Skocz do zawartości
jek1

czujnik temperatury spalin B6

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi czynnikami to rożnie mi wysiadł ten przed DPF wymieniłem na używany ale działa teraz mam problem za DPF po zeskanowaniu pokazuje mi w VCDS temperaturę 930 stopni troche nie realne ale czas na wymianę i mam pytanie czy mozna go zastąpić innym czujnikiem z np 2.0 TDi ja posiadam 1.9 TDI znalazłem nowy prawie jak za darmo tylko różnica w numerze części mi pokazuje CE a na tym jest CC końcówka ta sama tylko kolor pomarańczowy ja mam czarny czy to w czymś przeszkadza reszta ta sama kolor kabli i ich ułożenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie ktory to czujnik? Czujnik temperatury spalin 2 blok 1 ,staly... Wykasowalem i znow sie pokazal po 300km ....czy to czujnik pod turbina?? Mzna tak jezdzic?? Auto normalnie jezdzi i normalne ma spalanie,nic sie nie zmienilo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pomiędzy pokrywą silnika a ścianą grodziową, widać go od góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik pomiędzy pokrywą silnika a ścianą grodziową, widać go od góry

Czy to napewno ten ?? Na kompie wlasnie pokazal mi czujnik temperatury spalin 2 blok 1 staly....A ten Czujnik pomiędzy pokrywą silnika a ścianą grodziową to nie czasem roznicowy cisnien czy cos takiego???

Znalazlem jeszcze takie cos Witam. Na kokpicie świeci się kontrolka silnika po podpięciu do Vaga wyskakuje błąd: czujnik 2 (drugi) temperatury spalin rząd pierwszy.

Kod błędu: 6488.

 

Po przestudiowaniu kilka forum udało mi się ustalić, że są takie 2 czujniki (foto) przy turbinie oraz za filtrem cząstek stałych.

 

Czy któryś z szanownych forumowiczów wie może który czujnik jest odpowiedzialny za powstały błąd?

Proszę o pomoc. Ta świecąca kontrolka doprowadza mnie do szału.

Na allegro znalazłem takie czujniki jeden nazywany jako pomarańczowy a drugi czarny ale który powinienem wymienić?

Edytowane przez arek810316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzis do ASO i mi powiedzieli ze sa 3 czujniki temperatury spalin

1 kolo turbiny

2 przed DPF

3 za DPF

U mnie wywala czujnik temperatury spalin 2 blok 1 STALY i to niby ten przed DPF...ile on kosztuje bo ASO krzyknelo 550zl:zeco

Mozna na tym jezdzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro używany i wymień. Ja tak zrobiłem.

Jak nie wymienisz czujnika możesz mieć problem z wypaleniem dpf-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokladnie oznaczenie tego czujnika albo ja to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co myslicie o przypadku:

 

Padl mi czujnik temperatury spalin ten pierwszy przy turbinie.

w warsztacie gosc podpiol rezystor zeby czujnik pokazywal 180 stopni i zamyka sprawe - bo nie moze wykrecic czujnika z turbiny.

Chce za to 200PLN, co myslicie? bedize to dzialac? nie skonczy sie zlym wypalaniem dpf'a?

 

pzdr

L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem na podstawie tylnych czujnikow wyrzuci blad wkoncu ze wzgledu na brak reakcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie usterka :

Address 01: Engine (J623-CAGA) Labels: None

Part No SW: 03L 906 022 GE HW: 03L 906 022 GE

Component: R4 2,0L EDC H01 4400

Revision: 11H01--- Serial number:

Coding: 0304002C18072118

Shop #: WSC 06441 785 00200

ASAM Dataset: EV_ECM20TDI03L906022GE A01007

ROD: EV_ECM20TDI03L906022GE.rod

 

1 Faults Found:

8669 - Sensor 1 for Exhaust Temp Bank 1 (G235): Circuit Malfunction

P0544 00 [044] - Check DTC Memory

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 3

Mileage: 140669 km

 

Doszedłem że jest to czujnik przy turbinie oznaczenie czujnika z Seata 03L906088AR ( taki był oryginał) jest tego bardzo mało aby dostać używkę, znalazłem w etka po oznaczeniu silnika z audi a4 B8 03L906088AQ. Jak myślicie będzie pasować na pierwszy rzut wyglądaja tak samo - a jest bardziej dostępny i zastanawiam się czy ryzykować wkładając ten z audi. Jak ktoś ma wiedze na temat czujników temperatury to proszę o rady. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wyborem czujnika o nr 03L 906 088 BS do passat b6 170KM DSG BMR.

Otóż znalazłem czujniki o tym nr ale one inaczej wyglądają: http://allegro.pl/vw-passat-b6-czujnik-temperatury-03l906088bs-w-wa-i4954082041.html i tutaj http://allegro.pl/czujnik-temperatury-spalin-03l906088bs-audi-vw-an-i4960763414.html oraz tutaj http://allegro.pl/czujnik-temp-spalin-03l906088bs-vw-audi-skoda-seat-i4929421084.html który mam kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ze względu na to że jestem nowy to nie moge zakładać nowego tematu ale to i dobrze bo nie będę śmiecił Forum.

Problem - błąd P242A - Passat B6 2.0 TDI. 105km. Prosze was o to abyście podali mi numer oryginału czujnika i który to jest czujnik. wydaje mi się że to jest czujnik z czarną wtyczką przy ścianie grodziowej. Prosze o jak najszybszą odpowiedz bo jest tak że po zgaszeniu auta wentylatory działają jeszcze kilka minut i wykańczają mi akumulator. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr nie znam ale poszukaj w Google etka online to sam znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ze względu na to że jestem nowy to nie moge zakładać nowego tematu ale to i dobrze bo nie będę śmiecił Forum.

Problem - błąd P242A - Passat B6 2.0 TDI. 105km. Prosze was o to abyście podali mi numer oryginału czujnika i który to jest czujnik. wydaje mi się że to jest czujnik z czarną wtyczką przy ścianie grodziowej. Prosze o jak najszybszą odpowiedz bo jest tak że po zgaszeniu auta wentylatory działają jeszcze kilka minut i wykańczają mi akumulator. Z góry dziękuje.

zazwyczaj wentylatory jeszcze jakiś czas działają po wyłączeniu silnika, jak jest nagrzany, bez względu na to czy diesel czy benzyna i jaka marka.... to zupełnie normalne wręcz zdziwiłbym się jakby było inaczej.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zazwyczaj wentylatory jeszcze jakiś czas działają po wyłączeniu silnika, jak jest nagrzany, bez względu na to czy diesel czy benzyna i jaka marka.... to zupełnie normalne wręcz zdziwiłbym się jakby było inaczej.........

 

Wentylatory działają tylko przez uszkodzony czujnik temperatury spalin i to niezależnie czy jest silnik gorący czy tylko ciepły.To jest diesel a nie benzyna na każdym postoju wentylatory sie nie załączają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy przy 1.9 BLS jest ten sam numer tego czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie widze że ktoś poruszył temat 3 posty wyżej ale niestety bez odpowiedzi. dziś po odpaleniu zapaliła się kontrolka swiec i migała do czasu aż zgasiłem i odpalilem ponownie. po podlączeniu pod kompa wyskoczył bład p242a - wygooglowałem że to czujnik temperatury spalin, teraz moje pytanie do was prosząc o pomoc - który to jest czujnik, za czy przed dpf a moze jeszcze jakiś inny??

prosze o pomoc bo nie wim co mam kupić do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności