Skocz do zawartości
B4 black

jakie żarówki ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MCVW

Pewnie mnie zaraz zbanujecie za to co napisze ale miałem org lampy w B3 i z dniem kiedy zagościły soczewki z xenonem moja udręka nic nie widzenia ustąpiła.Druga sytuacja to mój 206.Rok temu wyjechał z salonu po półroku dostał zestaw xenonowy (wersja po lifcie - gładkie szkła w lampach a raczej plastiki :D ) i tak jak kiedyś wydawało mi się,że dużo widze w pugu tak na xenonach mało tego,że aż praktycznie rażą linie na jezdni to widze 7 razy lepiej niż na zwykłej halogenowej H7 i dodatkowo nie pali mi się co miesiąc lub dwa.Dodam,że krece się dziennie po 500km i jak narazie odpukac żaden przedstawiciel Policji nie zawracał mi dupy za światła.Gorąco polecam tyle,że raczej bardziej w soczewki a jak chcecie w clary to przynajmniej proponuje wizyte w ASO na regulacje świateł aby nie razic innych :) Pomaga naprawde :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem te żaróweczki. Zobaczymy co one warte :)

Kupiłem OSRAM H4 H-4 NIGHT BREAKER +90% założone wcześniej przekaźniki jest teraz napięcie 13,4V mierzone na żarówkach(zostało jeszcze poprawić masę na żarówkach). Efekt po wymianie żarówek z philipsa na O.......(nie będę się wyrażał:rotfl:) dobry- jest zauważalna różnica, ale i tak wszystko zależy od od subiektywnej oceny każdego użytkownika.

dodane 22.XII.2008

Przejechałem w nocy z 20 na 21 grudnia cały czas deszczu trasę z Bydgoszczy do Gdańska i z powrotem jednak w porównaniu z Philipsami (bodajże vision +30%), które miałem wcześniej jest dużo lepsze oświetlenie drogi zarówno na swiatłach mijania jak i długich.

Edytowane przez kajaru
dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem paczuszkę z żarówkami Osram, założyłem i:

- w passacie różnicy narazie nie widzę, bo mam lampy w fatalnym stanie (odbłyśniki). No i to, że wcześniej miałem Narve +50% więc może dlatego nie widać różnicy.

- w saxo jest efekt! ale reflektory w stanie bardzo dobrym.

 

Tak więc mogę powiedzieć że warto. No i polecam tego sprzedającego - oryginalne opakowania więc chyba nie podróba (nawet coś w rodzaju hologramu jest). Ale kto to wie? ;)

--- scalone ---

Właśnie wróciłem passkiem z nocnej trasy i stwierdzam z całą stanowczością - jest różnica na PLUS. Całą trasę miałem mokrą, miejscami mgła i zamglenia. Widać różnicę w oświetleniu drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również niedawno pozmieniałem we wszystkim co się dało żarówki na Phillipsy Vision+.

 

Aby nie mieć kłopotów z zakupem podróbek - kupuję wszystkie takie elektryczne pierdoły w Baltrade. To jest sklep w Gdańsku na tyłach Hallera, w rejonie stacji Lotosu. Hurtownia taka, ceny naprawdę czasem zwalają z nóg, zwłaszcza baterie, akumulatorki... Polecam.

 

Sprzedają na allegro pod loginem qbok, obecnie na biskupi.pl są na 6-stym miejscu... o czymś to świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co lepiej kupić Philips NIGHTGUIDE czy Plilips Vision PLUS ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję vision i róznica w porównaniu ze zwykłymi żarówkami kolosalna, nie wiem jak NIGHTGUIDE sie sprawuje ale co bys nie kupił będzie in plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg znawców :D jedno jest pewne: lepsze świecenie = krótsze świecenie. Żarówki "wysilone" są mniej trwałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda :)

Teraz zależy od podejścia-czy ktoś chce mieć lepsze światło i zmieniać żarówki trochę częściej czy mieć "spokój" i jeździć z gorszym oświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda :)

Teraz zależy od podejścia-czy ktoś chce mieć lepsze światło i zmieniać żarówki trochę częściej czy mieć "spokój" i jeździć z gorszym oświetleniem.

 

 

Dobre swiatła to podstawa !!! A pieniądze rzecz nabyta :)

Jadę jutro do sklepu i kupie Vision plus albo Nightguide i zobaczymy co się bedzie działo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem te Osramy NightBreaker'y. Co miałem wczesniej nie wiem, pewnie jakiś syf za 2 zeta. Pierwsze wrażenie: ciut jasniejsze i bielsze na pozycyjnych. czyli opakowanie nie kłamie: miało być 10% bielsze i jest. Różnica jest na długich bo te Osramy waliły w tej pozycji mocno na biało i dawały sporo światła. Ale czy to ma sens za 40/50 zł? Niech sobie każdy odpowie. Poza tym ostatnio (rok od zamontowania, 8-9 tyś km) zaczęły gasnąć. Raz jedna, raz druga. Na dziś się uspokoiły i świecą ale z perspektywy czasu napiszę, że ogólne wrażenia są średnie. Może za dużo się spodziewałem? Te walące po oczach opakowanie +90% to i człek oczekuje nie wiadomo czego... Może w laboratorium byłby sens ocenić te żarówki na tle innych. Ale w pasku b3 i w okrytych złą sławą reflektorach chyba nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OSRAM NIGHT BREAKER są takie sobie, troszkę jaśniejsze od zwykłych żarówek, szału nie ma. Drugi raz ich już nie kupię.

 

a co do reszty to nie wiem, nie markowych bym nie wkładał wcale!!!

 

dokładnie po 41 dniach i przejechanych max 1500km padła mi jedna żarówka Osram Night Breaker H1 :eek: nie wiem czy ja miałem tylko takiego pecha, czy to taki szit...

 

pisałem że markowych bym nie wkładał wcale, ale się skusiłem i kupiłem w kauflandzie jakieś tam żarówki no name xenon blue H1, 15zł za sztukę i powiem wam że świeci ładniej i bardziej biało, ilość światła jest podobna, i ta jak by mniej oślepiała niż ta żarówka osramowa.

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał adams Zobacz post

OSRAM NIGHT BREAKER są takie sobie, troszkę jaśniejsze od zwykłych żarówek, szału nie ma. Drugi raz ich już nie kupię.

 

a co do reszty to nie wiem, nie markowych bym nie wkładał wcale!!!

dokładnie po 41 dniach i przejechanych max 1500km padła mi jedna żarówka Osram Night Breaker H1 nie wiem czy ja miałem tylko takiego pecha, czy to taki szit...

 

pisałem że markowych bym nie wkładał wcale, ale się skusiłem i kupiłem w kauflandzie jakieś tam żarówki no name xenon blue H1, 15zł za sztukę i powiem wam że świeci ładniej i bardziej biało, ilość światła jest podobna, i ta jak by mniej oślepiała niż ta żarówka osramowa.

W moim przypadku NIGHT BREAKER +90% H4 jedna sztuka padła po 75 dniach od założenia. Przypadek czy zła jakość w stosunku do ceny 55pln?

Drugi raz chyba ich nie kupie, muszę się jutro rano przeprosić z Philpsami leżącymi w schowku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam NightGuide. Jeżdżę na nich od 6 miesięcy i nic nie straciły na swojej jakości. Z czystym sumieniem polecam każdemu! pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku NIGHT BREAKER +90% H4 jedna sztuka padła po 75 dniach od założenia. Przypadek czy zła jakość w stosunku do ceny 55pln?

Nie zła jakość, tylko źle dobrany produkt do zastosowania.

NightBreaker, ExtremePower itp. linie faktycznie świecą lepiej niż standardowe. Jednakże:

1. Wcale nie świecą jaśniej. W przypadku żarówek H4 homologacjodawca określił wydajność żarnika świateł mijania na 1000 lumenów +- oip 10%. Żarówka świecąca mniej niż 900 lm lub ponad 1100 lm nie dostałaby homologacji. W szczególności "+90%" bynajmniej nie oznacza 1900 lm.

2. Żarówki te charakteryzują się krótszym włóknem, dzięki czemu reflektory lepiej skupiają światło w swojej osi. Dlatego reflektor wysyła więcej światła na wprost, tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. W tej strefie faktycznie w sprzyjających warunkach może to być o te 90% więcej, rzecz jasna w pozostałych strefach jest tego światła odpowiednio nieco mniej. Oczywiście pod warunkiem, że układ optyczny reflektora jest w dobrym stanie (nie matowy, nie pociemniały itp.) i reflektor załamuje światło tak, jak przewidział to jego producent, a nie rozprasza je byle jak.

3. Ceną za to jest krótsza żywotność takich żarówek. Dlatego niestety do podświetlania w dzień cudzych zderzaków się nie nadają. Należy albo zainwestować w światła do jazdy dziennej, albo zrezygnować z wyżyłowanych żarówek.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Roddy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie

http://allegro.pl/item739672526_zaro..._mgla_noc.html

oczywiscie 100/90 z przekaźnikami i chromowanymi odblaskami i panuje jasność

Co to za "wynalazki"? Po pierwsze powinni zabrać Ci za nie dowód rejestracyjny, po drugie przegrzejesz lampy. Te żarówki dają bez mała dwa razy więcej ciepła, nie mówiąc już o takich drobiazgach ja UV. Ciekawe jak Cię "błogosławią" nadjeżdżający z przeciwka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oślepiam wyszło na diagnostyce że jest lepiej jak seria, odblaski pochromowane i od roku im nic sie nie dzieje a dowód jest mój, a właściwie jak dowód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak mam wątpliwości. Dobra żarówka musi kosztować, reszta to "wynalazki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zła jakość, tylko źle dobrany produkt do zastosowania
Co do dwóch pierwszych punktów Twojego posta nie chcę dyskutować ponieważ nie zagłębiałem się tak daleko w temat liczby lumenów oraz długości włókna itd. Wracając do tematu "nightbreakerów", posta pisałem w marcu, druga żarówka z tego kompletu działa do dzisiaj tak wiec sądzę, że jednak ta przepalona nie była dobrej jakości. W tej chwili mam założoną zamiast przepalonej żarówkę tungsram i różnica jest dosyć znaczna . Nightbreaker daje mocne białe światło, tungsram świeci na żółto i słabiej, napięcie na żarówkach 13,8 V (założone przekaźniki), odbłyśniki Helli dopiero co odebrane z regeneracji. Nie zamierzam zakładać mocniejszych żarówek(100/90W) tylko dokupię drugiego nigthtbreakera i dalej będę w dzień oświetlał zderzaki;) ale za to w nocy widoczność w tej chwili jest bardzo dobra.

Pozdrawiam Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności