Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] Klips na bilet parkingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem przedstawiam bardo prostą a zarazem bardzo tanią (ok 5zł) w wykonaniu instrukcje montażu klipsa trzymającego np bilet parkingowy przy szybie przedniej.

 

Lista części

 

1 szt - 3C0 867 159

 

klipsparkingowy3.jpg

 

 

1 szt - N 104 420 03

 

klipsparkingowy4.jpg

 

 

1 szt - N 105 168 01

 

klipsparkingowy5.jpg

 

 

1 szt - 3C0 853 437 C 28U (zaślepka AIRBAG może być potrzebna lub nie zależnie jak się uda wyjąć starą) 28U oznacza kolor zaślepki, dla mojego przypadku to kolor Latte Macchiato

 

 

Montaż przeprowadzony został na słupku A po stronie lewej. Aby zamontować klips musimy zdjąć osłonę słupka. Delikatnie próbujemy wyjąć zaślepkę AIRBAG pod którą jest śrubka trzymająca tapicerkę słupka. Odkręcamy śrubkę, raczej nie pójdzie jej wyjąć bo jest trzymana przez dwa plastiki, z tym że na tyle mocno że nigdzie nie spadnie do środka. Następnie delikatnie odginamy osłonę w stronę prawą tak aby puściły dwa plastikowe kołki które trzymają jeszcze tą osłonę. Po tej operacji delikatnie osłonę pociągamy w stronę dachu tak aby wyszła z dolnego mocowania w desce rozdzielczej.

 

klipsparkingowy2a.jpg

 

Mocujemy plastikowy kołek do przykręcenia klipsu

 

klipsparkingowy1a.jpg

 

klipsparkingowy6.jpg

 

Przykręcamy klips

 

klipsparkingowy7.jpg

 

 

Wszystko składamy w odwrotnej kolejności.

Po poprawnym poskładaniu klips powinien prezentować się jak na poniższym zdjęciu

 

klipsparkingowy8.jpg

 

Nie ma znaczenia na jakiej stronie będzie montowany klips, jeżeli ktoś chce można zamontować na stronie pasażera. Po tej stronie też jest miejsce montażowe na klips.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozpowszechnianie powyższej instrukcji, jej części, zdjęć, bez mojej pisemnej zgody jest zabronione i podlega ochronie prawnej.

To tak jakby Ktoś wpadł na pomysł czerpania korzyści majątkowych z mojej pracy

Modyfikacje w samochodzie na podstawie tej instrukcji wykonujecie na własną odpowiedzialność, za jakiekolwiek straty/uszkodzenia nie borę odpowiedzialności.

 

 

 

 

 

.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcin!

Dzięki Tobie części już mam zakupione.

Brakowało tylko tego wkręta, ale raczej da radę zastąpić go innym:-)

Teraz muszę jeszcze wygospodarować jakieś 7-9 minut aby to zamontować.

Ciekawe, czy moja żonka (czyli użytkownik B6) zauważy, że coś przybyło. Jest jeszcze ryzyko, że odłamie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz muszę jeszcze wygospodarować jakieś 7-9 minut aby to zamontować.

 

Na spokojnie 10min, w 7min będzie ciężko :)

 

Ciekawe, czy moja żonka (czyli użytkownik B6) zauważy, że coś przybyło. Jest jeszcze ryzyko, że odłamie:-)

 

Zauważy, a jak odłamie to ten plastik kosztuje całe 1,73zł

 

Aha, ważna uwaga, klips można montować zarówno po lewej jak i prawej stronie. Na obu stronach są przygotowane już otwory na kołek plastikowy i delikatne wycięcia na klips w tapicerowanej osłonie słupka A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki pytanie, nie wie ktos czy ten uchwyt pasuje bo B5? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego tematu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/108411-Uchwyt-na-Bilet-parkingowy post #20 wynika, że teoretycznie pasuje, tylko kolega tam miał mały problem i nie wiadomo, czy rzeczywiście na 100% pasuje, czy to wina "czynników niezależnych od użytkownika". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak że nie pasuje do passata b5 jeżeli chce się to przykręcić jeżeli chce się zrobić to tak jak ja a więc przytrzasnąć osłoną słupka to trzyma się bardzo mocno że nie ma szans się przesunąć u mnie jest tak już od 2 miesięcy i dobrze się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie go zdemontowałem. Okropnie ciężko było domyć dokładnie szybę w tym miejscu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend montowałem i mam kilka uwag.

Śrubę trzymającą tapicerkę słupka odkręca się kluczem TX20. Najlepiej użyć takiego w postaci wkrętaka, bo śruba jest dość głęboko i nasadka z zestawu kluczy była za krótka. Śruba do przykręcenia klipsa jest na taki sam klucz.

Mi nie udało się całkowicie zdemontować tapicerki i montowałem na lekko odciągniętej w bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, zaraz zamawiam manele :)

 

No juz zamowilem, cale 12 zl :) Na wszelki wypadek zamowilem zaslepke airbagu to chyba bylo najdrozsze :)

 

Zamontowane :) dzieki Bimbasz :) ta zaslepke airbagu to trzeba byc zdalnym zeby polamac :)

Edytowane przez Jokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w B7 tez da rade na tych samych czesciach zamontować ten klips?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności