Skocz do zawartości
Bimbasz

Isofix w przednim siedzeniu pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkał się ktoś z uchwytem Isofix zamontowanym w przednim fotelu pasażera. Jest może jakaś możliwość dołożenia takich uchwytów.

W skodzie SuperB jest taka możliwość, wiec może w Passacie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Volkswagenie Passacie B6 nie ma takiej opcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Volkswagenie Passacie B6 nie ma takiej opcji!

 

Na jakiej podstawie tak stwierdzasz?

Może jest możliwość dołożenia tych uchwytów ze Skody, a jak nie to wygląda na to że VW w tej kwestii jest gorszy od Skody. Chyba że w B7 już można takie uchwyty dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce cennik passat b6 wersii sedan to zobaczysz co było dostępne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty ISOFIX są integralną częścią fotel/kanapy. Nie da się ich tak po prostu dołożyć. Fotel musi być w nie wyposażony fabrycznie, żeby spełniły swoją funkcję, w razie, gdyby co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przedniego fotela to chyba raczej nie da się dołożyć ISOFIXa. Poza tym musi być dezaktywacja poduszki pasażera abyś mógł przewozić fotelik z przodu. Jak producent przewidział ISOFIXa, to możesz sobie dołożyć, ale jak nie ma takiej opcji w przypadku fotela z przodu to raczej pozamiatane, a samoróbki w tym wypadku nie wchodzą w grę. Sam posiadam bazę na tylnym siedzeniu dla 4 miesięcznego synka i jest to mega udogodnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym musi być dezaktywacja poduszki pasażera abyś mógł przewozić fotelik z przodu.

 

A Ty nie masz takiego bajeru w swoim B6...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, ale to chyba było w opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym musi być dezaktywacja poduszki pasażera abyś mógł przewozić fotelik z przodu

 

Dezaktywacja poduszki z przodu musi być jak przewozisz dziecko tyłem do kierunku jazdy w foteliku. Gdy przewozisz w kierunku jazdy to poduszki nie musisz wyłączać, a ja właśnie tak chcę przewozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak. Do bazy Maxi Cosi EasyFix nie można zamontować inaczej fotelika jak tylko tyłem do kierunku jazdy a jest to związane z bezpieczeństwem dziecka (i jego kręgosłupa). Oczywiście mówię o takim małym brzdącu jak u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt o który mi chodzi ma numer 8T0 881 545 gdyby nie kosztował w skodzie 150zl to można by było popróbować go zaadoptować.

 

Element ten występuje też w Audi, A4, A5, A6, A7 i Skoda SuperB w modelach od roku 2008 w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam, ale to chyba było w opcji?

 

Nie widziałem jeszcze B6 bez tej extra opcji.

Nie widziałem nawet na alle ramki radia bez otworu na kontrolkę "passenger airbag off".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to isofix? Bo mam wszywki z tyl i z przyodu a nie wiem co to jest. Myslalem, ze material, ale widze, ze nie:wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest to isofix? Bo mam wszywki z tyl i z przyodu a nie wiem co to jest. Myslalem, ze material, ale widze, ze nie

 

:wmorde

 

International Organisation for Standardisation - ISO Fixture bardziej znane w skrócie jako ISOFIX, jest system mocowania fotelików dziecięcych na siedzeniach w samochodach. System ISOFIX składa się z uchwytów, które znajdują się między siedzeniem, a oparciem fotela. Uchwyty te są przymocowane bezpośrednio do karoserii pojazdu, co daje większe bezpieczeństwo. System ten jest standardowy od 1999 roku.

 

źródło

 

 

daj zdjęcia przednich foteli gdzie masz te wszywki, może pomoże to obczaić jak zamontować to do fotela pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz auto stoi w ASO - kolo 18 odbieram to cykne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz auto stoi w ASO - kolo 18 odbieram to cykne.

 

 

Ok, zobaczymy co to masz, bo jak na razie jesteś jedyny co pisze że ma ISOFIX z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard ISOFIX obowiązuje co prawda od 1999, ale obowiązek wyposażania samochodów w uchwyty dotyczy samochodów wyprodukowanych po 2005 roku. Oczywiście we wcześniejszych rocznikach klamry ISOFIX bywały, ale wynikało to jedynie z dobrej woli producentów dbających o wizerunek w kwestiach bezpieczeństwa. Być może producenci w akcie dobrej woli wypuścili jakieś zestawy służące do doposażania starszych modeli samochodów w punkty mocowania, ale nigdy nie będą one integralną częścią nadwozia (u mnie te klamry są przyspawane, pomalowane razem z całą karoserią). Ten obowiązek dotyczył też jedynie klamer na dwóch bocznych miejscach z tyłu, ale nie obejmował już i o ile wiem, nadal nie obejmuje tak zwanego trzeciego punktu podparcia. Ci, którzy drążyli nieco temat fotelików ISOFIX wiedzą, że nie wystarczy wpiąć siedzonko w zaczepy, ale trzeba je też docisnąć do oparcia, żeby nie latało luźno. Można to zrobić na dwa sposoby. Bardziej popularnym wśród producentów fotelików jest tylny pas, tzw top tether, który wyciągamy z tyłu fotelika i zaczepiamy o specjalną klamerkę, która powinna znajdować się bagażniku (a nie zawsze się znajduje, bo właśnie nie ma obowiązku wyposażania w nią samochodów).

Tutaj dokładnie to widać: KLIK

 

Drugim sposobem, bardziej uniwersalnym, ale rzadziej stosowanym przez producentów jest przednia noga/rozpórka. Jak kupowałem fotel dla swojego brzdąca, to jeździłem Pugiem 407 z 2006 i tam jeszcze tej klamry w bagażniku nie było. Więc się naszukałem nieco, żeby znaleźć fotelik, który jednocześnie i będzie miał nogę i będzie miał dobre opnie w testach konsumenckich dot. bezpieczeństwa. W końcu wybór padł na Roemer SafeFIX Plus. Tutaj widać, jak to wygląda:

 

(nie, nie jestem przedstawicielem Roemera, nie handluję fotelikami) :jasne

 

Więc nawet, jeżeli z przodu dałoby się jakoś dołożyć zaczepy, to nadal nie będą one integralną częścią fotela (co może mieć kolosalne znaczenie podczas czołowego zderzenia). Ponad to, nawet gdyby były, to i tak trzeba mieć fotelik z rozpórką, bo pasa top tether nie ma o co zaczepić.

 

A tak swoją drogą, to i mnie by się przydały punkty mocowania z przodu. Mój młody już pomalutku wyrasta z tego fotelika, trzeba będzie o czymś następnym pomyśleć, poza tym już jest na tyle fajnym kompanem w podróży, że mógłby sobie jeździć ze mną z przodu. W samochodzie żony jeździ z przodu i ma z tego kupę radochy. Cały problem polega na tym, że chyba nie ma foteli 18+ mocowanych ISOFIXem. Chyba, że ktoś widział. Więc i tak pewnie na przednim fotelu u mnie wyląduje jakiś większy fotel zapinany w pasy.

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isofix mam jednak tylko z tylu. Widocznie metke "airbag" zapamietalem jako isofix hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, czy do naszych Paszczurów można dołożyć mocowanie ISOFIX na tylne siedzenie. W B5 była taka opcja a do B6 nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności