Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Elektryczna klapa w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

A zrub tak: otwórz klapę elektrycznie te 5 cm dopchaj ręką i po tym przytrzymaj przycisk zamykania aż mrugną kierunki puść i ponownie naciśnij żeby się zamknęła i otwórz, zobacz czy otworzy się do tego miejsca co zaprogramowałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak ze 100x :)

zawsze tak samo. Jestem ciekaw jak jest u innych. Pan z ASO twierdzi że tego wymaga technologia :P. Ale ja mu nie wierze, bo jest gburem.

Wiem że na gwarancji była wymieniana wiązka bo sie przetarła i płyn do spryskiwaczy zalewał klapę i boję się, że to może być skutek tego i że wkrótce się skończy.

Dodatkowo jak próbuje ręką zatrzymać zamykającą się klapę to muszę użyć zaskakująco sporej siły (w porównaniu np. z szybami), to też normalne?

 

[AKTUALIZACJA]

Byłem w innym ASO (Lellek) i okazało się, że trzeba przeprogramować położenie krańcowe klapy. Już jest wszystko ok i klapa otwiera się na samą górę. 

Nie wiem czemu było inaczej, może miało to ograniczać wycieranie się wiązki (bo w kombi B7 przecierała się wiązka klapy i płyn od spryskiwaczy lał się po instalacji i często dochodziło do zwarcia). 

 

Edytowane przez orkasan
Rozwiązanie problemu (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, turek napisał:

Szczerze powiem że za tysiaka to i ja bym się skusił :)

 

Rober @robert_s podnieś się, bo chłopaki Cie zawalą robotą?

A tak w ogóle to jak Michał @turek sprzedawałeś cały komplet do klapy elektrycznej to ja do żony mówię:

" - Wiesz Kotek właśnie zaoszczędziłem Ci 1000zł

-Jak to, na czym? (zapytała)

- Bo wiesz gdyby nie to, że mamy już elektryczną klapę, to bym już części potrzebne zamawiał a tak 1000 zaoszczędzone " ? ?

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wszystkie graty do zamontowania klapy elektrycznej w B7 , czy ktoś jest może z okolic Poznania co mógł by to ogarnąć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamillo890 gumowe uszczelki są niezbędne ponieważ znajdują się pomiędzy karoseria a wałkiem napędu klapy z lewej i prawej strony, więc chyba lepiej żeby tam uszczelka była bo wałki wchodzą do gwidzni zawiasów.

PS. Kupisz je w ASO za grosze. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kamillo890 napisał:

Czy posiada ktoś może numer wtyczki do przycisku?

8K0973754

Co do uszczelek to sobie trochę drogo życzą, ponad 20pln za sztukę lepiej w starej zrobić dziurę ;)

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuje za informacje.

Własnie dziś dostałem wycenę tych gumek. 25 zł za sztukę i 20 zł przesyłka dlatego tak trochę się do nich zniechęciłem. 

@Wolfe czyli mówisz że takie gumki już mam w swojej klapie tylko będę musiał zrobić w nich dziurę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa trochę inne, ale wydawanie 70pln jest bez sensu, jak zrobisz dziury spełnia swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wolfe napisał:

 jak zrobisz dziury spełnia swoje zadanie.

Super, jeszcze raz wielkie dzięki. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy pomoglibyście mi w ustaleniu przyczyny dlaczego moja klapa od wczoraj zwariowała? 

Stawiam na uszkodzony silnik ale nie wiem który. 

Objawy są następujące.

Otwieram klapę, odskakuje ale się nie unosi, lub unosi się na 1/4 choć to rzadko.  

Po ręcznym otwarciu i naciśnięciu guzika zamknij (i tu zależy na jaką wysokość uniosę klapę lub od szczęścia) czasem się zamknie, czasem jeszcze bardziej próbuje otworzyć, czasem zamyka i na samym końcu zwalnia (to najczęściej), lub zero reakcji.

W blokach pomiarowych tylko GRUPA 5 BLOK 1 nam zmiany w procentach otwarcia klapy ale nie są one równomierne tzn jak klapa otwarta na maxa to 9% jak zamknięta to 88%.

Po ponownym otwarciu i zamknięciu wartości będą inne. 

W pozostałych blokach mam:

GRUPA 3  BLOK 1 -> OFF   BLOK 2 -> 0,0 % BLOK 3 -> OFF BLOK -> 0,0%

GRUPA 4 BLOK 1 -> HOLD  BLOK 2 -> HOLD

GRUPA 5 BLOK 1 -> od 0 do 124 % BLOK 3 -> 100%

GRUPA 6  BLOK 1 -> 100%   BLOK 2 -> 100 % BLOK 3 -> 2,5 % BLOK -> 0%

GRUPA 7 BLOK 3 -> 0 ale tu coś się zmieniało.

GRUPA 8 BLOK 2 -> Stopped

GRUPA 9 BLOK 1 -> Term 15 On Blok 2 -> StatCurStg 0

GRUPA 11 BLOK 2 ->  Extended

 

Czy podpowiecie jakie parametry są u Was lub które parametry powinny być inne?

Z góry Wam bardzo dziękuję bo klapa z tymi siłownikami ma taki opór, że żona ma problem z jej otwarciem,

a i ja się muszę trochę namęczyć. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od nastawów podstawowych. Wtedy klapa wyuczy się położeń i powinna przestać wariować. Jeśli nie - to w nieprawidłowy sposób widzi pozycję otwarcia (oba silniki sprawdzają te wartości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy u Was w blokach też tylko w jednym miejscu zmieniają się wartości procentowe?

Zastanawia mnie po prostu czy nie powinny ukazać się wartości dla każdego silnika osobno. 

Na chwilę obecną jedyna adaptacje przeprowadzałem guzikiem od zamykania ale oczywiście nic to nie dało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie modułu zamykania klapy. 

Czy ktoś mógłby mi napisać może trochę łopatiligicznie co muszę kupić, aby go samemu zrobić? Wiem, że jest link do niemieckiej strony itd. Ewentualnie koszt jeśli można prosić 

No chyba, że ktoś jeszcze robi takie moduły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do kolegi @Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2019 o 13:27, mkpol napisał:

napisz do kolegi @Bimbasz

Tak, mam takie moduły do zamykania klapy z pilota, jak ktoś zainteresowany zapraszam na prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Matiz4 pomógł w temacie. Dzięki 

 

Klapa śmiga aż miło. Tylko problem był z siłownikami. Chyba za mocne, ale klapa rozebrana (kochana ruda), więc możliwe że będzie ok. 

Dzięki za pomoc Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy przerabiał ktos może taki temat ? Mam u siebie elektrycznie otwierana klapę i juz 2 krotnie miałem jakieś awarie związane z tym rozwiazaniem.

Czy jest możliwość zamiany takiego rozwiąnia na manualne ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj ogłoszenie że zmienisz elektryczna klapę na zwykłą, na pewno będzie kilku chętnych, którzy w zamian za osprzęt  elektroniczny  przyjada i zrobią Ci ręczne otwieranie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tymek9 Zawiasy z dzwigniami mógłbyś zostawić, wtedy byś nie musiał ściągać klapy, ale można je dobrze sprzedać za dobrą cenę, w komplecie szybciej pójdzie :) A dokupić zwykle w kolorze i wymienić to nie problem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś posiada kod do odblokowania nastawów podstawowych w module el. klapy, mam również problem z tym, że klapa uchyla się tylko i przestaje otwierać, próba z przytrzymaniem przycisku i klapy nie przyniosła rezultatów

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności