Skocz do zawartości
schlaggi1974

Anglik z kierownicą po lewej

Rekomendowane odpowiedzi

nei nie nie

 

podstopnica ma trzy takie haczyki którymi wsuwasz ją w dół (dlatego przy wyjmowaniu przesuwasz w góre)

jak ich nie masz to znaczy ze są połamane

 

nowa podstopnica w ASO 43 zł (wersja R-Line też 43 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, autor wątku ma anglika zrobionego na wersję europejską, mocowanie podstopnicy ma pod dywanikiem z prawej strony. Tam gdzie teraz ma lewą nogę powinna być podstopnica, ale fabrycznie nie ma elementu na który ma nasunąć tę podstopnicę, bo to anglik. No chyba że do tej pory się nie zorientował, że ma połamane haczyki w podstopnicy, a uchwyty w "budzie" wychodziły standardowo po obu stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, nie mam tego co by trzymało podstopnicę. Ani z lewej, ani z prawej, bo wypatroszyłem obie strony, zeby podejrzeć.

 

---------- Dodano o 17:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:15 ----------

 

aha, a ułamane haczyki gdbym miał i zawracał tu ludziom d..., to byłbym idiotą a chciałbym uniknąć zostania nim kiedykolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda. a z drugiej tak samo...

Zdjęcie2173.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek, autor wątku ma anglika zrobionego na wersję europejską, mocowanie podstopnicy ma pod dywanikiem z prawej strony.

 

:haha

 

Żeby sobie prawą nogą zamiast gaz dusić na podstopnicę...

 

:wmorde

 

Angole nie mają podstopnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubawiłem się do łez! haha! pikopiko rzuć coś konstruktywnego.. do czego to colerstwo jest mocowane. Może masz pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzilo o prawa strone, w sensie pasazera, oczywistym jest ze podstopnica bylaby z lewej strony pasazera, jezeli w ogole by byla. Nie wiedzialem ze angliki nie maja podstopnicy. Nie rozumiem jak mozna bylo pomyslec inaczej :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuttie jest ok, przynajmniej zrozumiałeś, o co biega. Bo chciałem już robić wizualizację, żeby ludzie zrozumieli, że podstopnicę mam, że ma haczyki, że mam to wszystko wyjęte ale nie wiem jak wygląda oryginalnie mocowanie tejże podstopnicy. Temat nadal otwarty. banalne a jednak nie do przeskoczenia tutaj...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda to od strony lektury technicznej - ETKA1234.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa podstopnica w ASO 43 zł (wersja R-Line też 43 zł)

 

to taniej niż na allegro, tam od r line 90 zł... chyba musze podjechać do aso.

Przy okazji chciałbym podziękować Autorowi wątku za podzielenie się tymi niezbyt przyjemnymi doświadczeniami, które posłużą jako przestroga dla każdego kupującego kolejne auto. Wątek śledzę z zaciekawieniem i trzymam kciuki oraz życzę miliona km i szerokości oraz wytrwałości w pracach, ale skoro do tej pory się nie poddał to już raczej będzie OK :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poddał sie dzieki takim wlasnie jak Wy! Pozdrowienia i wielkie dzieki dla Was chłopy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schaggi zadzwoń do mnie w sprawie stacyjki jest u nas modzołek co to robi !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pisząc w tym temacie mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać pewien problem.

 

Pod koniec sierpnia br. zakupiłem auto od osoby prywatnej Passat'a B5 FL 1.9 TDI 130km Kombi 2003r.

Poprzedni właściciel posiadał go przez około 6lat a zakupił go od znajomego handlarza który posiadał go miesiąc czasu i sprowadził go z Niemiec.

W dniu wczorajszym pojechałem do serwisu VW ponieważ chciałem aby zrobili mi geometrie kół.

Pani oczywiście sprawdziła go po nr VIN i zaproponowała mi wymianę cewek zapłonowych ponieważ robią teraz to we wszystkich modelach za darmo.

Długo się nie zastanawiałem i zgodziłem na tą wymianę.

Oczekuję auta w poczekali dobre pół godziny po czym podchodzi do mnie serwisant i oznajmia, że auta nie zrobią ponieważ sprawdzili go dokładnie po nr VIN i okazało się, że auto z tym nr było wyprodukowane na Wielką Brytanię z silnikiem 2.0 Benzyna.

Nie mogłem w to uwierzyć więc pokazał mi wszystkie dane w komputerze, historii auta brak lecz dane z nr VIN odpowiadają właśnie Anglikowi 2.0 Benzyna.

Czytałem na innych forach w jaki sposób przerabia się Passaty z Anglika na Europejczyka i żaden punkt się nie zgadza, wszystkie części, plastiki, lusterka, światła i cała reszta odpowiadają Europejczykowi a gołym okiem nie widzę aby coś w nim było przerabiane.

Poprzedni właściciel tłumaczy się, że sam nim tak jeździł prawie 6 lat i nic się nie działo z autem.

 

Proszę pomóżcie rozwiązać mi tą zagadkę co z tym autem tak naprawdę się działo ?

Na co spojrzeć aby wykluczyć bądź też potwierdzić, że jest to auto przerobione ?

Nr. VIN znalazłem w 3 miejscach i także nie wyglądają na wycięte czy też wspawane.

 

Dziękuję za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności