Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Odgrzeje temat.Czytam caly temat,widze ze mam podobny problem.Zaczne od poczatku.Auto z lpg.Auto stalo  ok.3 miesiace ,odpalane raz na miesiac.Zawsze ciezko odpalal,ale odpalał.Sprawdzam vagiem bledy wypadanie zaplonu cylinder 2 -16686 ,dziwne bo juz wszystkie 4 cewki wymienilem  na nowe (Beru).wykasowalem bledy.Pojezdzilem troche jest ok.W miedzy czasie bylem u gazownika zeby sprawdzil instalacje,wymienil filtry,oraz sprawdzil parametry.Wszystko bylo ok,powrot do domu.Na drugi dzien zas problem z odpaleniem,wiec wyjalem aku i naladowalem.Auto stalo ok 11 godzin bez bateri.Wkladam aku ,krece nie pali rozrusznik kreci ,ale nie zaskakuje.Po kilku ciezko jakby na 3 gary ale zaskoczyl.Sprawdzam bledy nic nie pokazuje.Zrobilem ok 500km na benzynie bo myslalaem ze to problem gazu,bylo ok  na benzynie..Wiec znowu komp,tylko byl 1 blad -18010-niskie napiecie na cpu.A przeciez aku naladowany.Czy to moze byc problem z ta cewka co wczesniej mialem i dlatego wywala teraz ten blad 18010,mimo ze go skasowalem .Powiem szczerze ze zglupialem nie wiem gdzie szukac przyczyny.Czy moze cos gosc od gazu namieszal?Czy jest mozliwe ze cewki tak szybko padaja wymiana byla ok 2016 rok wszystkie 4.Od czego zaczac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij listwę wtryskowa. i trzeba sprawdzić wtryskiwacz na 3 garze, jak cewka nowa, chyba że świeca  jeszcze może być. 19010 wychodzi tylko kiedy za niskie napięcie na aku, możliwe że masz padnięte do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci wtryski gazowe,bo na benzynie ,pali i nic sie nie dzieje?

Edytowane przez andyk
byly sprawdzane przy przegladzie,pare dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Wczoraj w trakcie jazdy stojąc w korku samochód sam zgasł, odpaliłem i co chwilę gasł.

Zjechałem już bez próby odpalenia, linka i do domu

Po podłączeniu komputera wyskakuje taki błąd. (zdjęcie) 

Rorzad był wymieniany 40tys temu (pasek) z tyłu do napinacza ani łańcuchu nie zagladane olej wymieniany co 10tys 5w30 

Nie chce go próbować odpalać teraz żeby nie zaszkodzić bardziej. 

Panowie stało się to tak nagle wcześniej żadnego problemu nie było 

Pomocy... 

IMG_20200618_180531.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek do wymiany czujnik wałka rozrządu skoro nie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wałka rorzadu do wymiany?? 

Przez ten czujnik, może wyskoczyć taki błąd? 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Od wczorajszego wieczoru mam spory problem z moim Passatem ponieważ właściwie to nie mogę go odpalić i przy każdej próbie jaką podejmowałem i wczoraj i dziś pojawia się ten sam problem, spod maski dochodzi dziwny dźwięk choć gdy pod nią patrzyłem to wszystko moim zdaniem wydawało się być w porządku. 

 

Czy ktoś lepiej obeznany ode mnie mógłby mi pomóc i podpowiedzieć to co może być, ewentualnie co powinienem dokładnie sprawdzić aby wybadać co jest nie tak? 

 

Z góry dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kązdy wiadome że nie odpali bez iskry i paliwa oraz powietrza (czyli cewki, świece, pompa paliwa czy dziala . czujnik wału bez sprawnego nie odpali. czujnik te,mperatury) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności