Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Elektryczna klapa w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoją dokładaną klapą w Passat B7 Alltrack i proszę o pomoc w zidentyfikowaniu przyczyny.

Klapa otwiera się i zamyka bez przeszkód przy użyciu przycisku czy kluczyka, nawet nogą (easy open) natomiast niemiłosiernie trzaska przy zamknięciu. 

Próbowałem pozamieniać siłowniki gazowe - najpierw były założone oba typ B (460N), potem na przemian, również oba typ A (580N) - trzaska nadal.

Prośba o podpowiedź co można z tym zrobić. 

Z góry dziękuję.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma, nic nie zrobisz w B7 trzaska, już nie jeden to przerabiał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2023 o 09:30, Bimbasz napisał:

ten typ tak ma, nic nie zrobisz w B7 trzaska, już nie jeden to przerabiał. 

Dzięki, przeczesałem sporo materiałów na ten temat i rzeczywiście zdaje się, że ten typ tak ma, niestety.

Z tą wiedzą pozostaje mi poczekać na jesień i zimę, bo ponoć w temperaturze poniżej 5 stopni klapa już nie trzaska.

Póki co mimo wszystko chciałbym jednak spróbować coś z tym zrobić i chętnie podjechałbym to kogoś, kto mógłby zrobić kalibrację systemu zamykania. Elektryczną klapę użytkuję kilka miesięcy, 3 czy 4, i przez ten czas kilka razy zamknęła się bez trzaskania (z raczej pustym bagażnikiem więc nic z jego zawartości nie mogło klapy zahamować)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki pogodowe były sprzyjąjące, siłowniki nowe, to i zamknęła się klika razy bez trzaskania.

Zauważyłem jeszcze, że jak zdejmie się tapicerkę bagażnika, to zamyka klapę delikatniej. Jakby waga tapicerki aż tak wpływała na komfort zamykania. Rozumiem, że to nie jest rozwiązanie, jeżdżenie bez tapicerki, tylko tak przytaczam zauważone zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie, da się zakodować otwieranie klapy w momencie gdy podłączona jest np. przyczepa do haka.

Mam bagażnik rowerowy który jest uchylny i chciałbym otworzyć klapę bez wypinania wtyczki, jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andzikkucJest taka możliwość. W sterowniku klapy 6D musisz odznaczyć hak zainstalowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę odznaczyć w 6D opcję hak zainstalowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odznaczyć w module parkowania hak i tyle w 6d nie ma kodowania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności