Skocz do zawartości
lancer83

Aktywacja kontrolki tylnej klapy w 3b

Rekomendowane odpowiedzi

Ta będzie za duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale takie coś tylko, że mniejsze by się nadało? Bo chodzi mi o to, że tam są takie bolce w liczniku, a ta wsuwka jest na ta płaskie blaszki (to jest dokładnie wsuwka z puszki bezpieczników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lancer 83. Mam takiego samego Paska jak ty ATJ 2000 rok. Tylko ze przy tescie zegarow nie pali mi sie ta kontrolka. Czyzby byla przepalona?? Dodatkowo mam problem z tylna klapa tzn. Gdy otworze central z pilota to sam sie zamyka po kolo 30 s. czyli nie widzi ze klapa zostala otwarta.Mikroprzelacznik jest sprawny w 100 % nie moge dosc gdzie dokladnie idzie ten przewod wedlug schematow idzie do modułu prawych dzwi. Tylko u mnie nie ma w tylnych dzwiach mudułu bo mam tylko elektryczny szyby z przodu do tylnych ida dzwi ida tylko przewody do zamka. Mial ktos podobny problem...........???? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Lancer 83. Mam takiego samego Paska jak ty ATJ 2000 rok. Tylko ze przy tescie zegarow nie pali mi sie ta kontrolka. Czyzby byla przepalona?? Dodatkowo mam problem z tylna klapa tzn. Gdy otworze central z pilota to sam sie zamyka po kolo 30 s. czyli nie widzi ze klapa zostala otwarta.Mikroprzelacznik jest sprawny w 100 % nie moge dosc gdzie dokladnie idzie ten przewod wedlug schematow idzie do modułu prawych dzwi. Tylko u mnie nie ma w tylnych dzwiach mudułu bo mam tylko elektryczny szyby z przodu do tylnych ida dzwi ida tylko przewody do zamka. Mial ktos podobny problem...........???? Pozdrawiam

 

 

Jak ci się kontrolka nie pali przy teście zegarów to chyba jej nie masz, ale niech mądrzejsi się wypowiedzą bo ja nie jestem pewien.

 

---------- Post added at 13:02 ---------- Previous post was at 13:01 ----------

 

ale takie coś tylko, że mniejsze by się nadało? Bo chodzi mi o to, że tam są takie bolce w liczniku, a ta wsuwka jest na ta płaskie blaszki (to jest dokładnie wsuwka z puszki bezpieczników)

Coś takiego tylko dużo mniejsze najlepiej jakbyś rozebrał i zobaczył bo tak ci nie wytłumaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik chyba jest 920 z 1/2 Fis czyli z tego co czytalem to na can. Wiec kontrolka powinna byc. Chodz nie zalezy mi na niej bardziej zalezy mi na naprawie tego centralnego zamka tylnej klapy bo mozna przypadkiem zatrzasnac sobie klucze w bagazniku:):) Mozna ktorys z kolega wie dokladnie ktoredy idzie dokladnie przewod od krancowki zamka bagaznika bo chyba mam troszke namieszane w intalacji..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś w elektronicznym kupiłem malutkie wsówki za całe 40 groszy za 4 sztuki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę drożej to wychodzi... bo 000 979 018 E czyli zestaw przewodów u Gajosa kosztuje 15.67, więc w ogóle się to nie opłaca :-)

Nie wiem kolego czy czytasz ze zrozumieniem, bo chodziło mi o kostkę ze szrotu, a tam kompletną można kupić za około 5 zł;) A Gajos, Danelczyk, czy jakiekolwiek ASO szrotów nie prowadzą, no chyba że się mylę:)

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha działa :D

 

klapa.jpg

 

 

aha i nie trzeba odkręcać licznika ani ściągać kierownicy wystarczy odkręcić dolną półkę i będzie dojście do kostki :)

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seboos, właśnie o to mi chodziło, że w ASO się w ogóle nie opłaca. Tak dla porównania to napisałem :-)

Ja dzisiaj objeździłem swoje miasto i nic takiego nie dostałem... Tragedia.

 

aha i nie trzeba odkręcać licznika ani ściągać kierownicy wystarczy odkręcić dolną półkę i będzie dojście do kostki

Ziewal, dobrze, że to napisałeś, znacznie to ułatwi sprawę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu macie wymiary mojej wsówki jednak okazało się że kupiłem za dużą więc kupcie mniejszą moja weszła na chama :)

 

wswka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poradzilem sobie z tylna klapa. Pomimo ze zamek byl sprawny zazebial sie tylko na pierwszy zabek a krancowka byla ciagle otwarta. Po regulacji rygla tylnej klapy zamek dziala prawidlowo. Kontrolka otwarcia bagaznika tez zaczela chodzic po doprowadzenia przewodu do licznika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety podłączyłem dziś kabelek i nie ma kontrolki na wyświetlaczu :( nie wiem czy w moim liczniku jej nie ma czy coś jest nie tak, mój licznik to 3B0 919 890 JX. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba było zacząć od sprawdzenia vagiem czy ją masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic by nie było sprawdzanie vagiem tak jak pisał Seboos jej na teście vagiem nie ma jak nie ma canu dopiero jak się podłączy kabelek to jest ale u mnie nici może popatrzę jutro na to lub w weekwnd sprawdzę co może być nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nic by nie było sprawdzanie vagiem tak jak pisał Seboos jej na teście vagiem nie ma jak nie ma canu dopiero jak się podłączy kabelek to jest ale u mnie nici może popatrzę jutro na to lub w weekwnd sprawdzę co może być nie tak

Jak robisz Vagiem w instruments output test to ci pokaże wszystkie kontrolki jakie w liczniku są,jeśli jest w liczniku to na pewno się zaświeci i nie pisz bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak wyjąsnisz to że nie świeci mi się kontrolka pasów jak robię vagiem?? a jak ją zakoduje to się świeci również przy teście vagiem?? Dlaczego też się nie świeci kontrolka od kierunków przyczepy przy tescie vagiem?? więc raczej bzdur nie piszę:)

Edytowane przez tylas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak robisz Vagiem w instruments output test to ci pokaże wszystkie kontrolki jakie w liczniku są,jeśli jest w liczniku to na pewno się zaświeci i nie pisz bzdur.

 

Kiedyś to napisałem i dostałem po d*pie za to :lol

Czyli dobrze widziałem :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak robisz Vagiem w instruments output test to ci pokaże wszystkie kontrolki jakie w liczniku są,jeśli jest w liczniku to na pewno się zaświeci i nie pisz bzdur.

Kolego jesteś pewien, że w liczniku 3B1919890J też tak jest? Bo jak to napisałeś to z ciekawości byłem sprawdzić i jest tak:

1. robię test i pokazują mi się tylko kontrolki od ręcznego i pasów (od ładowania świeci bez testu - wiadomo), nie wiem dlaczego ale nie świecą się kontrolki od ABS-u, immo, a tym bardziej od otwarcia bagażnika...

2. wchodzę w moduł ABS - pojawiają się obydwie kontrolki, w tym ta, której w teście nie było

3. wchodzę w immo i świeci kontrolka - a w teście jej nie było

W żaden sposób - w tym też podczas testu vagiem- nie pojawia się kontrolka otwarcia bagażnika, a mimo tego zarówno na liczniku z pełnym FIS jak i na zamontowanym wcześniej w samochodzie liczniku z MFA kontrolka ta świeci po podaniu masy przy włączonym zapłonie. Nie wiem może z moimi licznikami jest coś nie tak jak trzeba, ale w ten właśnie sposób jaki wyżej opisałem działa to u mnie...

I powtarzam, przy żadnym teście vagiem w moim samochodzie bez can tej kontrolki nie mogłem zobaczyć, ale fizycznie ona jest i po poprowadzeniu kabelka świeci tak jak na zdjęciu, które wrzuciłem do tematu. Więc jak to można wytłumaczyć? Bo skoro wszytkie kontrolki mają się podczas testu pojawić, a u mnie kontrolki otwarcia bagażnika nie ma, to nie powinna też działać po podaniu masy na pin 16 niebieskiej kostki licznika... a jest i świeci. Magia?

no niestety podłączyłem dziś kabelek i nie ma kontrolki na wyświetlaczu nie wiem czy w moim liczniku jej nie ma czy coś jest nie tak, mój licznik to 3B0 919 890 JX. Pozdrawiam

Może źle gdzieś podłączyłeś, przede wszystkim sprawdź przy włączonym zapłonie po podaniu masy na pin 16, a dopiero później kombinuj z modułem;)

 

 

Do tego o czym pisałem wyżej dołączam zdjęcia: z testu wyjść licznika (piersze - kontrolka od ręcznego; drugie - od pasów), kontrolka otwarcia bagażnika nie pojawiła się podczas testu tylko dopiero po jego otwarciu (zdjęcie 3) i przy otwartym bagażniku świeciła, gdy np. vagiem sprawdzałem navi (zdjęcie 4), kontrolki od ABS-u pojawiły się dopiero przy sprawdzaniu ABS-u (zdjęcie 5), a wszystkie kontrolki pojawiły się dopiero przy włączaniu zapłonu (zdjęcie 6), bagażnik był wtedy otwarty. W takim razie czy coś źle robię, że podczas testu licznika nie mam tych wszystkich kontrolek naraz jak po włączeniu zapłonu?:zeco Bo jak widać na zdjęciach pomimo tego, że się nie świecą przy teście to w rzeczywistości są i tak samo jest właśnie z kontrolką otwarcia bagażnika:dobrze

SAM_1311_2.jpg

SAM_1312_2.jpg

SAM_1313_2.jpg

SAM_1314_2.jpg

SAM_1317_2.jpg

SAM_1318_2.jpg

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dziś to zaatakuje.. ciekawe czy się uda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Sorry że tak jeden po drugim poście, ale mam pytanie bo zastanawia mnie jedno.. ? Do wyciągnięcia pinu potrzebne są specjalne szczypce, czy po prostu obcinacie i łączycie z nowym pinem, a potem do licznika jak dobrze zrozumiałem tą instrukcje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności