Skocz do zawartości
u76

Z budowy pompowtryskiwacza...kłopot

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zmieniałem oringi na pompowtryskiwaczu i zauważyłem coś dziwnego. Otóż po jego zdemontowaniu kiedy wyciągnąłem z niego ten fikuśny mały `grzybek` i małą uszczelkę która znajduje się pod nim (foto PD edit 2.jpg)

to z głębi korpusy po przekręceniu pompki `do góry nogami` wychodzi tłoczek(domyślam sie że to tłoczek) (foto jpg.gifPD edit.jpg) Mam wrażenie że można go było zupełnie wyjąć, choć z obawy że już go tam z powrotem nie umieszczę zaprzestałem dalszej zabawy. Pytanie: czy tak powinno być, że `lata` on zupełnie luźno? Aha i czy luz ustawiamy na -180 czy -225 stopni, bo ja ustawiłem na -180....

PD edit 2.jpg

PD edit.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w swoim ustawiłem na 225 stopni po konsultacji z kolegą Stern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym tłoczkiem? Ma wychodzić czy raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma sobie co głowy zawracać tym tłoczkiem. Lepiej go zostawić w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że sprężyna sie trzyma i to dobrze. Wyjeżdża sam tłoczek ze środka po przekręceniu PD do góry dnem.A czym to może skutkować? Pytam bo mam delikatne wibracje w zakresie obrotów 1800-2200 rpm. Szukać nowego PD? A z tym kątem to widzę różne szkoły. Ponoć ELSA podaję dla AVF -180...

Edytowane przez u76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofana:

No to w sprawie kąta ustawienia luzu mamy jasność: -180. Ale dalej nie wiemy czy tłoczek może wypadać czy nie i ew jaki to ma wpływ na prace całego PD? Tak jak napisałem w pierwszym poście: po wyjęciu tegoż `grzybka` i małej uszczelki, ze środka sprężyny luźno wychodzi `tłoczek`.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak Ci wychodzi tłoczek? (http://images44.fotosik.pl/208/7c07abbe894f2425.jpg)

fotka autora "marewel" postu http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-74598.html

 

P.S> przy wymianie szklanek u mnie także wyszło, że mam zerwane zabezpieczenia w pompkach - bipy itd.. sa ok, całość w "kupie trzyma" dźwignia zaworowa więc nie ma prawa nic wyskoczyć. Z mechanicznego punktu widzenia się nic nie powinno się stać ( uspokoił mnie również mechanik - wiec jeżdze ;)

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! U mnie sprężyna i ten `dekielek` który jest na górze tejże sprężyny są na miejscu i trzymają się dobrze. Natomiast wychodzi sam tłoczek który normalnie chowa się w tej sprężynie. Poza tym ja mam trochę inne pompki. Mają bardziej zaokrąglony korpus zaworu elektromagnetycznego. Na fotce zaznaczyłem na czerwono to o co mi chodzi: jpg.gifPD edit 3.jpg (54.8 KB)

PD edit 3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podając dokładnie oznaczenie pompki w warsztacie regeneracyjnym wtryskiwacze mogli by Ci powiedzieć jak jest poprawnie. Ew. niech się wypowie ktoś kto zna dobrze temat.

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię bo u mnie jest tak jak na moich edytowanych fotkach. Ta śruba regulacyjna znajduje się w korpusie dzwigienki która przenosi odpowiedni skok na tłoczek PD za pośrednictwem właśnie tej śruby i tegoż `grzybka`...jak starałem się pokazać to na foto. Nic pozostaje konsultacja ze specami od regeneracji PD-ów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odgrzeję kotleta ale napiszę by rozwiązać temat. Wypadanie tłoczka w tych pompowtryskiwaczach po wyjęciu grzybka i gumowej uszczelki to rzecz normalna i nie należy sie tym przejmować. Najważniejsze by nie wpadly tam zanieczyszczenia. Włożyć tez się da bez problemu o ile robi sie to ostrożnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam, że miałem wszytkie pompki luźne i sprężynę z tloczkiem normlanie palcami wyciągalem i jeździło to wzorowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności