Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Elektryczna klapa w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Wita was kolejny posiadacz elektrycznie sterowanej klapy bagażnika ?

Koszty:

Silniki podnoszenia klapy 2 szt. 400zł

Dociąg klapy 100zł

Przycisk zamykania 50zł

Wtyczki 4 szt. 50zł (ASO)

Piny do wtyczek 20zł

Przewody elektryczne z odzysku 0zł

Montaż własny 0zł

Mina Ciecia wyjeżdżając z firmy w której pracuję bezcenna ?

Dorobiłem sobie dodatkowy przycisk zamykania w środku więc nie muszę wyłazić z auta aby zamknąć klapę.

Ogólnie praca dla cierpliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cenowo ładnie wyszedłeś, czyli komplety, które wiszą na aukcjach po 1700 zl to delikatna przesada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że przesada, mnie wyszła 300zl nie całe. 

100 - za 2 silowniki z kawalkiem wiazki

40 - przycisk

Dociag - 50

Zawiasy - 100

Reszta odzysk

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie warto szukać okazji w internecie (kupować osobno części) abo znaleźć handlarza który tanio sprzeda daną część. Zawiasy zostawiłem stare tylko je nawierciłem i nagwintowałem, tak samo z przewodami załatwiłem od kolegi mechanika miał pare wiązek (kabli/przewodów)  z różnych aut. A komplety/zestawy do różnych modyfikacji na aukcjach są grubo przecenione.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3AF827384A w serwisie 2089PLN brutto a to tylko jeden siłownik, jeśli dla was te zestawy na Allegro są drogie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na alle nie sprzedają nowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki z b6 podchodzą do b7 ? Bo większość sprzedawanych pochodzi z b6, patrząc po numerach, w b7 zaczyna się od 3AF, a b6 3C9.

Rozumiem, że do b7 można spokojnie kupować te od b6 3C9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie będzie pasować w końcu to ta sama "buda" Co do elektryki chyba też powinno być tak samo tylko zamiast do bord-a podłączasz się canem do BCM-a.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co zmieniali klapę. Ile osób realnie potrzeba do wymiany klapy? Dwie dadzą radę? W jedną raczej niemożliwe?! Pytanie może wydaje się trochę bezsensowne, ale w dobie dzisiejszych  obostrzeń... sami wiecie;). Więc jakie doświadczenia?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba spokojnie starczy. Drugi pomocnik to np miotła,grabie, dłyga tyczka itp

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też zaopatrzyć się w kilkanaście starych płyt CD idealnie nadają się do układania stosu podkładek. Jeśli chcesz to robić sam to podsufitkę warto zdemontować całkowicie. Druga osoba tak naprawdę potrzebna jest do trzymania żeby się nie połamała (choć po jakimś czasie i tak wróci do formy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładki z płyt CD? W jakim celu? Żeby klapa sie nie zamykała? Sprawdzam, czy mogę sam podejść do tematu. Relingi z czarnych na chrom zrobiłem bez zrzucania całej podsufitki, wiec moze dam rade ;)

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Cwieku napisał:

bez zrzucania całej podsufitki, wiec moze dam rade

Musiałbyś pokonać grawitację. Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, macie większe doświadczenie w tym temacie. Zrzucenie podsufitki to prosta i szybka sprawa, więc ją pomijam. Najwyzej zrobie jak roger i wepchnę ją maks do przodu. Bardziej obawiam sie samej klapy i montazu siłowników/podmiany zawiasów. Bo lekkie, male i poręczne to to nie jest zapewne. A te płyty na co sie przydadzą?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował podeprzeć klapę. Płyty CD są wytrzymałe i można dokładnie dobrać wysokość stosu. Możesz oczywiście użyć dowolnych podkładek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu mam elektryczną klapę fabrycznie tylko jedną niedogodność działa z jednego pilota z drugiego martwa czy można oprogramować samodzielnie tę funkcję w pilocie

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem elektryczną klapę, działa całkiem miło. Zakodowałem otwieranie z pilota Byte 2 / Bit 3, i nawet o dziwo zadziałała, otworzyła się pięknie. Później jeszcze odłączałem akumulator, dokodowałem Easy Open, i chciałem przetestowac ponownie otwarcie z pilota i już nie chciało gadać. Sprawdziłem kodowanie, było na swoim miejscu, ale jeszcze raz wykodowałem, zakodowałem na nowo i nie chce ruszyć. Na dwóch pilotach to samo.

Sprawdziłem czy sygnał z pilota po naciśnięciu środowego klawisza dociera do modułu i w blokach pomiarowych, zamykanie/otwieranie dociera, jedynki się ukazuja, a na otwarcie bagażnika sygnału brak. Z początkowych prób naciskania klawisza jakaś jedynka się pojawiła, ale później już całkiem nic, a nic. Sygnał z pilota do modułu nie dociera. W kluczykach nowe baterie.

Czy gdzieś jeszcze można dokodować otwieranie bagaznika z pilota oprócz 46 / byte 2 / bit 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki błąd??? Pojawia się co jakoś czas w 6D. Co z tym fantem zrobić. IMG_20200506_194217.thumb.jpg.4fe514f94bfa2239b4a45e9f474b0639.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić wiązkę w peszlu przy zawiasie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 stron wątku o klapie, i wszyscy piszą, że zawiasy do elektrycznej klapy są takie same jak w zwykłej, tylko że jest otwór do przykręcenia dźwigienki.

Po demontażu starego zawiasu i porównaniu go do zawiasu do elektrycznej klapy różnice widać. Jest wzmocniony, ma naspawny dodatkowy kawałek blachy.

zawias 2.jpg

zawias.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności