Skocz do zawartości
Pikon1

nie działają szyby a słychać cykanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie próbuję otwierać szybę obojętnie jaką czy przednią czy tylną słychać tylko cykanie a brak reakcji szyby.Co może być dodam że bezpieczniki są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał słabą masę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj połączenia, wtyczki do podnośników. może coś nie styka.

 

to cykanie jest w drzwiach czy w panelu sterującym podnoszenie szyb?

miałem raz cykanie ale w panelu sterującym, jak podnośnik w drzwiach kierowcy nie był podłączony;)

próbowałeś podnosić szyby przełącznikami w drzwiach innych niż kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykanie słychać w drzwiach w których próbuję otwierać szybę,co do otwierania to próbowałem nie tylko na panelu kierowcy.Dodam że przed tym problemem z 2 dni wcześniej szyba od kierowcy nie domykała się a przy próbie zamknięcia sama się otwierała prawie do połowy.Jakoś ją zamknąłem i chciałem w weekend diagnozować ale teraz i ta się nie otwiera tylko cyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykanie słychać bo szyba próbuje się domknąć. U mnie tak jest z jedną szybą, jak lekko dam aby się otworzyła to idzie do góry, ale jak mocniej nacisnę guzik na dół to szyba się otwiera. Podmień guziki ewentualnie rozbierz i przemyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale myślisz że tak jest nawet jak ja chcę otworzyć i jest cykanie tak samo jak szyba jest zamknięta i próbujesz ją jeszcze zamykać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak dla mnie wymiana przełączników sterujących mija się z celem bo, wyglądają na sprawne z tego co piszesz. ściągnij tapicerkę i zacznij od najprostszych rzeczy, czyli sprawdzenia połączeń i przeczyszczenia złącza podnośnika. Ja np miałem u siebie dosyć mocno zawalone styki i przed czyszczeniem tez miałem różne jaja z szybą kierowcy - przy próbie zamknięcia szyby, szyba dochodziła do końca i się nie zatrzymywała tylko zaczynała się otwierać. albo ogolnie otwierała się skokowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy rozbierałem swoje drzwi o kierowcy bo się szyba nie otwierała. Poprzedni właściciel musiał na siłę otwierac awaryjnie samochód i robił cuda z tymi drzwiami. Jak rozbierałem drzwi to zauważyłem że jest mechanizm anty blokowania się okna. Tak jak pisali porzednicy gdy szyba wyczuje za duży opór wówczas może się sama otworzyć. Bardzo prawdopodobnie że problem tkwi w źle wyregulowanej szybie (zwróć uwagę że metalowe łapy co trzymają szybę mają one metalowe łapki stercząco poziomo jakby podpierały szybę) U mnie pomimo regulacji też działy się cuda z zamykaniem jak szyba wyczuła opór to sie otwierała i dopiero 2 razem sie zamknęła do końcajak raz w zimę otworzyłm szybe do końca i nie mogłej jej zamknąć bo coś się zablokowało. I też słyszałem tylko cykanie. Uznałem że winne były te łapki i je urwałem i teraz szyba się zawsze zamyka na 1 raz. Tobie najpierw radzę dobrze wyregulować,ew odgiąć. Urywanie zostaw na ostatecznośc. Bo przecież nie każdy musi mieć takie zrypane drzwi jak moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym obstawiał słabą masę

A ja bym obstawiał użycie szukajki :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiązki przy drzwiach (zdejmoj gumową osłonę i sprawdź stan). Lubią się przecierać ,może masz zwarcie. Dziwne ,że wszystkie na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij przełączniki i sprawdź je miernikiem. Porównaj wartości każdego przełącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja bym obstawił na Poszarpaną linkę w mechanizmie opuszczania szyb pewnie gdzieś się zblokowało i silniczek nie ma siły ruszyc z miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo :(. Czytałem gdzieś na forum ( nie podam linku) że wina może leżeć w kablach co idą pod progiem plastikowym od strony kierowcy, że podobno tam rdzewieja kable i dlatego tak sie dzieje. Jeszcze nie mialem czasu rozebrać u siebie (już miesiąc sie zbieram). A dodam że przy okazji przestało u mnie działac otwieranie klapki wlewu paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam golfa IV i mam problem z otwieraniem szyby kierowcy, słyszę tylko cykanie

 

---------- Dodano o 22:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:13 ----------

 

czy ma ktoś jakiś schemat jak się do tego zabrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów .Miałem podobną sytuacje w vw pollo u mojej żony .Pojechałem do kolegi mechanika i naprawił to raz dwa .Przyczyna była w śilniczku do szyby .Należało poluzować troche szybe i opuścićją ją /troche/ , wtedy po zamknięciu szyby ,komutator silniczka ustawi się w innym miejscu w stosunku do szczotek . Powiedział mi kolega że tak się dzieje /wypalenie lamelek komutatora/ gdy

przyciskamy przycisk za długo po zamknięciu szyby , wtedy silnik pracuje na zwarciu i płynie duzy prąd i wypala lamelki komutatora .

Życze powodzenia:napieska:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli winny jest silniczek szyb . Najlepiej go wymienić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, odnośnie tego silniczka to miałem silniczek na podmiankę i też nic, wiec nie wiem co może byc jeszcze przyczyną. Jak ktoś ma jakiś pomysł to bardzo proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zasilania na grubym czerwonym idącym do każdych z drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem był ten sam. Po wymianie akumulatora przestały działać szyby. Słychać było tylko "cykanie" we wszystkich 4 szybach. Sprawdzałem wszystko wyżej wymienione, tj. linke, przewody, zasilanie, przełącznik nawet VAG nie pokazał problemu. Okazało się że problemem był nie łączący przekaźnik pod deską rozdzielczą. Wystarczyło zdjąć ten element pod kierownicą i ukazała mi się skrzynka przekaźników. Wydaje mi się że to ten długi szeroki jest od sterowania szybami. Wystarczyło wyczyścić i popsiukać kontaktem. Pomogło od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam problem z tylnymi szybami, chodzi o to, że nie działają gdy chcę je opuścić na panelu, słychać tylko cykanie, a gdy siądę z tyłu i wciskam przycisk to chodzą normalnie, myślałem że jest załączona blokada ale nie, blokada nic nie daje czy jest włączona czy też wyłączona.. jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności