Skocz do zawartości
Baniadmx

Jakie radio do passata b6

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś zainstalowaną u siebie stację dedykowaną przez AudioPro?

http://www.audiopro.com.pl/index.php?p853,dedykowana-stacja-multimedialna-do-vw-golf-v-plus-od-09-2003-golf-vi-polo-2011-vw-jetta-od-08-2005-vw-eos-od-05-2006-vw-new-bora-vw-passat-od-03-2005-vw-passat-variant-od-08

 

Rozważam zmianę fabrycznego RNS300 na coś innego, coś bardziej rozbudowanego. Ta stacja jest w podobnej cenie co RNS510, ale ma WIN CE, co oznacza dużo większe pole manewru jeśli chodzi o nawigację głównie. Proszę o jakieś opinie użytkowników tego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś zainstalowaną u siebie stację dedykowaną przez AudioPro?

http://www.audiopro.com.pl/index.php?p853,dedykowana-stacja-multimedialna-do-vw-golf-v-plus-od-09-2003-golf-vi-polo-2011-vw-jetta-od-08-2005-vw-eos-od-05-2006-vw-new-bora-vw-passat-od-03-2005-vw-passat-variant-od-08

 

Rozważam zmianę fabrycznego RNS300 na coś innego, coś bardziej rozbudowanego. Ta stacja jest w podobnej cenie co RNS510, ale ma WIN CE, co oznacza dużo większe pole manewru jeśli chodzi o nawigację głównie. Proszę o jakieś opinie użytkowników tego systemu.

 

... i tak jak te wymienione we wcześniejszych wiadomościach w rodowodzie ma wpisane "made in China" (no, teraz żeby nie wystraszyć klienta piszą coś w stylu "made in ChRL" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu Dynavin. Rewelacja, bardzo dobry procek, świetne graficzne oprogramowanie, przede wszystkim szybkość działania, uruchamiania się jednostki jest na bardzo wysokim poziomie.

Wygląd zewnętrzny bardzo dobrze, choć obwódka minimalnie jaśniejsza od oryginału, ale niezauważalny detal.

Współpraca z VW: wyświetlanie na FIS jest, nie pokazuje jedynie navi ale to sprawa wiadoma, sterowanie z kierownicy bez żadnych przeróbek, po prostu wpinasz i działa, dodatkowo opcja czytania parametrów z komputera auta (temp. silnika, cieczy chłodzących, spalanie średnie i parę innych funkcji), nie sprawdziłem jeszcze działąnia graficznego parktronika, przy wrzuceniu wstecznego radio wycisza z automatu (oczywiście sygnał z szyny can więc nie trzeba cisnąć analogowo przewodu do lampy) pojawia się obraz kamery cofania można przełączyć na obraz parktronika - wyświetlany graficznie jak na oryginalnym RNS510, niestety nie przetestowałem nie miałem zamontowanych fabrycznych czujników.

Co NAJWAŻNIEJSZE według mnie zestaw głośnomówiący parrot, pierwszy raz w jednostkach multimedialnych zestaw głośnomówiący działa PRAWIDŁOWO! szybki, nie ma problemów z połączeniem, nie ma tzw. pogłosów przy rozmowach REWELACJA!

 

Ogólnie jedna z najlepszych jednostek bardzo gorąco polecam, szybkość działania jednostki zdecydowanie bije RNS510, do tego więcej opcji, cena może i wysoka (detal 2800 za model najwyższy) ale wykonanie zdecydowanie przemawia za wydaniem tych pieniędzy

2 wersje na WIN CE 6 lub Android

 

Orientowałem się także o gwarancję, jest serwis w Polsce, w Niemczech (wiele innych w różnych krajach - sieć dobrze już rozbudowana), gwarancja 2 lata

 

pozdrawiam

 

Zapomniałem o złączach :)

1. USB oczywiście i do tego bardzo dobrze rozwiązane w stosunku do konkurencji chińskich, bo z tyłu radia na przewodzie a nie jak w większości na panelu przednim

2. Ipod/Iphone także na przewodzie z tyłu radia, oba można wypuścić sobie w schowku i nie wisi nic przy radiu

3. karta pamięci miscosd 2 porty na navi i drugi na pliki multimedialne

 

nawi oczywiście jaką zainstalujemy czy na androida czy na win ce 6.0

 

To chyba tyle:)

Edytowane przez Tomczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czześć,

ja po przeczytaniu tego nie widzę ani jednej zalety ponad rns 510. Nie wiem może ktoś ma starszą wersję, ja mam c i szybkość pracy jest rewelacyjna, wybieranie tras intuicyjne i bardzo dopracowane, jest też bardzo szczegółowa mapa, odtwarzanie filmów itd. Nie tylko chodzi bardzo szybko ale też wszystko jest bardzo przemyślane i na swoim miejscu - naprawdę doceniasz pracę z tym systemem. Brak USB nie ma żadnego znaczenia bo możesz wsadzić mu zawsze kartę SD (każdy laptop ma od wielu lat czytnik kart SD). Nawigacja na FIS jest b. wygodna ja najczęsciej mam na FIS nawi a muzykę na dużym.

 

pozdrawiam,

Maciej

 

Po przetestowaniu Dynavin. Rewelacja, bardzo dobry procek, świetne graficzne oprogramowanie, przede wszystkim szybkość działania, uruchamiania się jednostki jest na bardzo wysokim poziomie.

Wygląd zewnętrzny bardzo dobrze, choć obwódka minimalnie jaśniejsza od oryginału, ale niezauważalny detal.

Współpraca z VW: wyświetlanie na FIS jest, nie pokazuje jedynie navi ale to sprawa wiadoma, sterowanie z kierownicy bez żadnych przeróbek, po prostu wpinasz i działa, dodatkowo opcja czytania parametrów z komputera auta (temp. silnika, cieczy chłodzących, spalanie średnie i parę innych funkcji), nie sprawdziłem jeszcze działąnia graficznego parktronika, przy wrzuceniu wstecznego radio wycisza z automatu (oczywiście sygnał z szyny can więc nie trzeba cisnąć analogowo przewodu do lampy) pojawia się obraz kamery cofania można przełączyć na obraz parktronika - wyświetlany graficznie jak na oryginalnym RNS510, niestety nie przetestowałem nie miałem zamontowanych fabrycznych czujników.

Co NAJWAŻNIEJSZE według mnie zestaw głośnomówiący parrot, pierwszy raz w jednostkach multimedialnych zestaw głośnomówiący działa PRAWIDŁOWO! szybki, nie ma problemów z połączeniem, nie ma tzw. pogłosów przy rozmowach REWELACJA!

 

Ogólnie jedna z najlepszych jednostek bardzo gorąco polecam, szybkość działania jednostki zdecydowanie bije RNS510, do tego więcej opcji, cena może i wysoka (detal 2800 za model najwyższy) ale wykonanie zdecydowanie przemawia za wydaniem tych pieniędzy

2 wersje na WIN CE 6 lub Android

 

Orientowałem się także o gwarancję, jest serwis w Polsce, w Niemczech (wiele innych w różnych krajach - sieć dobrze już rozbudowana), gwarancja 2 lata

 

pozdrawiam

 

Zapomniałem o złączach :)

1. USB oczywiście i do tego bardzo dobrze rozwiązane w stosunku do konkurencji chińskich, bo z tyłu radia na przewodzie a nie jak w większości na panelu przednim

2. Ipod/Iphone także na przewodzie z tyłu radia, oba można wypuścić sobie w schowku i nie wisi nic przy radiu

3. karta pamięci miscosd 2 porty na navi i drugi na pliki multimedialne

 

nawi oczywiście jaką zainstalujemy czy na androida czy na win ce 6.0

 

To chyba tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie widziałem jeszcze w najnowszej wersji RNS ale te którymi miałem okazję się "pobawić" chodziły tragicznie powoli, samo uruchomienie jednostki trwa tyle czasu że można zasnąć. no i jednak automapa, uważam nadal że jest o niebo lepsza i znacznie dokładniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w jakimś stopniu masz rację...

sam miałem ten dylemat bo mam Automapę na starym palmtopie (co roku przedłużam licencję..) i to było kuszące... ale wygrała ekonomia i kasa, i kupiłem używanego Rns-a 510 (legal, z papierami w naprawdę dobrym stanie poziom 1900..) obecnym mapom wprawdzie, zwłaszcza w terenie brakuje trochę w szczegółach do Automapy ale da się przeżyć, nowe oprogramowanie też sporo dodało, w końcu porządny polski lektor (znaczy lektorka :) ) USB? uznałem, że twardziel rekompemsuje jego brak, a ten twój Dynavin w tej opisywanej wersji (bodajże ozn. 99..) to poziom 2800-2900.. jedyne czego mi szkoda to ten głośnomówiący Parrota na Bluetooth ale to da się przeżyć (zamiast oryginalnego zestawu VW można dobrać/kupić właśnie Parrota, który w ofercie ma sporo zestawów głośnomówiących do samochodów o całkiem porządnej jakości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie w jakimś stopniu masz rację...

sam miałem ten dylemat bo mam Automapę na starym palmtopie (co roku przedłużam licencję..) i to było kuszące... ale wygrała ekonomia i kasa, i kupiłem używanego Rns-a 510 (legal, z papierami w naprawdę dobrym stanie poziom 1900..) obecnym mapom wprawdzie, zwłaszcza w terenie brakuje trochę w szczegółach do Automapy ale da się przeżyć, nowe oprogramowanie też sporo dodało, w końcu porządny polski lektor (znaczy lektorka :) ) USB? uznałem, że twardziel rekompemsuje jego brak, a ten twój Dynavin w tej opisywanej wersji (bodajże ozn. 99..) to poziom 2800-2900.. jedyne czego mi szkoda to ten głośnomówiący Parrota na Bluetooth ale to da się przeżyć (zamiast oryginalnego zestawu VW można dobrać/kupić właśnie Parrota, który w ofercie ma sporo zestawów głośnomówiących do samochodów o całkiem porządnej jakości..

 

No i cała prawda o RNS 510 ja też znam b. dobrze automapę i w życiu bym nie zamienił rns 510 z powrotem na automapę.

Jak już raz ktoś z tym pojeździ to niczego innego nie chce.

Prawdziwy minus to słaba jakość dźwięku moim zdaniem, natomiast po montażu zestawu dynaudio wszystko chodzi tak jak powinno.

pozdrawiam

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast po montażu zestawu dynaudio wszystko chodzi tak jak powinno.
zamiast oryginalnego zestawu VW można dobrać/kupić właśnie Parrota,

A tak z ciekawości ile kosztuje dołożenie w/w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba takim najbardziej znanym przedstawicielem na Polskę jest firma amervox http://www.amervox.com/

 

a oferta np. tu:

http://www.amervox.com/sprzedaz.html

bardzo np. ostatnio reklamują zestaw MINIKIT:

http://allegro.pl/zestaw-glosnomowiacy-minikit-plus-pl-do-10-tel-i2724459863.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amervox to importer z tego co mi wiadomo:) aczkolwiek trzyma detal bo i musi jako główny dystrybutor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amervox to importer z tego co mi wiadomo:) aczkolwiek trzyma detal bo i musi jako główny dystrybutor

 

fakt, nikt nie każe u nich kupować ale można spokojnie obejrzeć dostępną i u nas ofertę produktów Parrota... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawości ile kosztuje dołożenie w/w?

 

Ja mogę się na temat dynaudio wypowiedzieć. Jest to koszt ok 2000 zł w totalu, trzeba liczyć ok 1000-1200 za głosniki, ok 300 za wzmacniacz, 400 zł za wiązkę no i robocizna ok 300-400 zł max. Cena 400 zł za wiązkę jest stąd że w polsce ją produkują, można gdzieś szukać taniej ori z demontażu.

 

Co do parrota to nie wiem czy to jest dobry pomysł osobiście jakbym miał teraz wolną kasę kupiłbym moduł bo mój zestaw nokii (mam ck-coś tam z wyświetlaczem) nie jest najlepszym rozwiązaniem.

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w drugiej bryczce, w C5 mam Parrota, starocia z 2002r i żadnych problemów z połączeniem po Bluetoothu z najnowszymi telefonami...

a zastanawiam się nad czymś takim... może ktoś z wiedzą o paskach się o tym wypowie...

http://dbinstall.parrot.com/compatibility_pdf.php?model=1640&ck=2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wacus

Witam!!

 

A ja mam takie pytanie, zakupiłem właśnie pioneera avh 8400bt i niestety juz na samym wstępie montażu są problemy, ramka od radia jest za mała i nie idzie jej zamontować, czy ktoś już miał takie problemy??? z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacus: tak to powinno wyglądać. może masz jakaś złą ramkę ?

 

http://www.stuevencarhifi.de/galerie/category/69-vw-passat.html

 

a odnośnie radia to wg mnie doskonałym zamiennikiem dobrego RNS`a jest jednostka Pioneera model Avic 9310bt ( dzisiaj zamontowana do paska ) jakość dzwieku jest niesamowita, dziesiątku ustawień dzwięku. wczesniej był RCD 300 ;) co do nawigacji to jeszcze nie sprawdzałem nigdzie na trasie ale sygnał łapie bardzo szybko. BT chodzi tak jak powinien chodzić - nie trzeba krzyczeć do mikrofonu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie duża część zamienników zagra lepiej niż RSN510, jakością dźwięku to radyjko nie powala, poszukaj używanej jednostki Zenec, Dynavin lub GMS którego wyżej polecałem, do każdego wrzucisz automapę czy Igo

 

Zenec 2010 , Dynavin i Peying 9930 nie ma pełnego RDS - nie zapamiętuje PI i wyszukuje tylko słuchaną stacje i ma słabą czułość. W promieniu 50-100km od nadajnika ujdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które radio wybrac GMS 7206 Navi + czy ADAYO CE69C8? Są jakies wielkie róznice między nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności