Skocz do zawartości
Gość sulim

fabryczny alarm w passacie

Rekomendowane odpowiedzi

a jak zdjąc podszybie??, widze ze dzielony jest na pół (nie chce zdejmowac wycieraczek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zdemontujesz wycieraczek to lewgo podszybia nie zdejmiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zeszły wycieraczki bez problemu, chwila gimnastyki i powinny zejść co bardzo ułatwia demontaż całego podszybia. Teraz nie pamiętam czy ta część podszybia z wycieraczkami nachodzi na tą bez wycieraczek czy może ta bez wycieraczek da się ściągnąć bez demontażu tej z wycieraczkami. Trzeba by zerknąć i będzie widać. Ściągasz uszczelkę, zapinki, wzrokiem ogarniasz czy to wszystko i delikatnie do góry. Szyba na dole ma doklejony fabrycznie plastik, w plastiku jest rowek i w niego wchodzi listek podszybia. Jak będziesz ściągał to delikatnie ruszaj góra dół, staraj się nie podważać czymś o szybę bo może się to źle skończyć. Ale jak dasz sobie czas, nikt nie będzie Cię gonił to spokojnie ogarniesz. Jak będziesz składał to wyczyść ten rowek w szybie np. szczotką z drobin piachu itp. i w podszybiu ten listek też. Ja listek posmarowałem delikatnie smarem i montaż był jak w fabryce, delikatnie dociskasz i wszystko wchodzi gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie tylko prawe bo tam jest alarm. wyjme samo prawe czy musze z lewym? to prawe to wiem że zdjąc uszczelke, zdjąc dwie wsówki a dalej to nie mam pojecie co tam jeszcze moze trzymać?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

do ogarnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawe zdejmuje sie bez lewego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamknąć się z pilota i otworzyć maskę.

Dzięki,

sprawdziłem i mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK a co jesli nei ma alarmu, czy da sie jakos z poziomu VCDS i jesli tak to gdzie potestowac syrene? Moze jest wylaczona po prostu bo u mnie nie pika na przyklad przy zamykaniu drzwi.

 

Przy okazji czy wie ktos gdzie w jakim module sie to wlacza to pikanie przy zamykaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z dyrektywą unijną alarm nie może "pikać" przy zamykaniu i otwieraniu. Jeżeli nie masz dodatkowego alarmu to najprościej sprawdzić poprzez otwarcie drzwi(bagażnika, maski) i z pilota zamknij auto. "Pikanie" można włączyć w module komfortu(46) i o ile dobrze pamiętam w 7bicie(czy bajcie?). W każdym razie przeskakuj po kolei te kwadraciki z literkami(i cyframi) i znajdziesz włączanie sygnału przy zamykaniu z pilota. Ja u siebie miałem problemy niekasowalny błąd syrenki(który sam się naprawił) i do testów włączyłem owe "piknięcie". Ale jest ono baaardzo ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z dyrektywą unijną alarm nie może "pikać" przy zamykaniu i otwieraniu. Jeżeli nie masz dodatkowego alarmu to najprościej sprawdzić poprzez otwarcie drzwi(bagażnika, maski) i z pilota zamknij auto. "Pikanie" można włączyć w module komfortu(46) i o ile dobrze pamiętam w 7bicie(czy bajcie?). W każdym razie przeskakuj po kolei te kwadraciki z literkami(i cyframi) i znajdziesz włączanie sygnału przy zamykaniu z pilota. Ja u siebie miałem problemy niekasowalny błąd syrenki(który sam się naprawił) i do testów włączyłem owe "piknięcie". Ale jest ono baaardzo ciche

 

Dzieki, sprobuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj nadgorliwie sprzątając auto wcisnąłem za mocno przełącznik zamontowany w słupku obok kierowcy podejrzewam ze jest to coś związane z alarmem? wpadło do środka jutro dopiero rozbiorę i poprawie dobrze myślę ze to alarm?????? czy inne ustrojstwo .

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,to jest wyłącznik dozoru wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to go chyba wyłączyłem ha ha ha za bardzo chciałem posprzątać :hurra

Edytowane przez maxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu padla mi syrenka poprzednia przezyla ponad rok planuje zakupic kolejna czy od b7 podejdzie o oznaczeniu: 1k0951605c? 

Poprzednia mialem 1k8951605 stad pytanie.

Calosc przerzucilem juz pod maske poniewaz w nadkolu caly czas woda leci na syrene z odplywu podszybia i wszystko mokre :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne numery to: 1K8951605 > 1K8951605A > 1K8951605B > 1K8951605C > 1K8951605F.

Ja u siebie montowałem 1K8951605C (lub 8T1951285) z rocznika 2013 lub 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałem sobie wczoraj VCDS'em potwierdzenie uzbrojenia/rozbrojenia sygnałem dźwiękowym i coś tam pipa, ale tak strasznie niemrawo. Brzmi to bardziej jak odgłos umierania niż sygnalizowania. Tak ma być, czy syrena padnięta, bo trudno to nazwać wyraźnym "trąbnięciem"...

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Taki "mlask" albo "klik" jak zakrętka od "Frugo" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, brzmi jak klik od frugo ;) dzięki!

Jak rozumiem, oznacza to, że mam alarm i syrenę ? ;-) (mam też migającą diodę na boczku kierowcy w miejscu gdzie stare auta mają ten chowający się "dynks"). Gdzieś czytałem o przycisku od dozoru wnętrza, ale chyba go nie zlokalizowałem. Gdzie go szukać i jak wygląda ?

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słupku przy fotelu kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa chyba coś tam faktycznie jest. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość sprawdzenia syreny? Ew. gdzie jest i jak z wymianą podobno jest w po zdjęciu kratki przed podszybiem tam gdzie aku itd. Miałem kilka razy tak że włączały się kierunki i szybko migały ale syreny nie było. Dozór wnętrza jest biedny bo tylko z przodu na słupkach i nie ma guzika do wyłączania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności