Skocz do zawartości
Gość sulim

fabryczny alarm w passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sulim

Witam

2 tyg temu odebrałem z salonu nowego passata. Jest w nim fabryczny alarm, który nie wydaje żadnego dźwięku podczas jego aktywacji (tylko mryga kierunkowskazami) :] Czy da się taki dźwięk włączyć i jak to zrobić (może przez MFA +) ?? :] Ma też funkcje coming/leaving home.... po otwarciu samochodu zapalają się światła, niestety po zamknięciu samochodu światła się nie zapalają :/ jak można to włączyć?? Proszę o pomoc, bo w instrukcji nie znalazłem nic konkretnego :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też nie daje znaku, musiałem symulować włamanie aby zobaczyć czy wogóle działa alarm :mur: . Ale działa prawidłowo tylko tak cicho że nie wiem czy ktoś na niego zwróci uwagę :rotfl: . Nowe dyrektywy UE zabraniają używania sygnału dźwiękowego przy uzbrajaniu alarmu (zamykaniau/ otwieraniu samochodu) i serwis też twierdzi że tego nie uaktywni. Co do świateł to nie mam chyba tej opcji bo mam Comfortline (co prawda z MFA+) ale nie mam opcji w komputerze odnośnie świateł.

 

Grześ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sulim

Dzięki za pomoc :D Myślałem, że tylko mój passat nie potrafi wydawać żadnego sygnału dźwiękowego podczas uzbrajania alarmu :rotfl: Czyli nie ma żadnej możliwości żeby to włączyć :kwasny: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosc byc moze i jest, ale nie bedzie to zgodne z prawem i nie zrobi tego zadne ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierek
Ma też funkcje coming/leaving home.... po otwarciu samochodu zapalają się światła, niestety po zamknięciu samochodu światła się nie zapalają jak można to włączyć??
Ta funkcja nie zapala świateł przy zamykaniu samochodu tylko opóźnia gaszenie po zamknięciu jeśli były włączone. Opis jest w instrukcji obsługi. Natychmiastowe zgaszenie świateł uzyskuje się po wciśnięciu przycisku otwierania, potem zamykania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sulim

już poradziłem sobie ze światłami :D Więc jak można włączyć ten sygnał?? (kosztem złamania prawa :kwasny: ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luke

moj wydaje dzwiek jak przez kilka sek przytrzymam na pilocie zamkniecie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Mnie tez nie lezy samo "mruganie" , przydaloby sie to zmienic. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podłaczeniu do kompa nie została znaleziona opcja włączaniu dźwięku alarmu przy jego włączaniu i wyłaczaniu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrew

Fabryczny alarm w passacie b6 (3c) nie sgnalizuje akustycznie uzbrojenia i rozlaczenia alarmu i nie ma takiej opcji w meni kom samochodowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja uruchomiłem ją przy pomocy Vag Can Pro z kompa przez kodowanie modułu komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam to że mi tylko mryga :P ale zobaczyłem czy ma alarm :P w taki sposób że zdejmuje osłonę z klamki tzn nie z tej ruchomej części co się drzwi otwiera tylko obok tego jest taki niby nie ruchoma zaślepka to sie zdejmuje i jest zamek mechaniczny wyjmujesz z pilota ten plastikowy kluczyk i przekręcasz w prawo chyba i są otworzone jak je otworzysz to się uruchamia alarm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest opcja włączenia i wyłączenia sygnalizacji dzwiekowej przy uzbrajaniu alarmu i ustawiłem to w menu kompa opcja ATA czy jakos tak. Ale moze europejskie modele tego nie mają

Edytowane przez miczuusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja takie mam pytanko czy wszystkie pasaty B6 są wyposażone standardowo w alarm? Bo mój np nie ma alarmu a kupiłem go jako używany z niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomkyf

Kupując ostatnio w cenniku alarm występował jako opcja do wszystkich modeli i poziomów wyposażenia. Chyba jest dostępnych 2 rodzaje alarmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ja takie mam pytanko czy wszystkie pasaty B6 są wyposażone standardowo w alarm?

 

Nie są.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprogramowanie pikania przy zał/wył alarmu:

1.Wyłącz alarm

2.Włącz i wyłącz zapłon

3.wciskasz przycisk serwisowy przy kierownicy 3 razy

4.wciskasz przycisk zamykania na pilocie 1 raz

5.wciskasz na pilocie przycisk otwierania 1 raz-syrena pika 1 raz

6.wciskasz na pilocie przycisk zamykania 1 raz -syrena pika 1 raz

7.wciskasz na pilocie przycisk otwierania 1 raz-syrena wyje 2 sek

koniec i chodzi

 

sprawdzcie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też uruchomiłem vagiem, ale niestety jest to niewiele głośniejsze od samego odgłosu zamku, więc średnio się przydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Wyłącz alarm
to znaczy jak go wyłączasz
2.Włącz i wyłącz zapłon
chodzi o to żeby zapalić auto i go wyłączyć ?
4.wciskasz przycisk zamykania na pilocie 1 raz
to czyli jak mam wysiąść z auta i drzwi mają być zamknięte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaprogramowanie pikania przy zał/wył alarmu:

1.Wyłącz alarm

2.Włącz i wyłącz zapłon

3.wciskasz przycisk serwisowy przy kierownicy 3 razy

4.wciskasz przycisk zamykania na pilocie 1 raz

5.wciskasz na pilocie przycisk otwierania 1 raz-syrena pika 1 raz

6.wciskasz na pilocie przycisk zamykania 1 raz -syrena pika 1 raz

7.wciskasz na pilocie przycisk otwierania 1 raz-syrena wyje 2 sek

koniec i chodzi

 

Czy to aby na pewno odnosi się do fabrycznego alarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności