Skocz do zawartości
lancer83

Aktywacja kontrolki tylnej klapy w 3b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

 

Sorry że tak jeden po drugim poście, ale mam pytanie bo zastanawia mnie jedno.. ? Do wyciągnięcia pinu potrzebne są specjalne szczypce, czy po prostu obcinacie i łączycie z nowym pinem, a potem do licznika jak dobrze zrozumiałem tą instrukcje..

 

Nic nie obcinasz możesz zedrzeć trochę izolacji i dolutować kabelek który poprowadzisz do licznika na pin 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i wszystko jasne.. ale gdybym obciął i połączył tylko z licznikiem to nie będzie działać..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś bawiłem się w podłączenie tej kontrolki.

W liczniku bez problemu działa,ale w module komfortu, na wskazanym pinie brak reakcji.

 

Posiadam moduł o nr 1J0 959 799 K.

 

Może ktoś podpowie w który pin się wpiąć,bo sprawdzałem wszystkie i na żadnym nie działało.

Jak wpiąłem się bezpośrednio pod tylną klapę było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha i wszystko jasne.. ale gdybym obciął i połączył tylko z licznikiem to nie będzie działać..?

 

Nie będzie działać zrób tak jak pisałem i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie działać zrób tak jak pisałem i będzie ok.

 

ok tak zrobię.. tylko jeszcze jedno pytanie.. czy ma znaczenie jaki kabel np. pół kwadrat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Dziś aktywowałem kontrolkę otwartego bagażnika :) Nie wyjmowałem fotela kierowcy ani nie ściągałem całkiem osłony progu, odkręciłem tylko: podstopek, plastik przy cięgnie do otwierania maski i odchyliłem próg, a następnie wsadziłem łapki pod wykładzinę i wyciągnąłem moduł komfortu wraz z obudową. Wyjąłem moduł z obudowy (do niego podpięte miałem 3 kostki), sprawdziłem czy w niebieskiej (/środkowej/ 23 pinowej) kostce jest na pinie 15 kabel brązowo-czarny --> oczywiście był :). Wlutowałem się do niego już w wiązce za obudową modułu /nie chciałem odwijać taśmy izolacyjnej i przeciągać kabelka przez gumową harmonijkę, która na końcu gumy była zaciśnięta plastikową opaską - w tej wiązce był to jedyny kabel o tych kolorach, więc nie ma mowy o pomyłce. Następnie zdjąłem dolną osłonę pod kierownicą i wypiąłem z licznika niebieską kostkę (jest z lewej strony patrząc na przednią szybę), odbezpieczyłem ją i po wyjęciu okazało się, że pin 16 jest pusty. Wcisnąłem w wolne miejsce na siłę pin od wiatraka komputerowego wraz z kawałkiem oryg. kabelka, dolutowałem go do wcześniej przygotowanego i odp. ułożonego kabla z MK i złożyłem kostkę. Po wpięciu do licznika, włączeniu zapłonu i otwarciu bagażnika ukazał się widok jak na fotce poniżej :) Otwarciu klapy towarzyszy również jedno długie piknięcie ostrzegawcze, a napis po kilku sekundach znika i zostaje tylko ikonka samochodziku z otwartą klapą. Pzdr

Edytowane przez AndiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok tak zrobię.. tylko jeszcze jedno pytanie.. czy ma znaczenie jaki kabel np. pół kwadrat ?

 

Nie ma znaczenia, daj mniej więcej kabelek takiej samej grubości i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest szansa uruchomienia tej kontrolki gdy nie mam fisa, a moduł komfortu to dość okrojona wersja - elektryka tylko przód i bez otwierania i zamykania z kluczyka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy jest szansa uruchomienia tej kontrolki gdy nie mam fisa, a moduł komfortu to dość okrojona wersja - elektryka tylko przód i bez otwierania i zamykania z kluczyka ??

Kolego a czytałeś temat od początku? Jak nie to przeczytaj i zwróć uwagą na posty nr 13 i 58. Testowałem na liczniku z FIS i zwykłym MFA, możliwe, że nawet golas ma taką kontrolkę. A nie wiem jak jest z modułem

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem kontrolkę u siebie na liczniku full FIS bez Can i module 1J0 959 799 J, jednak po otwarciu klapy nie ma sygnału dźwiękowego (kontrolka działa poprawnie), wina kodowania licznika?

 

dafota.3.emw1318520233y.jpg.sm&th=3957

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktywowałem kontrolkę u siebie na liczniku full FIS bez Can i module 1J0 959 799 J, jednak po otwarciu klapy nie ma sygnału dźwiękowego (kontrolka działa poprawnie), wina kodowania licznika?

 

dafota.3.emw1318520233y.jpg.sm&th=3957

W liczniku bez can nie ma sygnalizacji dźwiękowej:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i okazało się że mój licnzik ma taką tarczę jak ta w załaćzniku czyli w tym miejscu mam EPC i niestety nie mam tej kontrolki. :( więc nie wszystkie je miały chodź mój ma full FIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w załączniku to zamiennik niekoniecznie z ori rozmieszczeniem kontrolek, bo przecież kontrolki właczonych kierunkowskazów w ori liczniku są na samej górze z lewej i prawej strony wskaźników temp i paliwa, a w tarczy którą podałeś kontrolki są na tarczy obrotomierza. Przydałoby się zdemontować Twoje tarcze i sprawdzić czy napewno nie masz tej kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Alvares z całym szacunkiem ale sprawdziłem jakie mam kontrolki u siebie na liczniku i są EPC i CHECK a co Ty piszesz o kierunkach jest to sygnalizacja świateł przyczepy a nie kierunki auta :)i tez je posiadam w swoim liczniku wiec wiem co piszę. i na żadnej tarczy nie mam kontrolki klapy bagażnika. dokładnie dzis licznik obejrzałem bo nawet go wyjąłem zeby wszystko sprawdzić.:)

żeby nie pisać posta pod postem, wyjąłem swój licznik ściągnąłem tarczki i tak jak pisałem mam EPC i CHECk ale pod Check nie ma diody, jest pod EPC a cha mam miejsce na żarówkę przyczepy ale nie jest ona również włożona. dodatkowo zauważyłem że na prawym zegarze mam kontrolkę od kontroli trakcji i od grzania świec żarowych:)

Edytowane przez tylas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny przypadek:

 

- w module komfortu są 2 wtyczki

- są dwa przewody brązowe z czarnym paskiem (pin 7 i 10)

- żaden z nich nie przypada na pin 15

 

sdc15211.th.jpgsdc15216.th.jpgsdc15217t.th.jpg

 

 

 

Teraz co robić, wpinać się pod 15kę? choć nie zgadza się kolorystyka kabli z tego co czytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emil, ja mam tak u siebie.

Szukałem tego sygnału od tylnej klapy i dałem sobie spokój(nie mam garażu).

Jak zrobi się ciepło to powalczę z tym, w liczniku mam kontrolkę podpiętą i wyprowadzoną do modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie też poczekam za słoneczkiem z tego samego powodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emillo przecież Ty masz 3bg a nie 3b więc tej kontrolki nie masz w tym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, chyba nie do końca zrozumiałeś Emila.

On pisze o module komfortu, w którym na pinie nr 15 ma inny kolor przewodu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też dziś u siebie aktywowałem tę kontrolkę, wszystko jak w opisie, moduł komfortu niebieska kostka pin15 i pin 16 niebieskiej wtyczki przy zegarze, bez wyciągania zegarów...wg. mnie sama pojawiająca się kontrolka w pełni by wystarczyła...niepotrzebnie jednocześnie daje o sobie znać ten okropny przeraźliwy pisk, ten sam jak brakuje wody do sprysków, koniec klocków etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności