Skocz do zawartości
olimp510

Pisk/Gwizd podczas jazdy B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pasek dobił do 200k :)

Wszystko jest ok, autko jeździ jak wcześniej, ładnie przyspiesza, mało pali, nie dymi, nie bierze oleju etc.

 

Ale...

Podczas jazdy słychać jednostajny pisk/gwizd trudno mi powiedzieć skąd.

Słychac go w aucie, gdy otworze szybe lewa badz prawa dzwięk jest wyraźniej słyszalny.

Gwizd ustaje przy przyhamowaniu lub przyspieszeniu, po czym przy stałej jeździe znów wraca.

 

Z góry dzieki za wskazówki.

moim amatorskim okiem - czy to może być łożysko w kole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olimp510, przecież nikt zza monitora kompa nie zlokalizuje tego gwizdu w Twoim samochodzie. Jeśli nie czuć żadnych zmian w dynamice samochodu to przyczyna będzie zapewne albo w napędzie albo osprzęcie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbina, a raczej jej juz uszkodzone lozysko raczej wyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdyby to byla turbina to przede wszytkim podczas przyspieszania byloby slychac. A kolega pisze ze przy przyspieszaniu jej nie slychac.

Ewentualnie mozna przy stalej jedzie przy obrotach <2000rpm sprawdzic czy gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam trochę inny problem. Od jakiegoś czasu występuje w moim pasku krótki pisk przy zmianie biegów a dokładnie przy wysprzęglaniu. Żeby pisk wystąpił muszą być wysokie obroty i dość szybko wciśnięte. Ten pisk mogę również osiągnąć rozpędzając auto np na dwójce i gwałtownie puszczając gaz. Pisk trwa sekundę. Wygląda mi to na jakieś łożysko. Dodam że jestem świeżo po wymianie dwu masy sprzęgła i łożyska oporowego. Niestety problem nie zniknął. Co to może być? 1.9Tdi BKC 140 tys. (Wciskanie sprzęgła na postoju nie powoduje tego pisku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli pisk powiązany jest z dodawaniem gazu to wygłą da to na uslizg paska wiolorowkowego a sprawdzałeś sprzęgiełko na alternatorze?

Edytowane przez ares43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności