Skocz do zawartości
Stochastic

Jaki smartfon kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podpowiedzcie mi proszę i odpowiedź krótko uzasadnijcie. Jaki smartfon do kwoty powiedzmy 600-700 zł będzie najlepszym wyborem? Oczywiście nowy. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC Desire - w tek kategorii cenowej najlepszy :)

dlaczego ?? :

Android 2.3.3

HTC Sense (!!)

umiarkowany rozmiar 3,7 cala

rozdzielczość 480:800

 

Jedyne na co bym zamienił to HTC Sensation - ale cena nie puszcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem, Desire. Katuję już ponad rok - i nadal wygląda jak nowe. Świetny wyświetlacz, dobrze gra jako player - a Sense jest po prostu sensowne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuję dołożyć/odczekać i kupić iPhona 4

 

rewelacja i tylko to powiem , szybki , mega uniwersalny i masa darmowych aplikacji!

apartat ,wyświetlacz, i głośniki rewelacja ! tak jak sceptycznie do niego podszedłem tak teraz nie chcę nic innego.wifi rewela, sciąganie mejli rewela, aplikacje biurowe w standardzie .pdfy, excele i wszystko inne

 

wcześniej miałem RIM Blackberry 8900 i również zajebisty, zestarzał się z godnością i poszedł w odstawkę , ale 2 lata mi służył bez zająknięcia. nowy rozsuwany model nie przypadł mi do gustu tylko dlatego że rozsuwany.

 

 

Android to dla mnie porażka, sto tysięcy wersji, i zero kompatybilności... przejrzystość tego systemu to jakiś dramat.

poczytaj fora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcześniej miałem RIM Blackberry 8900 i również zajebisty, zestarzał się z godnością i poszedł w odstawkę , ale 2 lata mi służył bez zająknięcia. nowy rozsuwany model nie przypadł mi do gustu tylko dlatego że rozsuwany.
ojj zgodze sie w tym w 100%. Mam już 3-ci z rzędu BlackBerry i lepszego telefonu nie miałem. Wyraźne zdjęcia, przejrzyste menu, niezawodny, wytrzymały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Android to dla mnie porażka, sto tysięcy wersji, i zero kompatybilności... przejrzystość tego systemu to jakiś dramat.

poczytaj fora

 

Sto tysięcy wersji to dla mnie ogromna zaleta. Mam Androida od 4 miesiecy (Samsung galaxy s) i powiem Ci ze cały czas odkrywam coś nowego. Instaluje nowe wersje oprogramownaia (robie to w ten sposób ze nie musze formatowac telefonu, nic nie ginie, zadne ustawienia) i mam to czego potrzebuje. Android 2.3.5 (XXJVS) i kernel Semahore dają wszystko czego potrzebuje od telefonu (system voodoo sound sprawia ze na słuchawkach sprzęt gra znakomicie).

Co do przejrztstości, wystarczy mały programik który zmienia całą przejrzystość interfejsu. Programów jest masa. Każdy znajdzie cos dla siebie. I to jest piekne. Zawsze spośród setek opcji znajdziesz cos co Cię zadowoli.

Moim zdaniem warto wejsc w Andka. Ceny telefonów są adekwatne do jakosci (nie to co w przypadku Apple, ceny kosmiczne, no wiadomo, logo kosztuje słono, jednakze logo Samsunga czy HTC nie zrobi nigdy takiego show jak magiczne jabłko).

 

Jesli zdecydujesz sie na Andka chętnie pomogę w pierwszych krokach zabawy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Samsung Galaxy S II :?:

Co o nim sądzicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potęga :) marzenie wielu posiadaczy SGS 1 :) Jeśli będziesz umiał wykorzystać jego niemały potencjał, będziesz zadowolony :) Procesor dwurdzeniowy, wyświetlacz super amoled plus, no i aparat 8mpix z lampą robi robotę, chociaż największą zaletą jest bez wątpienia procek i android (możliwość podkręcenia oraz multum aplikacji z marketu) :)

 

Z resztą jesli pytasz o taki telefon to musisz wiedzieć co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Samsung Galaxy S II

Co o nim sądzicie

 

Piotrek ubiegłeś mnie... A z racji, ze ja mocno przywiazuje sie do telefonów, które mam średnio 3-4 lata szukam właśnie takiego telefonu do zakupu tzn raz a dobrze na pare lat...

Cena trochę odstrasza i nic a nic nie znam się na Androidach itd itd

Jednak zachęca mnie z racji ogromnych możliwości, to chyba już taki mały komputerek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jesli nie masz w planach wykupienia pakietu internetowego (100-200mb/miesiąc) i nie masz dostepu do wifi w domu, to android będzie wykorzystany tylko w połowie. To typowo internetowy system. Mozna na nim zrobić dosłownie wszystko, tylko własnie ograniczeniem jest to, ze sporo spraw własnie potrzebuje neta. (market, gps, mapy, e-mail, przeglądanie neta, gg, skype, wysyłanie sms z bramek internetowych - za granicę bywa drogo poprzez operatora). Jesli nie macie czasu bądz odwagi i ochoty zmieniać romów, kerneli lancherów android moze nie urzec was tak jak mnie.

 

polecam http://www.android.com.pl , warto poczytać szczegółowe testy telefonów przez zaawansowanych użytkowników, są wymienione prawie wszystkie wady i zalety urządzenia.

 

P.S Ja też nie znałem sie na tym kompletnie, powyższy portal pomógł mi załapać bakcyla modowania telefonu. To tak jak z autem, jak juz zaczniesz grzebać, nie potrafisz skończyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie planuję wykupić 500MB na miesiac i tak sie zastanawiam czy to wystarczy do normalnego uzytkowania. Dzięki za stronkę. Myślę, że docelowo skuszę się na tego Samsunga, choć jeszcze niedawno myślałem na N8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie wystarczy. ja wzialem przezornie 2GB a wykorzystuję max. 300MB.... używam bardzo aktywnie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku sklanialem sie nawet ku 1GB w orange, ale pozniej stwierdzilem, ze chyba 500MB moze wystarczyc do zwyklego odebrania maila, nawigacja, przejrzenia strony www. Stały dostęp do neta mam i w domu i w pracy wiec tak czesto nie potrzebowalbym z niego korzystac. A jak taki Samsung SII stoi wobec np HTC Desire HD? Moze ktoś miał i tego i tego i jest w stanie ocenić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, ale ja pytałem o coś innego w tym temacie. W zasadzie, to usłyszałem może ze dwa-trzy posty podpowiedzi. Reszta nie za bardzo mi pomaga, bo są poza moim zasięgiem cenowym. Wiem, że są dzieła sztuki z niektórych smartfonów,a le trzeba mierzyć siły na zamiary. Co mi doradzicie jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w Twoim przedziale cenowym nie znajdzie się lepszy smartfon niż HTC Desire.Więc nikt Ci nic więcej nie poleci :) bierz Desire i będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, dobra. Tylko jak patrzę w allegro, to nowy kosztuje nie mniej niż tysiąc złotych. Chyba nie za bardzo mój przedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech uzytkownicy iPhona jescze pochwala sie, w jaki sposob przerzucic do telefonu pliki audio, video czy zlamane programy. Poza tym iP4 nie dostanie sie za 700pln.

Tak samo z reszta jak SGS2.

Ja bym poczekal na SGS+ albo teraz bral SGS.

Albo HTC:)

 

 

PS - co do transferu, to mi liczydlo pokazuje, ze dziennie srednio pozeram 200MB... wiec chyba zelazy kto co robi na telefonie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spokojnie wystarczy ci 500mb/na miesiąc. Ja się mieszcze w 100mb ale w domu mam wifi, takze z tego wiecej ciągnie.

 

Co do porównania N8 a SGS2 to najwiekszą wadą Nokii jest system operacyjny. Też musiałem wybrac pomiędzy HTD Desire HD, SGS i N8. Wybrałem SGS bo Desire HD był niedostępny i moim zdaniem juz za duży jak na telefon.

 

Co do autora wątku. Moim zdaniem jednym z najlepszych telefonów będzie własnie ten HTC. Są one dość dobrze wykonane (metalowa obudowa w przypadku Desire HD).

Ewentualnie Samsung Galaxy ACE, lub Galaxy Mini. Są tańsze, ale całkiem niezłe jak za te pieniądze. Mozna tez Motorole Milestone, ale ona chyba juz nie ma wsparcia Andka. To znaczy nie ma aktualizacji systemu.

 

Ogólnie rzecz mówiąc, wybór strasznie duży. Zależy kto co lubi. Większość telefonów z androidem funkcje ma te same. Dobierz sobie tylko procesor (taktowanie) ram (ilość) i aparat (mpix) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj C7-00 i jestem bardzo zadowolony. Taką ma moja Narzeczona, teraz ja. Temat jak dla mnie zakończony. Dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sto tysięcy wersji to dla mnie ogromna zaleta. Mam Androida od 4 miesiecy (Samsung galaxy s) i powiem Ci ze cały czas odkrywam coś nowego. Instaluje nowe wersje oprogramownaia (robie to w ten sposób ze nie musze formatowac telefonu, nic nie ginie, zadne ustawienia) i mam to czego potrzebuje. Android 2.3.5 (XXJVS) i kernel Semahore dają wszystko czego potrzebuje od telefonu (system voodoo sound sprawia ze na słuchawkach sprzęt gra znakomicie).

Co do przejrztstości, wystarczy mały programik który zmienia całą przejrzystość interfejsu. Programów jest masa. Każdy znajdzie cos dla siebie. I to jest piekne. Zawsze spośród setek opcji znajdziesz cos co Cię zadowoli.

Moim zdaniem warto wejsc w Andka. Ceny telefonów są adekwatne do jakosci (nie to co w przypadku Apple, ceny kosmiczne, no wiadomo, logo kosztuje słono, jednakze logo Samsunga czy HTC nie zrobi nigdy takiego show jak magiczne jabłko).

 

Jeśli zdecydujesz sie na Andka chętnie pomogę w pierwszych krokach zabawy.

 

 

ok, różni nas to , że ty się bawisz smartem a ja nim pracuję.

ale każdy ma swoje zdanie i zadanie.

za stary jestem , żeby kupować sobie coś tylko po to żeby mieć trendy logo na produkcie :) , dzisiaj patrzę na funkcjonalność

 

 

Galaxy SII to jedyny smart który jest na poziomie IP4, niestety jego gabaryty mnie nie przekonały.

 

 

przenoszenie , plików audio jest tak samo proste jak do każdego innego urządzenia magazynującego :)

 

 

dla kolegi na serio polecam RIM'a Blackberry gdyż śmiało mieści się w cenie

 

---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 12:18 ----------

 

Kupiłem wczoraj C7-00

 

Nokia :/ i wszystko jasne .temat był niepotrzebny

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności