Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Elektryczna klapa w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie po innym CAN'ie, musisz dziergać do Borda, a jeszcze musisz pociągnąć silników plus do skrzynki bezpieczników, oraz masę i połączenia pomiędzy silniczkami i dociągiem.

 

Passat B6 Elektryczna klapa ELSA schemat.pdf

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wszelkie info, napewno się przyda :) Jak by coś szło nie tak to będę pisał :) Jeszcze raz z góry wielkie dzięki :)

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak męczę ale jak będzie działał przycisk od klapy koło otwierania wlewu paliwa, bo teraz wsumie sam niewiem jak działa a zastanawia mnie jak będzie po montarzu. I czy jakbym zastosował w środku jeszcze jeden przycisk i wpiol bym się w pin 5 to mógłbym że środka otwierać i zamykać?? Bo robię na zakładach zamkniętych gdzie codziennie przy wyjeździe ochrona kontroluje mi bagażnik i muszę wysiadac by otworzyć bagażnik a tak to że środka jakby się dało. Wiadomo na lenistwo nie ma lekarstwa ?

Edytowane przez Matiz4
Jeszcze się zastanawiam nad czasowka która przy zamknięciu auta poda masę na pin 5 przez około 2 sek i powinno ją zamknąć :) coś ala moduł z poprzednich postów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taka rzecz jak wcześniej miałem Pdc zwykle bez ops i can na pinach 7 i 14 linia comfort CanBus to też nie będzie czy w to mogę się wpiac linia can z klapy bo teraz ma to odpite i zabezpieczone to może by to wykorzystał ?

Edytowane przez Matiz4
Na schemacie właśnie piszę comfort system CanBus ale wiecie wolę się upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Matiz4 napisał:

A jeszcze taka rzecz jak wcześniej miałem Pdc zwykle bez ops i can na pinach 7 i 14 linia comfort CanBus to też nie będzie czy w to mogę się wpiac linia can z klapy bo teraz ma to odpite i zabezpieczone to może by to wykorzystał ?

Możesz z nich skorzystać.

Dnia 26.06.2018 o 22:43, Matiz4 napisał:

Sorki że tak męczę ale jak będzie działał przycisk od klapy koło otwierania wlewu paliwa, bo teraz wsumie sam niewiem jak działa a zastanawia mnie jak będzie po montarzu. I czy jakbym zastosował w środku jeszcze jeden przycisk i wpiol bym się w pin 5 to mógłbym że środka otwierać i zamykać?? Bo robię na zakładach zamkniętych gdzie codziennie przy wyjeździe ochrona kontroluje mi bagażnik i muszę wysiadac by otworzyć bagażnik a tak to że środka jakby się dało. Wiadomo na lenistwo nie ma lekarstwa ?

Przycisk obok otwierania klapki paliwa tylko otwiera bagażnik, ale dobrze kombinujesz jak dodasz przycisk do pinu piątego zrobisz zamykanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie klapa działa aż miło a co do zamykania z pilota to jaki sygnał idzie z  drzwi pin14 sygnał z silnika centralnego zamka w drzwiach + czy - i przez ile trwa ten sygnał bo myślę sam zrobić moduł żeby zamykać klapę z pilota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wolfe napisał:

A ja myślałem że schemat modułu to pilnie strzeżona tajemnica?

W komentarzach jest fajny link

https://web.archive.org/web/20160915093629/http://passat3c.info/cms_neu/index.php?page=168

Bardzo fajnie objaśnione wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi wszystko jasne. Wielkie dzięki za linka. Już niedługo będę robił testy modułu. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podpiolem vcds-a i w elektrycznej klapie miałem jeden błąd 02364 - Closing Assistance co to może znaczyć?? Miał ktoś taki?? Skasowałem i ponownie się nie pojawił ale co było przyczyną tego błędu?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20180724_204438.thumb.jpg.ed2b60e9a71337cff27d8ec82867a738.jpg

Moduł gotowy, podziękowania dla Wolfe za linka do schematu, jeszcze tylo montaż i test i zamykanie z pilota będzie gotowe.

Prosba jeszcze o numery pinów żeńskich i męskich do wtyczki/gniazda w środkowym słupku łączącej tylne lewe drzwi z resztą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2018 o 20:53, Matiz4 napisał:

IMG_20180724_204438.thumb.jpg.ed2b60e9a71337cff27d8ec82867a738.jpg

Moduł gotowy, podziękowania dla Wolfe za linka do schematu, jeszcze tylo montaż i test i zamykanie z pilota będzie gotowe.

Prosba jeszcze o numery pinów żeńskich i męskich do wtyczki/gniazda w środkowym słupku łączącej tylne lewe drzwi z resztą. 

Gratki za budowę modułu, fajnie, że nadal ktoś się w to bawi

O jakie numery dokładnie chodzi?

Bo z drzwi musisz wziąść sygnał z zamknięcia centralnego

dla RM 2007  pin 5 wtyczki 18 pinowej

a dla RM 2008 pin 14 wtyczki 18 pinowej

 

IMG_20180504_131555.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Let_me_b3 dzięki, a do wtyczki 18 pionowej w drzwiach to pewnie będzie pin żeński 000 979 009 EA, a potrzebuję wiedzieć jakie numery do pinów do gniazda i wtyczki w środkowym słupku między zawiasami tylnych drzwi żeby nie przeciągnąć bezpośrednio przewodu tylko zrobić już tak (powiedzmy) jak fabryka. 

Do tej wtyczki...  i do jej gniazda. 

IMG_20180725_220857.png.b2c5a150b62a1964165c9bedf8524b6b.png

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odryglowaniem zamka w klapie. Po założeniu klapy elektrycznej mogę ją otworzyc i zamknac tylko z przyciskow na klapie. Przy otwieraniu z pilota i z przycisku w drzwiach kierowcy słychać że siłowniki chcą otwierać ale zamek nie odpuszcza. Brak błędów. Przed montażem klapy przycisk w drzwiach kierowcy też nie reagował. Jakieś sugestie mogę prosić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut sprawdził bym kodowanie w 46, module comfortu, zrub jeszcze raz procedurę:

Kodowanie otwarcia klapy z pilota robimy w 46 Moduł Comfortuzaznaczamy tam Byte 2 / Bit 3, prawdopodobnie będzie tam tylko jeden widoczny Bit 1 - Central Locking (Rear Lid) "Security Lock", ale nie ma co się przejmować że nie widzimy Bitu 3. Ponieważ w okienku co mamy wartość Binary a będzie tam 00000010 co jest kodowaniem tylko pierwszego Bitu wpisujemy 00001010 dla zakodowania Bitu 3. Lub w okienku 3) gdzie mamy kodowanie poszczególnych Bytow, w moim kodowaniu mam tam wpisane 02 zmieniamy na 0A i klikamy w okienko kodowania Byte 3, następnie Exit i potwierdzamy nową wartość kodowania. 

 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tylko że u mnie nie ma też reakcji na przycisk w drzwiach kierowcy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafal0818 napisał:

Spróbuję tylko że u mnie nie ma też reakcji na przycisk w drzwiach kierowcy 

Nie będzie bo przycisk w drzwiach i pilota maja taka sama zasadę działania przy manualnej i elektrycznej klapie. Jak masz dostęp to podeślij kodowanie modułu komfortu 46 jakie teraz masz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W byte 2 masz kodowanie 02 a powinno być 0A żeby klapa otwierał Ci się z pilota choć z drugiej strony ktoś pisał na początku tego postu że na modułach komfortu z końcówką 799 nie działa to ale ile w tym prawdy to niewiem. 

 

 

 

Tam masz zrzuty z kodowania komfortu b7 z końcówką 799  i widać że da się zakodowac. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Matiz4 napisał:

W byte 2 masz kodowanie 02 a powinno być 0A żeby klapa otwierał Ci się z pilota choć z drugiej strony ktoś pisał na początku tego postu że na modułach komfortu z końcówką 799 nie działa to ale ile w tym prawdy to niewiem. 

 

 

 

Tam masz zrzuty z kodowania komfortu b7 z końcówką 799  i widać że da się zakodowac. 

Ja mam fabryczną elektryczną klapę z modułem ....799

Mam też moduł podpięty,

Działać to działa ale nie zawsze

Np mogę otworzyć z pilota to już nie zamknę z niego

Jak nie otwiera się klapa z pilota to zamykać mogę z pilota

raz otworze z kessy a raz nie, to samo tyczy się zamykania

reguły bardzo nie ma

Adres 46: Moduł komfortu        Plik etykiet:. AKP\3C0-959-799-46.clb
   Oznaczenie elementu SW: 3C0 959 799 H    HW: 3C0 959 799 H
   Komponent: A_ KESSY PQ46 R 071 0231  
   Weryfikacja: 00071000    Numer seryjny: VWZCZ000000000
   Kodowanie: 00900A00D1430E7F3004941570004F0E707801030424B8
   Kod serwisu: WSC 36745 001 1048576
   VCID: 3E7388FA6977B3B6A3-806A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności