Skocz do zawartości
lancer83

Aktywacja kontrolki tylnej klapy w 3b

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak można - ja zrobiłem to w zegarach z pełnym FIS bez CAN, wtedy kontrolka jest na obrotomierzu. Było o tym kiedyś w temacie ciekawostki licznikowe. Podobno w B5 przedliftowych ale już z CAN z pełnym FIS na fisie pojawia się odpowiednia ikona.

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja też mam taką kontrolke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie jest kontrolka z otwartymi drzwiami. W liczniku z pełnym FISem jej nie ma chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po lifcie jest kontrolka z otwartymi drzwiami. W liczniku z pełnym FISem jej nie ma chyba

 

....po lifcie z pełnym fisem, na wyświetlaczu pojawia się symbol samochodu widzianego z góry i sygnalizuje osobno otwarcie każdych drzwi, maski oraz klapy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak można - ja zrobiłem to w zegarach z pełnym FIS bez CAN, wtedy kontrolka jest na obrotomierzu. Było o tym kiedyś w temacie ciekawostki licznikowe. Podobno w B5 przedliftowych ale już z CAN z pełnym FIS na fisie pojawia się odpowiednia ikona.

 

a w pasku nie jest czasem inny moduł ? jeżeli tak to napisz gdzie się wlutowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....po lifcie z pełnym fisem, na wyświetlaczu pojawia się symbol samochodu widzianego z góry i sygnalizuje osobno otwarcie każdych drzwi, maski oraz klapy....

 

tak właśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest pełny fis ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w pasku nie jest czasem inny moduł ? jeżeli tak to napisz gdzie się wlutowałeś

Kolego mam moduł 1J0959799J, a połączyłem kawałkiem przewodu kostkę 26 pinową modułu - pin 15, kolor brązowo-czarny z pinem 16 niebieskiej kostki licznika (tak jak w temacie ciekawostki licznikowe, bo robiłem to z rok temu i dokładnie nie pamiętam). I tak jak pisałem mam kontrolkę na obrotomierzu i nic poza tym, żaden komunikat na fisie się nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to jest pełny fis ??

 

0:05

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki siwy_223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak można - ja zrobiłem to w zegarach z pełnym FIS bez CAN, wtedy kontrolka jest na obrotomierzu. Było o tym kiedyś w temacie ciekawostki licznikowe. Podobno w B5 przedliftowych ale już z CAN z pełnym FIS na fisie pojawia się odpowiednia ikona.

 

Pokaż mi tą kontrolkę w 3B z FIS'em bez CAN,bo u siebie jej nie zauważyłem :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokaż mi tą kontrolkę w 3B z FIS'em bez CAN,bo u siebie jej nie zauważyłem

To chyba twój problem kolego, że nie zauważyłeś:hyhy Jak chcesz podaj masę na pin 16 niebieskiej kostki licznika a zauważysz, no chyba że nie potrafisz albo nie wiesz jak licznik wygląda skoro kiedyś w jakimś temacie twierdziłeś, że wskazówki licznika mają widoczne na tarczkach ograniczniki:hyhy

A tak na marginesie nawet licznik z samym mfa ma taką kontrolkę bo najpierw na takim testowałem - w razie problemu mniejsza strata. Sądzę, że golas też będzie taką miał.

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Senkju :hyhy

 

Nie jestem chodzącym ideałem :lol

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziś rozebrałem swojego pasia i na pinie 16 przy liczniku nie mam żadnego kabelka. Co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy dziś rozebrałem swojego pasia i na pinie 16 przy liczniku nie mam żadnego kabelka. Co robić ?

Post #9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem chodzącym ideałem

Spoko kolego ja tez wczoraj byłem poddenerwowany jak to pisałem, bo wracalem w nocy do domu i przez gościa z Krakowa mało brakowało bym nie dojechał, albo wróciłbym dużo później...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem i wszystko działa. Po włączeniu zapłonu wyświetla mi się kontrolka otwarcia klapy i pokazuje się komunikat. U mnie w kostce licznika pin nr 16 był pusty. Wsadziłem tam wsuwkę od wiatraka procesora z PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko było jasne postanowiłem dodać zdjęcia:) W moim pasku '98, a więc bez CAN, po otwarciu klapy i przy włączonym zapłonie pojawia się kontrolka na obrotomierzu - jak na zdjęciu (z lampą i bez - do wyboru, bo przy włączonej lampie nie widać fisa).:fajny Tak jak pisałem wcześniej nie ma żadnego komunikatu na fisie, ale poźniejsze roczniki pewnie będą już miały.

SAM_1305_2.jpg

SAM_1309_2.jpg

SAM_1308_2.jpg

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zapewne w tym tygodniu również podłączę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności