Skocz do zawartości
schlaggi1974

Anglik z kierownicą po lewej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, wczoraj mnie ponioslo zwlaszcza w kierunku pana Danek75, ktory jest niekwestionowanym fachowcem w moich oczach. Dlatego przepraszam za glupie, cwaniackie wpisy. Co do auta kolego romeo9999 to zaleznie od rozwoju sytuacji oddam je, badz bede zmuszony jedzic. Rozpatrywalem zalatwienie sprawy z zastosowaniem prawa (mam swiadka, ze za auto polozylem 30.000), ale to bedzie trwac.........chcialem tez pojechac tam z kilkoma kolegami i obic morde skurw....wi, lecz to akurat moze mnie w koncowym rozrachunku kosztowac jeszcze wiecej. Kilka osob tu pisalo pocieszajace slowa, ze za kilka tys moge poprawic niedociagniecia, jesli bede zmuszony (a wszystko na to wskazuje) to tak zrobie, a zaczne od skorzystania z Twojej propozycji odnosnie licznika... Mam nadzieje, ze ten temat stanie sie w pewnym sensie jakims rodzajem przewodnika, bowiem zamierzam wszystko po kolei opisywac i stworzyc male kompendium o anglikach i przekladkach...poki co bede sie kontaktowac na PW, pozdro dla wszystkich

 

---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 13:33 ----------

 

 

nie wiem gdzie przekładałeś autko ? w Krośnie odrzańskim ?

 

ja go nie przekladalem, ja go kupilem jako Niemca

Edytowane przez schlaggi1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miej na uwadze, że mogą zarzucić Ci przestępstwo karnoskarbowe, polegające na uszczupleniu podatku od czynności cywilnoprawnych.

Jak pojedziesz to powiedz, że na początek proponujesz ugodowe załatwienie sprawy.

Jak się nie zgodzą to nie deklaruj dokładnie co i jak chcesz zrobić, bo się przygotują na obronę.

Zawsze trzeba zostawić w nich trochę niepewności, co do swoich ruchów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj mnie ponioslo zwlaszcza w kierunku pana Danek75, ktory jest niekwestionowanym fachowcem w moich oczach. Dlatego przepraszam za glupie, cwaniackie wpisy.

:kumple

 

Najpierw spróbuj to oddać. Przygotuj się na rozmowę, przytocz im parę przepisów odnośnie prawa nabywcy...itp. Co prawda jak sie uprą, to możesz byc o 8 patoli szczuplejszy, ale człowiek uczy się na błędach. Mi kiedyś wjeb..ało prawie 6 patyków i teraz jestem o wiele ostrożniejszy :D

Jak to nie wyjdzie i zdecydujesz sie na fachowe poprawienie auta, to weź pod uwagę, ze kiedyś będziesz chciał go sprzedać i wtedy pojawi się kolejny problem.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak proponuję prostackie wyjście ,wobec prostaka.Mały spocik z videorejestratorem,jakis kanisterek te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miej na uwadze, że mogą zarzucić Ci przestępstwo karnoskarbowe, polegające na uszczupleniu podatku od czynności cywilnoprawnych.

przecież nie składał jeszcze pcc-3, więc zadnego przestępstwa nie popełnił. W pcc-3 mozna podać inną kwotę niż jest na umowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to byl (napewno?) anglik to czy ci bystrzy przekladajacy przelozyli tez wkladke zamka drzwi z prawej strony na lewa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kwestii sprawdzenia na policji - jak dobrze pamiętam jest wymóg, że trzeba być tym autem.
Nie trzeba, ale trzeba mieć dowód rejestracyjny i dowód osobisty właściciela z dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie powiem tak: przekladaka jest zrobiona na oko dobrze, pamietali o: podlaczeniu tempomatu, elektronice swiatel, domykaniu szyb (nie wiem, czy to akurat ma cos wspolnego), przelozeniu mgielnego, zrobieniu luster tak, zeby lewe sterowalo naraz lewym i prawym a prawe tylko prawym, zmienili szyby, zeby ukryc slady po wycieraczkach odwrotnych i srodek zrobili tak, ze nic nie skrzypi, wszystko wydaje sie byc jak od tego auta. Nie pamietali o swiatlach, ktore swiaca po angielsku, o kostkach pod fotelami (do czegokolwiek sluza), o zrobieniu licznika tak, aby wszystkie 3 elementy (tempomat, maly licznik i wskazowka) pokazywaly prawidlowe wartosci w kmh oraz o przycisku dozor wnetrza. Co do wkladki to auto jej nie posiada wcale, tzn. moze posiada, lecz z obu stron ma zaslepki.

 

---------- Post added at 16:32 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

 

aha i jeszcze zostawili kierownice z niedzialajacymi guzikami i oslony przeciwsloneczne z ostrzezeniem o nie sadzaniu dziecka z fotelikiem po lewej stronie. Kierownica poczatkowo myslalem, ze jakas od innego auta, pytanie tylko, dlaczego mialaby byc od innego.

 

---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

 

co do policji to kazali przyjechac autem

 

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:33 ----------

 

jeszcze mam pytanie techniczne. Moj licznik, nie wiem, jaki to jest, ale kolega proponowal mi wymiane na pelny mfa+. W moim sa normalnie wyswietlane komunikaty typu otwarte drzwi kierowcy itp., wszyskie komunikaty typu defekt zarowki przedniej prawej, ile km do tankowania, zuzycie chwilowe, srednie itd. moge tez ustawic predkosc, przy ktorej pojawia sie komunikat o jej przekroczeniu. Pytanie pierwsze: czy musze wymienic ten licznik, jesli tempomat wskazuje w mph i wskazowka predkosci nieprawidlowa wartosc? pyt. drugie: co takiego ma pelny mfa+? Co do samego auta to dopiero w poniedzialek moge tam pojechac, a kontakt przez telefon jest zerowy.

 

---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

 

a najlepsze jest to, ze funkcja coming i leaving tez dziala, jak ksiazka pisze, gdyby nie ten licznik to pewnie jezdzilbym kilka miesiecy zanim by wyszlo, dobra spadam temat sie wypalil, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki....teraz przyjechalem, zamykam auto swiatla swieca, srodek swieci...swiatla gasna po jakims czasie a srodek.......swieci, kur...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na suficie zmien tryb swiecenia !!!

wtedy bedą gasły i w srodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o kostkach pod fotelami (do czegokolwiek sluza)

Nimi się zbyt bardzo nie przejmuj. To są kostki od wzmacniacza-jeśli masz głośniki jakieś lepsze (możliwe, że Dynaudio), to najpewniej jest położona cała instalacja od tego nagłośnienia. Sprawdź to, bo zawsze możesz kilka złotych uzyskać za taką wiązkę i głośniki (jeśli nie masz ochoty na dobre nagłośnienie) lub dołożyć sam wzmak i cieszyć się brzmieniem (o ile chcesz)-jak coś, mam wzmak Dynaudio do sprzedania.

Jeśli chodzi o światła-musisz je wymienić na europejskie lub przynajmniej wymienić odbłyśniki z przesłonami-możesz się zabawić w bixenon (opisałem taką przeróbkę na forum) lub wsadzić zwykłe soczewki na H7.

Jeśli chodzi o US-niską fakturę zawsze możesz podeprzeć tym, że to anglik po przekładce z wieloma usterkami-tego już Tobie nikt nie udowodni-także tutaj jest sprawa do obejścia tego "przestępstwa karnoskarbowego", jak to ktoś określił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o US-niską fakturę zawsze możesz podeprzeć tym, że to anglik po przekładce z wieloma usterkami-tego już Tobie nikt nie udowodni-także tutaj jest sprawa do obejścia tego "przestępstwa karnoskarbowego", jak to ktoś określił.

Kolega jakiś czas temu kupił anglika i zrobił przekładkę sam. Miał niską kwotę na umowie (bo to Anglik był) i Panie mądre w US nakazali mu zapłacić podatek od rynkowej ceny europejskiego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega jakiś czas temu kupił anglika i zrobił przekładkę sam. Miał niską kwotę na umowie (bo to Anglik był) i Panie mądre w US nakazali mu zapłacić podatek od rynkowej ceny europejskiego auta.

 

Bo te panie "mądre" nie mają o niczym pojęcia poza jedzeniem ciastek i piciem kawki ;) Od rozbitego auta za połowę ceny też pewnie kazałyby płacić podatek, jak za bezwypadkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do swiatla to banalna sprawa, ktora przerabialem setki razy, ale tu jestem przewrazliwiony....okazalo sie, ze drzwi byly nie do konca zamkniete...normalna reakcja auta. Co do US to powiem im, ze to Anglik, te kur.. w komisie jesli nie oddadza pieniedzy to zapewne pojda na to, zeby wpisac taka informacje w umowie. Krawcol82 najpierw zalatwie sprawy formalne a co do naglosnienia to w poprzednim aucie mialem masakre i chce ja miec tu, tyle, ze sprzet mam w garazu...pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krawcol82 najpierw zalatwie sprawy formalne a co do naglosnienia to w poprzednim aucie mialem masakre i chce ja miec tu, tyle, ze sprzet mam w garazu...pozdro

To jak sprawdzisz, jakie masz aktualnie głośniki w Passacie, to daj mi znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzic, sprawdze, ale moje ucho mowi mi, ze to jakies dno...pomine juz fakt, ze zamienili prawy przod/tyl a z lewej podloczyli ok

 

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

 

a pytanko mam: jakies godne polecenia zamienne radyjkio do b6 mozesz polecic? Bo ja mam clariona 788 RUSB tylko, ze to 1 din.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radyjko godne polecnia to ori RNS510/RCD510, super jakość dźwieku jak na sprzęt seryjny. Jak chcesz pod zabudowę radio to bym pomyślał nad Alpinem, ja w mini mam JVC KDR311 i jestem zadowolony, wejście pod wzmak jest, dobry korektor. Poszukaj w dziale Audio ;) A głośniczki mogą źle grać właśnie przez brak wzmaka... Nie załamuj się, w razie czego służymy pomocą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radyjko godne polecnia to ori RNS510/RCD510

to zdaje sie lepsza (wieksza) wersja tego, co mam teraz w swoim sputniku (rns 300).

 

---------- Post added at 22:51 ---------- Previous post was at 22:48 ----------

 

ja w mini mam JVC KDR311 i jestem zadowolony

 

Widze, ze to radyjko 1din, czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze to radyjko 1din, czy sie myle?
Dokładnie tak, normalne radyjko 1 DIN. Tanie i bardzo dobrze gra.
to zdaje sie lepsza (wieksza) wersja tego, co mam teraz w swoim sputniku (rns 300).

RNS510 to bardzo rozbudowany system multimedialny 2 DIN, wymiarowo taki sam jak RNS300, odtwarza MP3, filmy DVD, ma dysk twardy i takie tam pierdoły. Z tego co pamiętam to jest to sprzęt sygnowany marką Blaupunkta więc dźwięk jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności