszki w które wchodzą śruby (swoją drogą późniejsze trafienie gwintem w tę blaszkę może przysporzyć sporo nerwów)

- montaż podsufitki warto zacząć od przyłapania śrubek od rączek i pociągnąć całą podsufitkę maksymalnie do tyłu (te blaszki w które wchodzą śruby od rączek są przesuwne) bo później może się okazać że z tyłu będzie za krótko i pas tylni i słupki nie najdą na podsufitkę

- nie ma się co tak bardzo bać zagięć na podsufitce, po kilku godzinach wszystko się wygładza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeszukałem ETKE i nie znalazłem innych numerów dla zawiasów, hmmm ...

 

Mam oryginalną klapę w B6. Numery są takie jak napisał sebos tylko na końcu jest jeszcze TMW.

 

20130804_173438.jpg

 

Rada dla montujących elektryczne zamykanie klapy. Do połączenia zawiasu z dźwignią używajcie oryginalnych śrub bo one są klasy 10,9. Jak na tak obciążane połączenie, M6 to trochę mało - mnie właśnie pękła śruba i naprawa chyba skończy się na demontażu klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rada dla montujących elektryczne zamykanie klapy. Do połączenia zawiasu z dźwignią używajcie oryginalnych śrub bo one są klasy 10,9. Jak na tak obciążane połączenie, M6 to trochę mało - mnie właśnie pękła śruba i naprawa chyba skończy się na demontażu klapy.

 

M6 to oznaczenie srednicy sruby a nie jej twardosci. Nie mozna tego porownywac z klasa twardosci 10.9 Oczywiscie ze mozna kupic nie oryginalne sruby do przykrecenia dzwigni, tylko sprzedawcy trzeba powiedziec aby byla to sruba twardosci 10.9 o rozmiarze M6 dlugosci ok 1.5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka raz ktoś zadawał to pytanie ale nie było odpowiedzi. Czy w seryjnej elektrycznej klapie bagażnika w kombi b6 można coś przekodować lub dodać połączenie kablowy aby móc również zamykać ją z kluczyka ? Bo ja mogę tylko ją otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w seryjnej elektrycznej klapie bagażnika w kombi b6 można coś przekodować lub dodać połączenie kablowy aby móc również zamykać ją z kluczyka ?

 

przekodować nie,

ale można dodać specjalny moduł i będzie można zamknąć klapę z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak chcesz zamykanie z pilota

 

 

Bimbasz a jeśli ja nie mam w tylnich drzwiach elektrycznych szyb to tak samo będe sie tam musiał połączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam w tylnich drzwiach elektrycznych szyb to tak samo będe sie tam musiał połączyć

nie o elektryczne szyby tu idzie lecz o centralny zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedną przykręcamy bezpośrednio do karoserii a drugą przykręcamy nakrętką od zawiasu.

Bimbasz mam do ciebie pytanie. Jaką drugą przykręcamy nakrętkę od zawiasu? Też N 907 987 02 czy tu chodzi o inną śrubę? Sorry za banalne pytania.

Edytowane przez Por

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz mam do ciebie pytanie. Jaką drugą przykręcamy nakrętkę od zawiasu? Też N 907 987 02 czy tu chodzi o inną śrubę? Sorry za banalne pytania.

 

Jedna srobe musisz kupic a druga to ta OD ZAWIASU (czytaj - juz tam jest) tak jak Bimbasz napisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilnie potrzebuję numery serwisowe do pinów, które wchodzą do wtyczki od rygla (dociągu) klapy.

jak ktoś wie jaki numer mają te piny to proszę o szybką informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M6 to oznaczenie srednicy sruby a nie jej twardosci. Nie mozna tego porownywac z klasa twardosci 10.9 Oczywiscie ze mozna kupic nie oryginalne sruby do przykrecenia dzwigni, tylko sprzedawcy trzeba powiedziec aby byla to sruba twardosci 10.9 o rozmiarze M6 dlugosci ok 1.5cm

 

Bimbasz wiem co to M6 i oznaczenie twardości. Chodziło mi o to że śruba o twardości 10,9 i gwincie M6 to troszkę za mało.

 

... a co do montażu klapy jak to kolega grabotg podpowiedział najlepiej jest chyba rozwiercić te otwory i użyć śruby z nakrętką. Wtedy jak pęknie nie będzie problemu z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące zasilania siłowników , nie mam skrzynki bezpieczników po prawej stronie deski więc będe musiał ją domontować . Którędy fabrycznie jest prowadzony pod kokpitem gruby (ok. 6 mm) przewód zasilający skrzynkę bezpieczników ???

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz

Napisz proszę konkretnie co trzeba zrobić aby zamykać klapę z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz

Napisz proszę konkretnie co trzeba zrobić aby zamykać klapę z pilota?

 

odp w poście 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy ktoś z Was montował u siebie silniki z końcówką J ?

 

ja mam, wszystko działa idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam VW Passat kombi b6 rok2006 modelowo2007. chciałbym zamontować elektryczna klapę do siebie tylko osoba mówiła ze otwiera mu się przy dotknięciu klamki a chciałbym żeby otwierała mi się przez pilota to możne być ze nie był zaprogramowany pilot do modułu komfortu. i jeszcze jedno ile kosztuje moduł żeby tez klapa mi się zamykała z pilota.i czy elektryczna klapa pasuje z b7 do b6 czy nie.i proszę mi napisać co powinien zawierać cały komplet żeby założyć elektryczna klapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam prośbę o aktualizację zdjęć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje czy klapka wlewy paliwa do kombi i do sedana jest taka sama? Wydaje mi się że powinny pasować i tu i tu ale chciałbym się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj cały ten temat dla pewności. Chciałbym wspomnieć o pewnej rzeczy. Miałem fabrycznie elektryczna klapę, oraz hak i jego instalację. Po podłączeniu przyczepki próba otworzenia klapy kończy sie tylko zwolnieniem rygla w zamku, a klapę trzeba podnieść ręcznie. Zamyka sie juz elektrycznie. Podejrzewam ze to rodzaj zabezpieczenia przed uszkodzeniem klapy. Po odłączeniu przyczepki wszystko wraca do normy.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności