Skocz do zawartości
edek2

Easy Open nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy Easy Open czyli otwieranie bagażnika machając nogą pod zderzakiem, to jest opcja w nowych Passatach czy standardowe wyposażenie?

 

Pytam, bo niestety nie działa takie otwieranie bagażnika. Może to trzeba jakoś gdzieś włączyć? Może jakoś w menu albo może serwis tutaj coś poradzi, jeśli jest to oczywiście standardowe wyposażenie.

 

Proszę o odpowiedź.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to można jakoś w serwisie włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO trzeba dołożyć czujnik plus wiązka plus jakiś moduł sterujący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfigurowałeś swój samochód czy tylko takie spod salonu i jaka to opcja wyposażenia?

Sedan czy variant?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie konfigurowałem, ale logika podpowiada że trzeba sie trochę pobawić.

1. Musi być czujnik

2. Do czujnika muszą iść jakieś kable

3. Coś musi odbierać sygnały od czujnika i przetwarzać w sygnał otwierania tylnej klapy

4. Jak dla sedana są sprężyny w klapie, tak kombi musi być chyba sparowane z elektryczną klapą żeby miało sens.

 

Stąd moje wnioski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale.... chcesz u siebie założyć czy zastanawiasz się czemu nic się nie otwiera jak machasz nogą pod zderzakiem? Bo nie bardzo mogę doszukać się sensu Twojego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja sedan.

 

Po prostu zobaczyłem w jakiejś reklamie, że jest coś takiego w tym passacie. Mając kluczyk w ręce i po podejściu do bagażnika i "machnięciu" nogą pod zderzakiem, bagażnik się nie otwiera.

 

Nie bardzo się orientuję w tych wszystkich systemach w nowych samochodach. Wiem, że jest system parkowania bo na monitorze na konsoli jest przedstawiona jakaś żółta tabelka jak samochód ma wjechać ale z tego nie korzystam. Ale to otwieranie bagażnika mi się spodobało, ale niestety nie działa stąd moje pytanie czy jest to opcja czy może trzeba to jakoś włączyć bo domyślnie może być wyłączone lub po prostu w odpowiednim miejscu trzeba tą nogą "machnąć" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to opcja, którą trzeba dokupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja występuje chyba z systemem Keyless. Przyznam że to pomysłowe i bardzo ciekawe. Powinno być w wyposażeniu seryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem w swoim passacie Easy Open i muszę powiedzieć, że to bardzo praktyczna funkcja. Koszt w przypadku nowych części to niespełna 500 zł a w przypadku używek ok. 300 zł.

Tutaj zrobiłem małego manuala z montażu http://forum.vw-passat.pl/threads/111797-Kaszmirowy-beesiedem-sedan?p=1958519&viewfull=1#post1958519

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko z tego co sie orientuje to jest opcja dla aut bez haka. Jesli sie myle poprawcie mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko ok, tylko z tego co sie orientuje to jest opcja dla aut bez haka.

 

W przypadku samochodów wyposażonych w hak rzeczywiście pojawia się problem bo nie ma jak za bardzo zamontować sensora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprawa i nawet niedroga

szkoda tylko, że bez Keyless nie "pójdzie" :smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie czy ta funkcja występuje też w autach z hakiem oryginalnym.Wiem tyle że w altraku nie występuje.

Edytowane przez marekgalla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zastanawiam nad montazem do mojego i nie wiem czy przypadkiem sterownik od haka nie bedzie kolidował z tą funkcją. W przeciwnym razie pewnie by montowali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie sie zastanawiam nad montazem do mojego i nie wiem czy przypadkiem sterownik od haka nie bedzie kolidował z tą funkcją. W przeciwnym razie pewnie by montowali...

 

Koliduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koliduje sterownik haka czy sam hak założony i wypięty, widziałem zdięcie jak w touregu facetka otwiera klapę i ma uchwyt do haka.

http://www.fitfathers.com/volkswagen-touareg-and-tiguan/

Edytowane przez marekgalla
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam hak nie jest elektryczny i może działać otwieranie z nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam B7 sedan z hakiem elektrycznym

Czy sa jakies przeciwwskazania założyc east open? Wydaje się, ze jedno i drugie nie mają nic do siebie

Oczywiscie Keyless obowiazkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności