Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Elektryczna klapa w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam pewien pomysł. 

Gdyby komuś walał się po garażu niepotrzebny i zepsuty siłownik i zamek klapy to z chęcią przygarnę. Za koszty wysyłki plus browar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna pomoc!! Nie otwiera mi się klapa bagażnika z kluczyka zamek puszcza Ale klapa do góry nie jedzie. Przycisk w drzwiach to samo zamek puszcza i klapa  niejedzie, jedynie z klawisza w klapie można ją otworzyć Ale to też trwa bo czasami otworzy się za pierwszym razem a czasami za 10-tym i nie całkiem do góry. Odebrałem kawałek sufitówki i silniki dostają sygnał ruszają i stają nieciągną dalej. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić??!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam elektryczną klapę w standardzie, po przeczytaniu wątków na forum odnośnie otwierania z pilota myślałem, że będę musiał dokupić specjalny moduł żeby otwierać pilotem.

Jednak okazało się, że działa to u mnie  z pilota i z klamki.

Może ma na to wpływ to że auto wyposażone jest w pakiet "KESSY"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierana pilotem była każda elektryczna klapa, a moduł o którym wspomniałeś dotyczy zamykania klapy pilotem, bo tego już fabrycznie nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2018 o 02:05, Krawcol82 napisał:

Otwierana pilotem była każda elektryczna klapa, a moduł o którym wspomniałeś dotyczy zamykania klapy pilotem, bo tego już fabrycznie nie było.

A te moduły jeszcze do zdobycia są czy już wyginęły bezpowrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam taki moduł, dostałem od gościa, do którego kupiłem wiązkę ale sam nie widział to podłączyć, miał ktoś może na forum taki moduł do zamykania jak na zdjęciach?

28741486_1776163685778993_420369607_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moduł ma jakiś numer?

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma, czysty ze wszystkich stron sklejony jakimś klejem nie da się otworzyć, bez uszkodzenia obudowy, jest handmade elektronika jakiegoś, gość mówił że kupił wiązkę i moduł na forum, ale nie pamięta od kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz kiedyś miał te moduły-zamawiałem od niego taki moduł jakieś 5-6 lat temu i mam go gdzieś w garażu-muszę go wykopać z pudełek, bo niedługo planuję założyć elektrykę klapy-graty już mam.

Napisz do Bimbasza-może pamięta te piny i gdzie to się wpina.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś na forum,

Jeśli jest błąd proszę o sprecyzowanie



Przewody do modułu zamykania klapy

pin1 >>>>> + z lampki

pin2>>>>> - z lampki

pin3>>>>> pin 5 w siłowniku

pin4 >>>> „lock” z drzwi (pin14, ale lepiej odszukać u siebie sygnał z silnika centralnego zamka w drzwiach, tył, strona prawa, lock żeby nie spalić modułu)

                       >>>>>u mnie chyba 18 (kolega Wolfe podpowiada)

 

tylko pytanie jaka jest kolejność pinów w module?

 

 

Edytowane przez let_me_b3
dodatkowe inforamacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania za opisanie modułu dla:

@mkpol

@Wolfe

@Bimbasz

 

Wejscie to pin np z modulu drzwi prawy tyl, sygnal lock centralnego zamka,

dla RM 2007 BMP to pin 5 wtyczki 18 pinowej

a dla RM 2008 BMP jest to juz pin 14 wtyczki 18 pinowej



Wyjscie to podlaczenie pod pin 5 wtyczki 8 pinowej silnika napedu klapy

minus i plus najlepiej wziac z lampki sufitowej bagaznika

 

 

moduł klapy.png

Edytowane przez let_me_b3
poprawne podłączenie
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z troche innej beczki, wiadomo nie od dziś ze w naszych paszczurach przy zamykaniu klapa trzaska, (wymienilem silowniki na nowki i tez lupie - bylem glupi i dalem sie zwiezc tym ludkom z VW - oni nic nie wiedza), czy probowal ktosnalozyc na silownik sprezyne ktora by hamowala klape w koncowej fazie zamykania, by tak nie lupala?jezeli tak to czy ktos ma dostep do takich sprezyn lub ewentualnie wie, jakich sprezyn szukac, chodzi o ilosc miejsca na tloku w jakim ta sprezyna moglaby  sie zgiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak wyżej czy wszystkim klapa mocno trzaska przy zamykaniu /

 

Czy ktoś się orientuje czy siłowniki pod elektryczną klapę powinny być 3AF827550A -lewy(460N)   3AF827550B - prawy(580N) ,  czy 3AF827550D lewy i prawy (520N)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie jak głupie
Ja wymieniłem oba siłowniki i oba są 580N, przed wymiana też były 580N

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos podac nr. Wtyczek?

Do silniczka prawy-lewy, przycisk,dociag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociąg 535 972 705

1K0 972 924 wtyczka 8 PIN

3C0 972 725 wtyczka 10 PIN

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, zakupiłem cały zestaw wraz z orginalna wiązką itp. I teraz pytanie czy jak stara wiazke wywale i włóż nowa to tylko będzie plug and playczy coś jeszcze dodatkowo będę musiał z elektryki robić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Matiz4 napisał:

Panowie mam pytanie, zakupiłem cały zestaw wraz z orginalna wiązką itp. I teraz pytanie czy jak stara wiazke wywale i włóż nowa to tylko będzie plug and playczy coś jeszcze dodatkowo będę musiał z elektryki robić. 

Wiazke masz tylko pewnie na silniki, przycisk, zamek, dociag i lampy na klapie. A raczej nie masz poprowadzonej instalcji CAN wiec te musisz dołożyć.

Ale niech mnie ktos poprawi jak zle mysle.

A tak propo z forum zestaw kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Grzegorz mówisz, najlepiej jak wrzuci zdjęcie tego co ma.

 

EDIT

Prawdopodobnie kupiłeś zestaw z allegro od użytkownika o nicku badka(jeden z forumowiczów) w temacie o klapie pisałem czego brakuje do pełnego kompletu. Głownej wiązki brakuje w zestawie od bordnetz'a do silniczków i dociągu, brak jeszcze jednego 2 kabli od prawej wtyczki znajdującej się pod prawym boczkiem, iluminacji i sygnału przycisku idącego do silniczków, bo masz dwie wiązki klapy, prawą i lewą, lewa jest ci zbędna bo nic od klapy w niej nie ma, zmieniasz tylko wiązkę prawą, ona idzie do wtyczki pod prawym boczkiem bagażnika i od tej wtyczki dodajesz 2 kable o których pisałem wyżej. Do pełnego zestawu musisz kupić jeszcze dwie uszczelki po ok 44PLN w ASO, albo w swoich zrobić dziury, śrubki do przykręcenia silniczków do karoserii oraz 2 bezpieczniki 30A.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfe dokladnie od niego kupiłem, czyli jak przyjdzie przesyłka to do prawej wiązki jak dobrze rozumiem dokładam dwa kable, i jeszcze będę musiał zrobić wiazke do brodenz. Reszte się doposarzy. Ale dzięki za info :) a także e pytanie może miałby ktoś schemat tej instalacji to było by mi łatwiej. I jeszcze jedno jak mam OPS to mogę się tam podpiąć z linią Can bo ona idzie do  gatwey do zacisku 6 i 16.

Edytowane przez Matiz4
Jeżeli chodzi o ten schemat to właśnie najbardziej by mnie interesowała ta brakująca wiązka ale jak będzie reszta to będzie super wtedy będę wiedział że nic nie uwale. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności