Jump to content
jek1

czujnik temperatury spalin B6

Recommended Posts

Dziękuję za info rosol. Jeszcze pytanie. nie mam dostępu do ETKI. czujnik u mnie to jest ten od góry w kolektorze wydechowym, czy w jakimś innym miejscu?

Każdy ma dostęp do ETKI online. Wystarczy wpisać w google. Mnie też dopadł błąd z tym, że P0544, czyli sensor 1 for Exhaust Temp Bank 1 G235. Czujnik kupiony i zastanawiam się, czy aby on uległ awarii. Bo, po podłączeniu na krótko temp przed turbo nie zmienia się.

IMG_0109.thumb.jpeg.3c4f5c966cd08e65d3abc2cba3e574c5.jpeg

Edited by emilus100

Jestem na wyjeździe, mam limit transferu i stare lg g4 w ręku, więc etka online może mnie zaorać, ale nieważne. Na krótko czyli w powietrzu miałeś czujnik? To może temperaturę otoczenia zmierzyłeś? 

Czujnik wymieniony. Błędów już nie ma, a DPF od razu się zaczął wypalać. Ta temp to jednak nie jest wskazówka usterki.
Tak, otoczenia tylko wcześniej przed wym cały czas w tym bloku pom. byla ta sama temp, stąd mój zamysł, że tak być nie powinno. Zazwyczaj ludziom wskazywało w tym bloku pomiarowym non stop chyba 930st C.

Cieszę się twoim szczęściem. 930 pokazywało przy uwalonym czujniku lub przy przerwie w obwodzie. Wracając do mojego pytania. Znalazłem na necie zdjęcie mojego silnika od strony wydechowej. Ktoś mi podpowie czy zaznaczona część to czujnik temperatury czy może sonda? 

1588962033698~2.jpg

Dziwne, bo ETKA pokazuje, że ten czujnik jest w przed turbo tak jak w dieslach.

Zrzut ekranu 2020-05-8 o 20.46.53.png

Tylko, że ja mam silnik o oznaczeniu bvx, czyli zwykłe fsi bez turbiny. Stąd moje marudzenie. Czasami wyskakuje mi błąd tego czujnika i chciałbym mu sprawdzić kable lub go wymienić, lecz nie wiem gdzie szukać. 

Edit. 

Nie doczytałem z twojego odrazka ze etka tu opisuje też właśnie mój silnik. Jak wrócę do domu będę musiał tam pogrzebać. 

Edit 2:

Dla ciekawskich znalazłem ciekawy opis na necie. Wklejam linka. Jeśli nie mogę to proszę moda o korektę.

https://www.obd-codes.com/p0544

Edited by suthum