Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Elektryczna klapa w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz dostaniesz bana pouczającego. 

W pierwszym poście jest lista potrzebnych części .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a miala być niby instalacja kompletna.

No nic-będe musiał ją kiedyś sklecić.

Mkpol, chodziło mi o instalację-czego w niej brakuje.

Przy okazji etka mówi, że w moim roczniki modelowym przycisk ma kod 3D0959831D.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2018 o 18:22, Wolfe napisał:

Dociąg 535 972 705

1K0 972 924 wtyczka 8 PIN

3C0 972 725 wtyczka 10 PIN

 

A czy cała ta wiązka od siłowników do dociągu ma jakiś swój nr etka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Krawcol82 napisał:

A czy cała ta wiązka od siłowników do dociągu ma jakiś swój nr etka?

Od siłowników z wtyczki 10 pin do wtyczki dociągu 5 pin idzie bezpośrednio tylko 5 przewodów więc wątpię żeby miała jakiś numer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cała wiązka oryginalna może mieć numer. Najlepiej taka pod elektrycznie sterowaną klapę i kamerę cofania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiazka prawa klapy i ona może być w wersji kamera + elektryczna klapa, ale tam sa tylko kable idace do przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 23:44, Bimbasz napisał:

Instalacja elektryczna Wtyczki i piny kupujemy w ASO składamy w całość.

Albo kupujemy gotowa wiązkę od kolegi BIMBASZ

Szkoda, że w pierwszym poście nie ma aktualnych zdjęć ani schematu instalacji, tylko trzeba szukać gdzieś w głębi tematu.

Przy okazji-fabryczna wiązka do domykania klapy bagażnika biegnie po prawej stronie i ma nr 3C9971148S lub 3C9971148AB.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krawcol82 napisał:

Szkoda, że w pierwszym poście nie ma aktualnych zdjęć ani schematu instalacji, tylko trzeba szukać gdzieś w głębi tematu.

To jest problem i to na całym forum, a na pewno w sekcji B6/B7, brakuje zdjęć, instrukcje zwłaszcza romeo nic nie wnoszące, a dalsze posty pozwalające rozwiać wątpliwości. Przychodzi dużo nowych osób szukających pomocy, zapewne czytają kilka pierwszych stron, nie znajdują odpowiedzi i piszą pytanie w wątku mimo że już 5 innych osób o to pytało i dostało odpowiedź, a niektóre wątki są spore. Przydałoby się żeby jakiś moderator, czy ktoś inny edytował pierwsze posty w instrukcjach zamieszczając w nich najważniejsze informacje zawarte w wątku.

 

Ps. W tym temacie nigdy nie było schematu podłączenia klapy, dopiero ja go dorzuciłem ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to przez zmianę forum poznikały zdjęcia, czy przez serwery, na których te zdjecia były umieszczone-tak czy siak warto byłoby to wszystko na nowo trochę uporządkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka fajnych instrukcji ale w dużej części brakuje zdjęć i ważnych informacji

Tak jak koledzy wyżej napisali.

Sam dopiero od lutego mam passat b6 więc dużo zdjęć po prostu nie zobaczę w opisach.

Np ostatnio przerabiałem lampy na ringi i na pierwszej stronie zdjęć nie ma, są na 6 bo ktoś miał stronę zapisana i wrzucił.

A duzo lepiej bylo by przerzucić je na pierwszą stronę. 

Jak jest wszystko jasne to nie każdy chce kilkaset  wątków czytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam możliwość kupna Alltrack`a z 2014 który ma guzik el klapy w drzwiach kierowcy, lecz klapa jest otwierana ręcznie.

Czy guzik może oznaczać że jest instalacja przygotowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten guzik ma każdy Passat B5, B6 i B7 (pewnie inne również). Ale żadnej instalacji nie bedziesz mieć, o której jest mowa w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie moze gdzies nie potrzebne dzwignie do zawiasow? Bylem w aso i powoedzieli ze sa nie dostepne wiec moze komus sie walaja zawiasy z dzwigniami itp..... Mam wszystko tylko nie dzwigni:-(

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest tu ktoś lub czy wiecie gdzie w okolicach Krakowa można kompleksowo zrobić elektryczną klapę w moim pasku b6 kombi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pitus1983 napisał:

Witam,

Czy jest tu ktoś lub czy wiecie gdzie w okolicach Krakowa można kompleksowo zrobić elektryczną klapę w moim pasku b6 kombi ?

Ja jestem z Tarnowa i sam klapę montowałem :) Jeśli chodzi o Kraków to niewiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mam wszystkie elementy do zamontowania elektrycznej klapy wraz z modułem zamykania klapy z pilota, montaż też możliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz za to cudo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam zamiar podłączyć klapę do passata b6 potrzebował bym gotowa wiazke :) czy ktoś ma może taka na sprzedaż ?;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z moją klapą gdyż przycisnę jeden raz przycisk otwierania klapy na pilocie to silniczki się uruchamiają ale nie puszcza rygiel 

Rygiel puszcze dopiero przy przytrzymaniu przycisku 

Więc wygląda to tak że przytrzymuje przycisk i najpierw uruchamiają się silniczki i po sekundzie puszcze rygiel i klapa tak szybko odbija. Czasami jest tak ze zanim odbije rygiel zdąży spalić się bezpiecznik

Klapa jest w audi a3 2012r BCM lecz mam taką samą audi z 2008r z bordnetzem i nie mam problemu

Czy jest ktoś kto ma BCM z elektryczną klapą? 

W kodowaniu mam takie możliwości 

Bit 0  Central Locking (LC) Rear Lid: Direct Operation / No Soft Touch

Bit 1  Auto-Lock/Unlock for Rear Lid active

Bit 3  Central Locking (CL) Rear Lid active

Zaptaszkowane mam wszystki

Bit 0 tez dlatego że jak go nie zaznacze to gdy przycisne jeden raz przycick otwierania klapy na pilocie to mrygają kierunki i można wtedy otworzyć klapę z przycisku klapy wciagu paru sekund i jest tak samo że japierw mrygają kierunki i włączają sie silniczki

Gdy więc mam wszystkie zaptaszkowane bity

00001011 gdy odptaszkuje bit 0 to wartość mam 00001010 i kodowania 0A tak jak powinno byc

A ja teraz mam 09 w długim kodowaniu

Wymienialem getewaye tylko że na starsze bo innych nie mam i to nic nie dało 

Czy wymiana BCM pomoże czy może wymienić can gete way na inny?

Jak u was to wyglada?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie, może z gatunku tych głupich, ale mam Passata z elektryczną klapą i po otworzeniu nie otwiera się na pełną wysokość.

Ostatnie ok. 5cm trzeba ręcznie "popchać". Mam 180cm wzrostu i ciągle walę głową w klapę. 

Auto jest świeżym nabytkiem i za 2 tygodnie kończy mi sie gwarancja. Pojechałem do serwisu i usłyszałem, że tak ma być.

Czy wie ktoś czy "ten typ tak ma"?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności