Skocz do zawartości
maciek-stw

Przekładka AUTOMATU na MANUAL B53B - Lista potrzebnych części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jak by ktos był zmuszony do wymiany automatu na manual, bądz chciałby to zrobic z własnych chęci - mała sciąga co mu potrzeba :)

 

 

a mianowicie :

- skrzynia manualna

- koło dwumasowe

- łapa skrzyni z poduszką prawą

- łapa skrzyni z poduszką lewą

- kompletny mechanizm wybierania biegów (gałka, wybierak, mechanizm)

- kompletny wysprzęglik

- łapa sprzęgła

- półoś kompletna lewa

- półoś kompletna prawa

- pompa sprzęgła

- sprzęgło z tarczą dociskiem i łożyskiem

- łożysko igiełkowe 056105313C

- pedał hamulca, pedał sprzęgła = podstawa pedałów

- do podstawy pedałów trzeba czujnik hamulca i sprzegła z pompeczkami

- przewód łączący wysprzęglik z pompą sprzegła (od skrzyni do pedałów) w ASO 330zł , zamiennikow nie ma, trzeba szukac uzywek (ok 100zł)

 

 

Mi sie udało ogarnąć te częsci w kwocie 2 tysiące złotych (skrzynie mialem juz swoją, sprzęgło nowka a reszte uzywki oryginalne )

 

podpowiem :

 

do silnika AFN 110 konnego TDI pasuje skrzynia DHF z passata b5 i z audi a4 :)

 

"Wózek od 4 biegowego automata pasuje do skrzyni 5 manualnej , trzeba tylko zamówić w serwisie specjalna łapę skrzyni o numerze 83D0 399 113 AG (chyba), koszt niecałe 100zł."

Edytowane przez maciek-stw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wymieniles na manual? Nie lepiej bylo od razu kupowac w manualu, albo sprzedac caly samochod i kupic nowy z manualna skrzynia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mialem skrzynie i dojscie do czesci i taniej mnie wyniosło niz naprawa, a raczej bym nie sprzedał paska ktory ma uszkodzony automat i nie da sie jezdzic hehe ;) jest dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- pedał gazu
nie jest potrzebny,
- podstawa pedałów

też nie jest potrzebna, nawet nie trzeba jej wyjmować w automacie jest taka sama.
- sanki (potrzeba wymienic bo jedna łapa jest inna w manualu niz w automacie i sanki musza byc z auta co miał manual)
6-ścio biegowa skrzynia podchodzi bez wymiany sanek, a do piątki można je łatwo przerobić, a i jeszcze zacytuję wypowiedź kolegi z podobnego tematu
Wózek od 4 biegowego automata pasuje do skrzyni 5 manualnej , trzeba tylko zamówić w serwisie łapę skrzyni o numerze 3D0 399 113 AG , koszt niecałe 100zł. Mam tak u siebie , skrzynia FHN w miejsce DMX.
nie sprawdzałem tego.

 

do tych części co wymieniłeś trzeba jeszcze dodać łożysko igiełkowe do wbicia w wał korbowy. a tu link do podobnego tematu klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tych części co wymieniłeś trzeba jeszcze dodać łożysko igiełkowe do wbicia w wał korbowy

 

dzieki ;) , no dzis sie dowiedzialem ze pedał gazu i podstawa - nie trzeba ;) mysle ze w weekend to złozymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odgrzewanie kotleta, ktoś przerabiał B5 po lifcie z silnikiem AWT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2011 o 14:17, maciek-stw napisał:

Witam !

 

Jak by ktos był zmuszony do wymiany automatu na manual, bądz chciałby to zrobic z własnych chęci - mała sciąga co mu potrzeba :)

 

 

a mianowicie :

- skrzynia manualna

- koło dwumasowe

- łapa skrzyni z poduszką prawą

- łapa skrzyni z poduszką lewą

- kompletny mechanizm wybierania biegów (gałka, wybierak, mechanizm)

- kompletny wysprzęglik

- łapa sprzęgła

- półoś kompletna lewa

- półoś kompletna prawa

- pompa sprzęgła

- sprzęgło z tarczą dociskiem i łożyskiem

- łożysko igiełkowe 056105313C

- pedał hamulca, pedał sprzęgła = podstawa pedałów

- do podstawy pedałów trzeba czujnik hamulca i sprzegła z pompeczkami

- przewód łączący wysprzęglik z pompą sprzegła (od skrzyni do pedałów) w ASO 330zł , zamiennikow nie ma, trzeba szukac uzywek (ok 100zł)

 

 

Mi sie udało ogarnąć te częsci w kwocie 2 tysiące złotych (skrzynie mialem juz swoją, sprzęgło nowka a reszte uzywki oryginalne )

 

podpowiem :

 

do silnika AFN 110 konnego TDI pasuje skrzynia DHF z passata b5 i z audi a4 :)

 

"Wózek od 4 biegowego automata pasuje do skrzyni 5 manualnej , trzeba tylko zamówić w serwisie specjalna łapę skrzyni o numerze 83D0 399 113 AG (chyba), koszt niecałe 100zł."

Siema ja bardziej pytanie.. wziąłem się za przekładkę skrzyni w moim pasku i pytanie czy pompę abs zmieniłeś czy podlaczyles z automatu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności