Skocz do zawartości
Baniadmx

Jakie radio do passata b6

Rekomendowane odpowiedzi

Które radio będzie lepsze waszym zdaniem z tych dwóch modeli i czy ktoś takie ma i dzialaja wszystkie wam funkcje jakie posiada samochod (sterowanie z kierownicy i czujniki cofania) podaje linki http://allegro.pl/8-nawigacja-vw-tv-cyfrowa-dvb-t-internet-dvd-i4727647691.html i http://allegro.pl/vw-seat-skoda-gms-7206-navi-sklep-mlawa-i4723350774.html I jeszcze mam pytanie czy czujniki parkowania sa podlaczone pod radio RCD500 takie mam obecnie, czy maja swój sygnal.dzięki.

Edytowane przez toma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zmodyfikować trochę audio. Nie chcę dużo inwestować. Obecnie mam RCD300, myślę nad wymianą na RCD310 i do tego emulator zmieniarki MP3 Dension. Czy może zamiast tego zestawu RCD510? Czy do wymiany na 310 lub 510 muszę wymieniać gatewaya? Bo z tego co wyczytałem to do RNS510 musiałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
erisin es7000a już jakiś czas temu zamontowany.

-android nie obsługuje bluetootha (myślałem, że torque będę miał w radiu :(

-odtwarzacz audio zainstalowany na androidzie (poweramp) nie widzi pendriva

-za mało pamięci ROM, RAM, słaby procesor

pod windowsem:

-totalnie obrzydliwe kolory oryginalnego odtwarzacza audio, dvd...( na początku czarny z małym oknem wyboru plików audio), po chwili sam przełącza się na cały ekran: kolor biały, trzcionka jasno-żółta, pliki jasno niebieskie, wszystko wyblakłe.

-nie mozna wyłaczyć powiadomienia safe ostrzeżenie, aby nie oglądać multimediów podczas jazdy.

- i najważniejsze: pomimo podłączonego separatora z dwoma wejściami fakra do dwóch oryginalnych końcówek anten, oraz zasilanie separatora (niebieki kabelek) do niebieskiego kabelka (z napisem ANT) wychodzącego z kostki erisin, radio prawie nie gra, ogólnie szum, oprócz najsilniejszej stacji !

 

Reszta OK.

Radio po krótkim czasie użytkowania popsuło mi się. Przestała działać regulacja głośności.

Tu dalszy opis perypetii:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36937

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znalazłem na allegro Radio RCD-320 i zastanawiam sie czy to aby na pewno oryginał.

Oto link: http://allegro.pl/nowe-radio-mp3-oryginal-vw-rcd-320-310-300-i4964104534.html

Prosze o informacje na temat tego radia.

Chce je kupić do Passata B6 2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

podepnę się pod temat;

pytanie to samo co kolega powyżej - nie ma o tym radiu nic na forum ale może ktoś coś wie?

do b6 '06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę. Wiem, że temat stary. Ale cóż.

 

Chciałbym wymienić swoje RNS510. Szukam radia:

- podłączenie bez przeróbek

- android

- wifi lub modem

- bluetooth

- sterowanie z kierownicy

- info o stacji na FIS

- zmieniarka

- czujniki przód i tył

- kamera cofania oryginalna

 

Co możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja się podepnę. Wiem, że temat stary. Ale cóż.

 

Chciałbym wymienić swoje RNS510. Szukam radia:

- podłączenie bez przeróbek

- android

- wifi lub modem

- bluetooth

- sterowanie z kierownicy

- info o stacji na FIS

- zmieniarka

- czujniki przód i tył

- kamera cofania oryginalna

 

Co możecie polecić?

 

Pierwsze lepsze z allegro. Wszystkie prezentują podobną jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowalem swoje tydzien temu i powiem ze i gra i wyglada swietnie.W cenie dostalem aplikacje do nawigacji IGO europe.dc064c84d66616b07f3e7b5d2a6b6c62.jpg

 

https://www.ebay.co.uk/ulk/itm/231628652327

Dokupilem przednia i tylna kamerke

265de679bee8ae0f3637103e105b0fc3.jpg5766c01f70953711b7942a6b297ca87b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś podpowie jakie radio zamiast RSN 510 żeby wszystko było p&p ew z niewielkimi przeróbkami. miałem RSN wiec wszystkie anteny są. Dodatkowo mam bt nokia. Na forum w wielu wątkach pojawiają się różne firmy typu Erisin Witson Pionier Kenwood ZENEC Peiying, do tego różne modele. Co będzie obsługiwało kierownice multi, parktronica i fis. Fajnym bajerem byłaby szyna can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego samego typu co kolegi szugal. Czyli stacje dedykowane współpracujące z CANem, multi-kierą, navi itp. Proponuję radyjko od GMS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdecydować się na Zenec 2015.Mam takie radio od niedawna i jak na razie wszystko śmiga bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki założone, teraz pytanie o radio, moje stare już nie Bardo chce czytać płyty, a do tego nie domaga w zasilenie nowych głośników, więc moje pytanie, kupić normalne radio o standardowej mocy i do tego wzmacniacz czy zdecydować się może na pioniera 4x100w, Widziałem że mają 2 modele, co możecie polecić? Może taki pionier ma z 50w w rms to powinien dać chyba radę...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Pioneer 4x100? Jak dobrze rozumiem chodzi o wzmacniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki Pioneer 4x100? Jak dobrze rozumiem chodzi o wzmacniacz?

 

chodzi o radio PIONEER DEH-4800FD o mocy 4x100w, czy bd słyszalna i wystarczająca Różnica w mocy na głośnikach Pomiędzy takim a standardowym 4x50w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O córva .... Jeżeli takie radio zapewni zauważalnie więcej mocy w stosunku do podstawowych to zmieniam na takie i nie kroję auta pod wzmacniacz.

 

Mam model pionka MHV 280 od niedawna, a tu się pojawia 280FD z 4x100W na pudełku czyli gdyby miało w realu jakieś 4x50 to byłbym w niebo wzięty. Obecne 22W jest całkiem wystarczające, a takie około 50W było by genialne i obeszło by się bez wzmaka. Idę zgłebić temat bo radio nie drogie. Pytanie gdzie wałek, ile jest tej mocy realnie i jaka jest jej jakość.

 

 

 

EDIT:

 

1:40

 

28W na kanał przy 4 ohm przy 14,4 V

50W na kanał przy 2 ohm przy 14,4 V

 

Czyli jak ja mam głośniki 3 OHM to mogę liczyć, że zostaną zasilone na około 40 W ?

 

Czy znawca tematu może wytłumaczyć o co chodzi dokładnie z dalszą częścią tabelki gdzie widnieje moc 79W i 140 W i czy mogę to wycisnąć do zasilenia moich SHX-6C ?

 

 

 

 

 

Tak czy srak to kupuje te radio w tym momencie i czy ktoś chce moje MVH-280 DAB po korzystnej cenie ?

 

 

EDIT:2 Radio kupione. Jak dostanę i przetestuje to dam znać jakie odczucia w stosunku do aktualnego MVH-280DAB.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Tylko 28W na kanał? Aż 6w więcej, ale super power, wpadła mi w ręce instrukcja od mojego Poprzedniego radia które Sprzedałem razem z autem, kenwood w3044, gdzie kumple mówili że fajnie gra i też miałem wrażenie że daje rade względem Poprzedniego. Patrzę a tam 4x30w w rms i nie było żadnej mowy o super mocy. Już się napalalem na pioniera, ale widzę że to kolejny chwyt marketingowy, szukam dalej, może ktoś może polecić radio które dysponuje przynajmniej tymi 30w w rms? Najwyżej kupuje kenwood ale z USB, podobne do tamtego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj kilka dni. Jak pisałem zamówiłem to radio. Powtarzam teraz mam MVH-280DAB które realnie ma 22W na kanał.

Zobaczę co wyjdzie z tego 280FD. Na czwartek powinienem mieć. Będę miał porównanie.

 

Ten 280FD to nie tylko 28W na kanał. Ono ma więcej i większe możliwości. Ktoś kto ogarnia temat musi się rozpisać na temat reszty tej tabelki bo to nas interesuje, a nie 28W, 2 ohm, 14,4 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc czekam na relacje. Patrzę dzisiaj oferty z radiami i tak wstępnie mogę Powiedzieć że kenwood bynajmniej te wyższej klasy w większości moc wyjściowa ma 4x30w pioniera 4x22 lub nawet widziałem 4x20 JVC 4x22 a sony w instrukcjami do nowych modeli nie wspomina nawet o mocy wyjściowej a jedynie o mocy maksymalnej, nieładnie, nie powiem, zainteresował mnie ten pionier nawet jedynie ze względu na wygląd plus dosyć Przyjazne a zarazem rozbudowane menu. Myślę że Twoja opinia zdecyduje czy wybiorę pioniera czy też jakiegoś kenwood'a.

Edytowane przez DoubleJabolG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to radio za 100$ ?

http://pl.aliexpress.com/item/2Din-GPS-Navi-Universal-Car-DVD-Playe-for-VW-TIGUAN-GOLF-POLO-PASSAT-JETTA-TOURAN-CADDY/32435889658.html?spm=2114.010208.3.349.FrZBYo&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_1_10017_10034_10021_507_10022_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_7&btsid=9312e461-1e5c-45d2-833c-e5dd44296d64

 

Czy to będzie działało?

 

2. Pyt. Mam passata b6 sedan bez anteny na dachu. zalezy mi na nawigacji w radiu np. automapa. Obecnie mam zwykłe radio. Czy po zakupie takiego radia trzeba połozyć gdzies antene czy każdy egzemplarz ma już taką instalację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr- Radio już przyszło. Dziś ogarnę temat pod wieczór.

 

 

 

 

 

EDIT: Ok, najpierw sprostowanie. Tamte dane z filmu to chyba się nie odnosiły to tego radia lub nie bezpośrednio. Być może są to szczegółowe i ukryte parametry tego co tam jest zamontowane. W instrukcji którą dostałem widnieją takie parametry:

 

- Zaleca się używać głośników powyżej 100W maksymalnej mocy, nie RMS

- Nie podłączać zestawów innych niż 4 -8 ohm ( a ja mam zestaw 3 ohm i co teraz ? )

 

- Maximum power output: 100W x 4ch / 4 phm ( for no subwoofer)

- Continous power output: 40W x 4 ch / 4 ohm

 

 

Nie ma tam takich danych jak w tym filmiku, więc zapomnieć o nich.

 

 

 

A teraz moje wrażenia.

Trzeba zacząć od tego, że faktycznie jest więcej mocy. Excursion SHX-6C zagrały inaczej. Głośniej, czyściej i bardziej szczegółowo. Na 280DAB moje drzwi kierowcy nie wpadały w szał, a na 280FD niestety odzywają się. Woofery już naprawdę potrafią ruszać flakami i czuje się wibrujący fotel. To naprawdę ma moc. Nie wiem na ile to placebo ale wydaje mi się, że 280FD gra bardziej szczegółowo, to znaczy słyszę więcej detali. Być może to nie zaleta radia ale to dzięki niemu głośniki dzięki wiekszej dawce mocy pełniej wykorzystują swoje możliwości. Czeka mnie jeszcze sporo konfigurowania ponieważ tak jak na 280DAB tak i tutaj kiedy nie damy w ustawieniach podbicia basu i nie włączymy funkcji podbicia tonów średnich i niskich na niskich głośnościach to basu zwyczajnie brak. Nie chodzi mi tu o dresiarskie łubu-dubu z tuby za 99zł, ale słuchane bez basu to nie słuchanie. Nie wiem czy tak mają wszystkie radia czy ta seria. To moje pierwsze radia samochodowe i głośniki.

 

 

najwazniejsze -> Czy jest więcej mocy ? Zauważalnie jest. Poprawiło się granie pod każdym względem. Jestem zadowolony. Woofery mało nie wyrwą drzwi razem z fotelem na "bombowych" ustawieniach. Radio naprawdę tak ruszyło woofery, że czujem je w sobie. 280DAB tego nie potrafiło a jedynie próbowało naśladować jak już grało na wysokich obrotach.

 

 

Trzeba to wszystko teraz skonfigurować i wycisnąć 100% potencjału radia. Polecam Pionka MVH-280FD jeżeli ktoś ma zamiar dobrze posłuchać muzyki bez cięcia auta pod wzmacniacz. Czysta wygoda bo nie latamy z kablami po całym aucie i ograniczony wydatek bo to "tylko" około 380 zł.

 

 

 

 

Teraz pytania do szpeców - co z tą sprawą, że producent pisze aby używać tylko 4-8 ohm i zaznacza aby nie używać 1- 3 ohm ? Na dłuższą metę uwale sprzęt ?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności