Skocz do zawartości
edek2

Easy Open nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam u siebie system KESSY i chciałbym zamontować Easy Open, ale jest problem bo klapa po otwarciu tylko odskakuje i nie podnosi się do góry. Czy jest możliwość założenia jakiegoś siłownika żeby klapa podnosiła się po otwarciu do góry ?

 

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo do B6 nie da się zamocować Easy Open. Jak masz Varianta to możesz dorzucić elektryczną klapę tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Klapa jest zbyt ciężka żeby założyć siłowniki, pozostaje kupić dwa silniki, elektryczny rygiel,przycisk i wiązke kabli.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile mi wiadomo do B6 nie da się zamocować Easy Open

 

Easy Open działa z funkcją KESSY, mam taką i powinno działać. Tylko klapa nie jest elektrycznie podnoszona. Moja żona ma varianta z elektrycznie podnoszoną klapą, ale nie ma KESSY więc z tego co przeczytałem to u nieiej się nie da.

 

 

Klapa jest zbyt ciężka żeby założyć siłowniki, pozostaje kupić dwa silniki, elektryczny rygiel,przycisk i wiązke kabli.

 

Z ryglem, przyciskiem i wiązką nie ma problemu, tylko skąd takie silniki i czy dużo jest przerabiania ?

Znalazłem filmik jak w Jeeta otwiera się automatycznie, a chyba też nie było w standardzie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Easy Open działa z funkcją KESSY, mam taką i powinno działać. Tylko klapa nie jest elektrycznie podnoszona. Moja żona ma varianta z elektrycznie podnoszoną klapą, ale nie ma KESSY więc z tego co przeczytałem to u nieiej się nie da.

 

 

 

 

Z ryglem, przyciskiem i wiązką nie ma problemu, tylko skąd takie silniki i czy dużo jest przerabiania ?

Znalazłem filmik jak w Jeeta otwiera się automatycznie, a chyba też nie było w standardzie...

 

 

Witam jak pan ma sedana to nie trzeba silników podnoszących klape teleskopy albo sprężyny podnoszące klape zapewne są mocniejsze musiałbym sprawdzić w etce.Tylko Easy Open działa w passacie b7 jak jest to sedan to trzeba tylko mieć kessy i założyć sensor pod zderzakiem pociągnąć 2 kable do komfortu nie kiedy poprzestawiać kanały dopasowania w komforcie i to wszystko.Jak ktoś chce założyć easy open w b6 trzeba zmienić komfort, gateway od b7 jest troche zabawy ale da sie.

Pzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Mam keyless w swoim B7, pytanie czy w tym przypadku Easy Open to była opcja, czy standard?

Jestem jakoś w stanie to sprawdzić?

W konsoli na wyświetlaczu w module komfortu nie mam Easy Open, żeby zaznaczyć ptaszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim,

 

Mam keyless w swoim B7, pytanie czy w tym przypadku Easy Open to była opcja, czy standard?

 

Opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź.

 

W takim przypadku wystarczy korzystać z instrukcji:

http://forum.vw-passat.pl/threads/136884-Instrukcja-montażu-Easy-Open?highlight=easy+open

 

I doposażę?

Co polecacie do kodowania (w senie kabelek), bo próbowałem wczoraj przebrnąć przez 200 stronnicowy wątek, ale nie wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie przeszkadza drugiemu mam hak elektryczny i easy open działa normalnie tyle, że było już fabrycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2016 o 21:25, KRIS M napisał:

Jedno nie przeszkadza drugiemu mam hak elektryczny i easy open działa normalnie tyle, że było już fabrycznie

Witam, KRIS M, mam pytanie dot. funkcjonalności:

jak jest podłączona wtyczka z przyczepy (lub bagażnika rowerowego) do gniazda haka i w MFA jest odznaczona funkcja EO to czy można otworzyć tylną klapę (za pomocą przycisku otwierania na klapie)? Czy silnik klapy unosi ją do góry?

Pytałem już kiedyś w innym wątku, ale bez satysfakcjonującego minie rezultatu. Mam fabrycznie zamontowany system EO, później dołożyłem hak na module Westfalii. Ostatnio dużo jeżdżę z przyczepą i kiedy chcę otworzyć bagażnik to, albo: muszę odłączyć wtyczkę przyczepy lub na siłę (ręcznie) unieś do góry klapę. Bardzo to niepraktyczne...

Rozumiem kwestię bezpieczeństwa tzn. jak jest zaznaczona w MFA opcja EO to bagażnik jest zablokowany przed przypadkowym otwarciem klapy przy: montowaniu wypinanej kuli haka, sprzęganiu przyczepy, montażu rowerów na bagażniku lub otwarciu klapy z pilota itp. - bo można uszkodzić klapę bagażnika.

Ale kiedy, mam odznaczoną w MFA funkcję EO i w sposób celowy, chce otworzyć klapę (bo nie koliduje z przyczepą lub rowery na bagażniku są w pozycji "odchylonej" do otwarcia klapy bagażnika) to po naciśnięciu przycisku otwarcia na klapie rygiel zamka zwalnia i tylko po mocnym odciągnięciu klapy mogę ją ręcznie unieść do góry. Klapa bagażnika zamyka się (normalnie) po naciśnięciu przycisku na klapie.

Pozostałe funkcje modułu haka po podłączeniu wtyczki przyczepy działają  bez uwag (światło przeciwmgielne w samochodzie się wyłącza, na nawigacji przy biegu wstecznym pojawia się grafika z przyczepą, dezaktywują się czujniki w zderzaku, funkcja start/stop nie wyłącza silnika).

Czy jest możliwość ustawienia takiej funkcji (może pominąłem jakąś opcję przy dodaniu modułu haka za pomocą VCDS)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności