Skocz do zawartości
B4 black

jakie żarówki ??

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie

http://allegro.pl/item739672526_zaro..._mgla_noc.html

oczywiscie 100/90 z przekaźnikami i chromowanymi odblaskami i panuje jasność

 

to, że łamiesz prawo jest niezaprzeczalne. To, że oślepiasz też jest oczywiste i nie piernicz że jest inaczej - samochód podskakuje na wyboju i walisz po oczach dwa razy mocniejszym światłem. To, że musisz mieć przekaźniki bo instalacja by się spaliła - jest jasne. To, że o wieeeele szybciej zniszczą się odbłyśniki w passku to też jest pewne.

 

Masz wogóle świadomość co oznacza dwukrotnie mocniejsze światło dla jadących z przeciwka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz wogóle świadomość co oznacza dwukrotnie mocniejsze światło dla jadących z przeciwka??
Zapytaj o to zenoniarzy, którzy w swoim arsenale mają 4 krotnie mocniejsze światło ;) To jest walka z wiatrakami bo użytkownikom takiego oświetlenia tylko własny interes w głowie, a innych mają głęboko w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co oznacza dwukrotnie mocniejsze światło dla jadących z przeciwka
w swoim arsenale mają 4 krotnie mocniejsze światło

Jak pracowałem na OSKP poza regulacją ustawienia świateł robiliśmy też tzw. Pomiar światłości świateł przednich. Wartości zarówno poniżej jak i powyżej dopuszczalnej (które zostały określone przez Ustawodawcę) dawały nam pretekst do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie oślepiają tak jak wsadzone pseudo xenony H4 dlaczego nikt z tym nic nie robi. Codziennie mijak kilka aut które nawet w dzien dają po oczach niebieskawym światłem. Co do łamania prawa to przestane je łamać jak ci na górze przestana je łamać - oczywiście na o wieeeele większą skalę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam TUNGSRAM, sa niedrogie i daja zadowalajace swiatlo, Philipsy owszem, ale mam chyba pecha bo kupilem kiedys pare za 50PLN i Silvery za 70 PLN i z obydwóch po sztuce spalily mi sie w ciagu chyba 2 miecy. Apropos swiecenia, to cale stado kierowcow w ogole nie pomysli o sprwawdzeniu ustawienia swiatel, nawet zywklymi zarowkami nieraz swieca tak ze nie widac poznij nic przez 15 sekund, bo maj austawione tak zeby widzieli dobrze i zeby Ci z przeciwka dobrze nie widzieli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coby znowu ktoś wyskoczył że powinni mi dowód zabrać

mam lampki z tyłu oklejone folią wiec z marszy powinni mo dowód zabrać bo cienko widać to kupiłem i dziś przyszły żarówki 25W

 

o te

http://www.allegro.pl/item727122494_zarowka_bosma_1536_12v_25w_ba15s_p21w.html

 

zapodałem od razu do cofania

i teraz lepiej je widać z tyłu niz normalne a w stop i postojówki wsadziłem te

http://www.allegro.pl/item748070711_zarowka_bosma_4322_12v_28w_7w_28_7w_bay15d_p21_5.html

 

i teraz mimo folii widać normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda gro ludzi, w ogóle nie ustawia świateł. Nie ma nic bardziej wkurzającego niż ktoś kto Cie oślepia.

 

Ale dziwię się, że nie spasowały Ci Silvery Philipsa. Kumpel na nich jeździ i jest zadowolony. Może masz coś nie tak z napięciem w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

czy słyszal ktos o żarówkach PHILIPS CRISTAL VISION http://moto.allegro.pl/item892460045_philips_crystal_vision_4300k_h1_lepsze_od_blue_vis.html ?? podobno lepsze niz blue vision... czy mial ktos cos z nimi do czynienia?? A jesli nie to jak sprawuja sie w B4 Blue vision??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory miałem Osram Night Breaker przepaliła mi sie po ponad ośmiu miesiącach

czytajac ten temat doszedłem do wniosku -

kupuje to co miałem bo w moim przypadku sie sprawdziły i dawały normalne światło duzo mocniej i dalej niz żarówka NO NAME zainstalowana u ojca lub u siostry ( tez b3 )

wiec niema sie nad czym zastanawiać

 

 

 

a ja dopytac chciałem czy te dodane 5W w kolorze niebieskim sa cos więcej warte? czy one cos maja dawać lepszego? moim zdaniem nie

Edytowane przez Taperson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te niebieskie 5W daja tyle ze masz bielsze postojówki... swieca na bialo oto roznica... w sumie ladniej wyglada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździłem na Philips Blue Vision i powiem że światło było ładne w miarę białe i co ważne nikt nie migał że razi od niedawna siedzą xenony no i dopóki nie posadziłem ich prawie na sam dół to każdy mówił że patrzeć się nie da:/ na normalnym ustawieniu do zwykłych żarówek świeciły po drzewach:/ Po tym przekonałem się że xenon tylko do soczewki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem już różne wynalazki w różnych cenach i powiem wam że sił mi brak!!! Z racji tego że mam przekaźniki żadne z tych super żarówek nie poświeciły za długo :(

 

teraz jeżdżę na zwykłych i mam to wszystko daleko... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
testowałem już różne wynalazki w różnych cenach i powiem wam że sił mi brak!!! Z racji tego że mam przekaźniki żadne z tych super żarówek nie poświeciły za długo :(

 

teraz jeżdżę na zwykłych i mam to wszystko daleko... :P

 

Dokładnie, przechodziłem przez to samo. Dzięki przekaźnikom miałem porządne napięcie na żarówkach, lecz wytrzymywały to tylko standardowe żarówki (tungsram długo świecił). Długo myśłałem co by tu zrobić, aż wymyśliłem to co mam w podpisie, trochu droga inwestycja, ale nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo myśłałem co by tu zrobić, aż wymyśliłem to co mam w podpisie, trochu droga inwestycja, ale nie żałuję.

 

mam ten sam plan, ale jak na razie to tylko plan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips Extreme Power +80%

coś takiego sobie zakupiłem i ... średnie zadowolenie.

Mailem jakieś Tungsramy za 30 zł ( dwie sztuki ) i wcale nie świeciły gorzej, no możne ciutke

 

ogólna ocena - 7 w skali do 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.. przyznam że tym razem nie mam czasu szukać a potrzebuję pilnej podpowiedzi.. jakie typy żarówek są w hella projectorach?? h1 i h3?? z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam tungsram h4, jak jestem sam na drodze to jest ok. ale jesli tylko pada deszcz, badz jedzie ktos z naprzeciwka to tak jakbym jechal bez swiatel. mam zamontowane przekazniki, jest lepiej niz bylo, ale to nie to. szukam rozwiazania. bo teraz w zime bedziemy praktycznie po ciemku jezdzic, bo krotszy dzien jest. nie wiem czy jest sens inwestowac w inne zarowki, bo zdaje mi sie,ze z tych reflektorow juz sie wiecej nie wycisnie. po prostu taka konstrukcja. legalnym rozwiazaniem jest zmiana reflektorow na soczewkowe, ale to bardzo droga inwestycja i nie kalkuluje sie w tym aucie raczej. nielegalna to hid'y, w tym przypadku moje pytanie -> czy ktos z was posiada i czy idzie je wyregulowac tak, aby nie przeszkadzaly przy jezdzie osobom jadacym z naprzeciwka ?

czytalem takze, ze pasuja soczewki z bmw, czy to prawda i jesli mozna prosic to z jakiego modelu ? czy trzeba przerabiac mocowanie ?

pozdrawiam

ewentualnie jesli ktos sobie poradzil z ulepszeniem oswietlenia(zadowalajacym, na standardowych reflektorach helli) i chcialby sie tym podzielic to niech pisze smialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnę się pod temat.. przyznam że tym razem nie mam czasu szukać a potrzebuję pilnej podpowiedzi.. jakie typy żarówek są w hella projectorach?? h1 i h3?? z góry dzięki za odpowiedzi ;)

H3 drogowe, H1 mijania, postojówki w5w

lampyhellab3xi8.jpg

 

---------- Post added at 11:35 ---------- Previous post was at 11:29 ----------

 

nielegalna to hid'y, w tym przypadku moje pytanie -> czy ktos z was posiada i czy idzie je wyregulowac tak, aby nie przeszkadzaly przy jezdzie osobom jadacym z naprzeciwka ?

czytalem takze, ze pasuja soczewki z bmw, czy to prawda i jesli mozna prosic to z jakiego modelu ? czy trzeba przerabiac mocowanie ?

Nie da się tego wyregulować w zwykłym reflektorze, zawsze będzie oślepiać i nawet o tym nie myśl!

Same soczewki pasują ale ich obudowy już nie, zresztą musiałbyś mieć na czym je zamontować-w standardowej lampie tego nie zrobisz.

Edytowane przez The_Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Daniel ale się spóźniłeś ;) punk poleciał.

tylko czemu u mnie postojówki w helenkach są wsuwane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności