Skocz do zawartości
Baniadmx

Jakie radio do passata b6

Rekomendowane odpowiedzi

Gorsza jakość dźwięku. Większe zniekształcenia. W ekstremalnych warunkach upalenie radia. Więcej ciepła na radiu. To tak w skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr- Radio już przyszło. Dziś ogarnę temat pod wieczór.

 

 

 

 

 

EDIT: Ok, najpierw sprostowanie. Tamte dane z filmu to chyba się nie odnosiły to tego radia lub nie bezpośrednio. Być może są to szczegółowe i ukryte parametry tego co tam jest zamontowane. W instrukcji którą dostałem widnieją takie parametry:

 

- Zaleca się używać głośników powyżej 100W RMS ( a ja mam 90W RMS ale to nie problem bo na full grać nie będzie )

- Nie podłączać zestawów innych niż 4 -8 ohm ( a ja mam zestaw 3 ohm i co teraz ? )

 

- Maximum power output: 100W x 4ch / 4 phm ( for no subwoofer)

- Continous power output: 40W x 4 ch / 4 ohm

 

 

Nie ma tam takich danych jak w tym filmiku, więc zapomnieć o nich?

 

Ok, radio zamówione, może jutro bd to również zdam relacje...

 

EDIT

 

Radio już jest, różnica jest, zauważalna, przepraszam słyszalna, głośniki grają czysto przy dużej głośności, i wydobywa się z nich o wiele więcej basu, poprzednio zaczynały pierdziec jak przesadziłem z podbiciem a teraz basuja, więc radio faktycznie ma więcej mocy, jestem zadowolony, usatysfakcjonowany szczególnie tym że nie bd potrzeba wzmacniacza... Pzdr.

Edytowane przez DoubleJabolG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super. Z jakiego radia się przesiadłeś ? Jakie głośniki zasilasz ?

 

 

 

Łapcie tutaj foty do porównania flaków 280DAB i 280FD.

 

 

Muszę dodać, że DAB ma z tyłu masywny radiator, a FD żadnego tak więc musi tam siedzieć sprawny wzmacniacz skoro 4x50W jest chłodzone dużym złomem, a 4x100W nie ma nic. W FD widać też lepszej jakości kondensatory.

 

DAB

 

4YmfaXQ9

 

kAG6YBul

 

 

 

FD

 

ngWpCJZm

 

 

Tutaj linki do duzych zdjęć. Kto chce to niech ściągnie i obejrzysz na kompie na zoomie.

 

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/77348837/PASSAT%20B5%20FL/Radio%20280DAB%20vs%20280FD/280DAB%201.JPG

https://dl.dropboxusercontent.com/u/77348837/PASSAT%20B5%20FL/Radio%20280DAB%20vs%20280FD/280DAB%202.JPG

https://dl.dropboxusercontent.com/u/77348837/PASSAT%20B5%20FL/Radio%20280DAB%20vs%20280FD/280FD.JPG

 

 

P.S.

Z racji tego, że nowe radio nie lubi się z głośnikami 3 ohm to moje kilku miesięczne SHX-6C są za 300zł na sell Weź ktoś to kup.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też rozglądam się za czymś innym niż moje mfd2dvd. Mam w związku z tym pytanie do będących głębiej w temacie-czy te stacje made in china obsługują oryginalny system głośnomówiący z passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Też rozglądam się za czymś innym niż moje mfd2dvd. Mam w związku z tym pytanie do będących głębiej w temacie-czy te stacje made in china obsługują oryginalny system głośnomówiący z passata?

 

Tu jest chyba problem.

 

Samo radio jest meega za dobre pieniądze.

 

Radio ma wbudowany mikrofon ale kiepsko zbiera.

 

Jest możliwośc podłączenia dodatkowego mikrofonu przez aux z tyłu ale to juz przeróbki bo gdzieś go trzeba wyciągnąć.

 

Nie wiem jak podłączyć oryginalny mikrofon fabryczny bo on chyba nie szedl do radia bezpośrednio. - może się myle?

 

Może ktoś więcej przerobił tematu i podpowie co i jak zrobić.

 

 

Orginalne radio miało wpięte 3 kostki w chinczyka podpinasz tylko jedną. Pewnie w tych dwóch jest zestaw i zmieniarka ale nie wiem jak podłaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam takie radio w moim passacie nawet nie wiem co to za model

f1f60311f5be.jpg

 

Jakie polecacie radio w to miejsce,i da rade jak co do tego co mam podłączyć pendrajwa przez kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rcd300 też takie miałem :wstyd

polecam Rns510 wprawdzie nie podepniesz pendrive ale ma wejście na kartę pamięci i aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy ci na fabrycznym wyglądzie, to kup ramkę 1-din, kostkę iso i właduj takie radio jakie ci się podoba. Ja tak zrobiłem i nie przejmuję się hejtami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda.

DSC_0543.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam radio RCD 300 chciałbym je zamienić na takie radyjko http://allegro.pl/vw-skoda-nawigacja-radio-gps-dvd-8-hd-lte-android-i6105702168.html

Czy ktoś może posiada takie lub podobne radio z androidem? Jak to się sprawuje w użytkowaniu?

I czy wpasuje się to dobrze zamiast poprzedniego radia?

Chciałbym też zamontować do niego kamerę cofania nawet jest od razu do kupienia z tym radiem http://allegro.pl/vw-skoda-nawigacja-radio-gps-dvd-android-kamera-i6234360982.html

Ale trochę się obawiam że nie będzie pasowała nawet nie jest pokazane jak ona wygląda i nie wiem czy lepiej kupić same radio i do tego dokupić kamerę cofania czy od razu ten zestaw z kamerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ZENEC 2015 i nie narzekam.

 

IMAG0689.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie coś http://www.ebay.de/itm/152080205319?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT i myśle ze to ciekawa alternatywa choć urządzenie idealne nie jest. Mimo szybkiego procesora dość długo odpala i mimo ekranu w hd widoczność w słońcu zostawia sporo do życzenia. Poza tym jak korzysta sie z płyt to tez zanim odpali ta płytę mina wieki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego posiadasz oprogramowanie seryjne czy ABT w tym zenku ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Koledzy Musicie sobie zadać jedno i konkretne pytanie ;

 

Co oczekujecie od swojej nowej zabawki ?

 

Przez moje autko przeleciało ponad 10 stacji od MFD2 DVD po tzw. wynalazki chińskie.

Jeżeli posiadacie pełny FIS to w moim przypadku testów 90% nie wyświetlało poprawnie komunikatów z radia np. RDS oraz zanikanie sygnału z radia.

Dźwięk to już ..... pozostawiam ocenie innym / przepaść w stosunku chociażby do mojej starej jednostki. Są oczywiście i plusy w postaci BT- dla mnie bardzo ważne oraz możliwość współpracy z zwykłymi kamerami (dedykowanymi VW ).

Zakupiłem pare miesięcy temu zenka e2015,, który jest dedykowany typowo pod VW ,a w drugim aucie od niedawna siedzi RNS 510 i miałem okazję porównać te dwie jednostki .

Jeżeli chcesz mieć tylko radio z navi bez dodatkowych modułów ( są kosztowne) to polecam ORG radio. Dźwięk jest lepszy,ale nie dużo - przy zastosowaniu seryjnego nagłośnienia.

Zenec zaś ma lepszy BT wraz z mikrofonem niż org. oraz wyświetla więcej komunikatów na FIS-e np. kto dzwoni/ sms,nazwy utworów .

NAVI działa na oprogramowaniu IGO8 ,ale przy drobnej modyfikacji u mnie działa również AutoMapa

Jeżeli ktoś posiada wersję oprogramowania ABT to już masz pełne parametry pracy silnika oraz innych podzespołów na FIS oraz ekranie radia (warunek najważniejszy -radio po modyfikacji zostaje sparowane z autem i przy próbie sprzedaży jednostki nie odpali w drugim samochodzie )

Chińczyki sa dobre ,ale na krótką metę i są jak dla mnie zbyt nafaszerowane; niby procek np. 4x 1.6 a chodzi jak stary przedpotopowy komputer.

Reasumkująć kupując radio noname uważajcie na modulatory CAN bo często się zawieszają oraz wariują tzw. zamulają radio i potrzebne jest resetowanie radia . oraz uważajcie na aktualizowanie systemu android do wyższych wersji. (jedno radio uwaliłem softem)

 

Jeżeli przyjdzie czas na zmiany to na pewno poleci org. (posiadam dodatkowe moduły) ,a obecne radio na tą chwilę idealnie współpracuje z DVB-T oraz 2ma kamerami.

Nie polecam zenca 2000( stary soft oraz szata graficzna)oraz najnowszy produkt e2026 (często zawiesza zew. moduły,oraz DAB+ fiksuje w Polsce) , a jeżeli decydujesz się na tą firmę to polecam modele 2010,2011D,e2015 v2 bo są stabilne

 

W cenie no name spokojnie znajdziesz firmowe radio

Edytowane przez Dj_Hipciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mój Zenec jest bez ABT,a szkoda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo mam na stanie drugi egzemplarz dla kolegi ,lecz nie mogę zgrać softu ze swojej jednostki i szukam osoby,która posiada ABT u siebie. Serwis nie jest mi wstanie pomóc bo cześć numerów seryjnych jest nieczytelna a bez tego nawet nie ma co uderzać z suportem do nich.

 

tak ode mnie;

Jeżeli nie masz wizualizacji climatronika na radiu i fisie zrób sobie upgrade tylko can nie softu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacje climatronika i parktronika na radiu ładnie pokazuje i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

Ja w moim passacie zmieniam bardzo często navigację ponieważ mam dostep do najnowszych modeli w bardzo dobrej cenie i sobie podmieniam systematycznie. Aktualnie mam najwyższy model dostepny do naszych passków i zaczynam testowanie. System operacyjny to windows ce ostatnie wydanie i rozdzielczość 1024 / 700 ( z groszami ) !!!!!!!!!! Wyświetla wszystko bajecznie. W opcjach jest nawet wyświetlanie zegarów : predkościomierz, obrotomierz oraz robi wykres przy każdym ruszaniu od 0 - 100. Na wyświetlaczu jest jeszcze folia ale moze bedzie widać dobrze na zdjęciach. To jest pierwszy mój post na tym forum więc nie wiem czy uda mi sie dodać zdjęcia.

 

20160615_115129.jpg

 

20160615_115154.jpg

 

20160614_224427.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności