Skocz do zawartości
jek1

czujnik temperatury spalin B6

Rekomendowane odpowiedzi

@suthum  OE  06F906088F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info rosol. Jeszcze pytanie. nie mam dostępu do ETKI. czujnik u mnie to jest ten od góry w kolektorze wydechowym, czy w jakimś innym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma dostęp do ETKI online. Wystarczy wpisać w google. Mnie też dopadł błąd z tym, że P0544, czyli sensor 1 for Exhaust Temp Bank 1 G235. Czujnik kupiony i zastanawiam się, czy aby on uległ awarii. Bo, po podłączeniu na krótko temp przed turbo nie zmienia się.

IMG_0109.thumb.jpeg.3c4f5c966cd08e65d3abc2cba3e574c5.jpeg

 

Edytowane przez emilus100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na wyjeździe, mam limit transferu i stare lg g4 w ręku, więc etka online może mnie zaorać, ale nieważne. Na krótko czyli w powietrzu miałeś czujnik? To może temperaturę otoczenia zmierzyłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony. Błędów już nie ma, a DPF od razu się zaczął wypalać. Ta temp to jednak nie jest wskazówka usterki.
Tak, otoczenia tylko wcześniej przed wym cały czas w tym bloku pom. byla ta sama temp, stąd mój zamysł, że tak być nie powinno. Zazwyczaj ludziom wskazywało w tym bloku pomiarowym non stop chyba 930st C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się twoim szczęściem. 930 pokazywało przy uwalonym czujniku lub przy przerwie w obwodzie. Wracając do mojego pytania. Znalazłem na necie zdjęcie mojego silnika od strony wydechowej. Ktoś mi podpowie czy zaznaczona część to czujnik temperatury czy może sonda? 

1588962033698~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo ETKA pokazuje, że ten czujnik jest w przed turbo tak jak w dieslach.

 

 

Zrzut ekranu 2020-05-8 o 20.46.53.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja mam silnik o oznaczeniu bvx, czyli zwykłe fsi bez turbiny. Stąd moje marudzenie. Czasami wyskakuje mi błąd tego czujnika i chciałbym mu sprawdzić kable lub go wymienić, lecz nie wiem gdzie szukać. 

Edit. 

Nie doczytałem z twojego odrazka ze etka tu opisuje też właśnie mój silnik. Jak wrócę do domu będę musiał tam pogrzebać. 

Edit 2:

Dla ciekawskich znalazłem ciekawy opis na necie. Wklejam linka. Jeśli nie mogę to proszę moda o korektę.

https://www.obd-codes.com/p0544

Edytowane przez suthum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mam problem z czujnikiem temperatury spalin G235, kupiłem auto już z uszkodzonym czujnikiem co się okazało ktoś założył nie ten czujnik jaki powinien być.

Moje pytanie z jakim oznaczeniem czujnik kupić.

Passat b6 2.0 tdi  140 km cr 2010r cbab

Z góry dziękuje za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to:

Cz temp spal.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie chcę zasięgnąć waszej opinii na temat czujnika.Pacjen to Passat cc 2.0 TDI 140km . Mianowicie pojawił się problem z egr i mechanik stwierdził iż nie warto wymieniać egr tylko po prostu go zaślepić i wyprogramować z mapy silnika tak też uczynił. Błędy znikły lecz dalej widnieje błąd i zapala się migająca sprężynka i jest to błąd czujnika temperatury spalin to ten przy turbinie. Zamówiłem nowy wymieniłem go z trudem gdyż dostępność jest okropna ale udało mi się lecz po wymianie zrobiłem jazdę testową i ten błąd znowu się pojawił. Rozkładam już ręce nie mam pojęcia co to może być. Czy ktoś ma jakiś pomysł lub podpowiedź co sprawdzić. Dodam zrzut z vcdsa . Pozdrawiam

wtf.jpg

Edytowane przez ByQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adaptowałeś po zmianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pytałem mechanika mówił że nie trzeba nic więcej robić tylko wymiana. Dzisiaj do niego dzwoniłem że to dalej świeci i właśnie wspomniał żeby adaptacje zrobić.

Gdzie znajde jak to zaadoptować? Mam vcds w angielskiej wersji i nie robiłem jeszcze żadnej adaptacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności