Skocz do zawartości
dawidgsm

B4 2.0 16v climaatronic sprężarka chodzi gdy wciśnięty hamulec....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od niedawna jestem posiadaczem B4 2.0 16v 1994r. Poprzedni właściciel nie wiedział co z klimą sie dzieje i wymienił sprężarke, a dzieje sie to że sprężarka włącza sie po wciśnięciu hamulca.Powiedzcie mi Forumowicze gdzie jest jakiś punkt zaczepienia bo cały schemat już zeżarłem gdy montowałem climatronic do mojego B3 i nie widze połączenia hamulec<--->climatronic,owszem gaz jest ale to w automacie a ja mam manual..

 

 

Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź czy bez bezpiecznika od stopu też włącza sie kompresor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że jest powiązanie, w klimatroniku nei tylko sama wiązka od tunelu jest ważna!! Wiązka od tunelu nagrzewnicy łączy się 6 pinową ( o ile dobrze pamiętam) kostką z wiązką ze złącza diagnostycznego własnie z czarnym włącznikiem stopu no i coś jeszcze było ale nie pamiętam co. Jakieś dwa miechy temu przekładałem klimatronika do siebie i tą że wiązke musiałem wymienić aby mi klimatronik działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jestem w czarnym punkcie,bo po wyjęciu bezpiecznika i naciskaniu stop nie włącza sie sprężarka.... pomocy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam sprawe jaki numer przekaźnika odpowiada za climatronic w B4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki klimatronik ? Z OFF czy ECONOM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z off'em bo w b3 miałem już nie pamiętam jaki ale wiem że w środku miał 2 przekaźniki a tu mam już rozebrany i jest tam jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma takiego??

I jeszcze jedno czy ktoś ma pojęcie jakie sygnały i z czego dochodzą do sterownika wentylatorów przy akumulatorze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam sprawe jaki numer przekaźnika odpowiada za climatronic w B4??

 

Przekaźnik nr. 105

 

---------- Post added at 00:49 ---------- Previous post was at 00:44 ----------

 

I jeszcze jedno czy ktoś ma pojęcie jakie sygnały i z czego dochodzą do sterownika wentylatorów przy akumulatorze??

 

Tu masz schemat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?106905-Climatronic-B3-instalacja-el&p=1411262&viewfull=1#post1411262

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,znalazłem w instrukcji klimatronica jak zrobić test i powiem w trakcie testu sprzęgło sie załancza..... a w trakcie jazdy tylko z wciśniętym hamulcem.....

 

Trace nadzieje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkretniej?

Włączasz klimę to sprężarka nie działa a wentylatory na chłodnicy pracują?

Wciskasz hamulec i kompresor pracuje, na OFFie też włącza sie sprężarka?

Może przeleć cała wiązke od włącznika na pedale hamulca...musi być gdzieś złe podłączenie....pod przekaźnikami wisi czasem kilka wolnych wtyczek i może kiedyś kogoś korciło i spiął nie to co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na włączonym pedale chodzi wszystko tak jak powinno wentylatory i sprężarka puszczam to wyłanczają sie,a na off nic sie nie dzieje. Już raz zrzuciłem skrzynke bezp. i jest tam pare rzeczy ale od czego zacząć.... teraz poweim jeszcze jedno, do sterownika wentylatorów po naciśnięciu hamulca i odpalonym samochodzie na białym kabelku pojawia sie +12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na białym kabelku pojawia sie +12v

Nie ma rady musisz pruć instalację i sprawdzić gdzie ten kabelek dostaje plus...bo wg. mnie powinien z przekaźnika w skrzynce bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie po zimie:P problem dalej nie rozwiązany,a przy tej temperaturze już chce używać klimy,

mam pare pytań do znawców climatronica:

czy nie ma dodatkowego przekaźnika od klimy który jest za skrzynką bezpiecznikow (ja mam tam 3)

jaki kolor kabla albo pin z kompa climatronica załancza sprężarke

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności