Skocz do zawartości
Gość robdol

Wymiana płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Po prawej stronie akumulatora masz 2 przewody do nagrzewnicy . Zagrzej autko i ręką sprawdź czy są jednakowo ciepłe :D

 

 

Tylko kolego w twoim przypadku problem nie tkwi w walniętym termostacie bo sam piszesz że wymieniłeś chyba ze dwa termostaty DOBRE NA DOBRE i dalej to samo!!!! Napisz dokładnie co się dzieje z twoim Paskiem :hmm

 

 

 

 

"Ludzie są biedni dlatego, że ich marzenia są biedne."

- Robert Kiyosaki

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak już pisałem zaczęło sie to ponad miesiąc temu, to myślałem że zaciął się termostat i dlatego się auto grzeje, więc wyjąłem go i ten miesiąc jeździłem bez to wskazówka bardzo rzadko przekraczała to 90 na wskaźniku, ale nie miałem ciepła w nagrzewnicy a idzie zima i dlatego dzisiaj założyłem termostat żeby auto się zagrzało w zimie, no ale założyłem zalałem płynu zapaliłem pochodził na wolnych obrotach doszło do 90 to ubyło trochę płynu ze zbiorniczka więc dolałem między min a max zakręciłem i pojechałem się przejechać czy wszystko gra a tu po przejechaniu z 1km juz wskażnik na 130 i miga kontrolka, to wróciłem do garażu podnoszę maskę a płynu jest pod sam korek górne węże gorące a ten dolny od termostatu zimny no i ciepła też nie dmucha i to wszystko więc nie wiem w czym tkwi problem bo jak termostat się otwiera to nie wiem czemu dolny waż jest zimny i pewnie dlatego tak szybko leci temp. I pozostaje jeszcze nie grzejąca nagrzewnica czy ona w ogóle ma coś z tym wspólnego czy to 2 różne tematy, no i co zrobić z tym że jak jest termostat to auto się grzeje b. szybko ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałeś pompę wody :krzeslem:

Wymień pompę wody, załóż termostat i ciesz się jazdą w cieplutkim Pasku:hurra

Jak coś to pisz. Zawsze coś doradzimy:D

 

 

„Nie pracujmy dla pieniędzy, niech one pracują dla nas.”

- Robert Kiyosaki

 

 

 

 

---------- Dodano o 22:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:13 ----------

 

No ale pompe pewnie trzeba tak czy tak zmienić i od razu rozrząd. To jakiej firmy pompe wody polecacie ?

 

Kup pompę z metalowym wirnikiem!!!

 

 

"Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”."

Jan Paweł II

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zmienię przy okazji cały rozrząd, a jak coś mi będzie trzeba to napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten silnik może się już na puszki do konserw nadawać, jak tyle razy tak ostro go przegrzałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ten silnik może się już na puszki do konserw nadawać, jak tyle razy tak ostro go przegrzałeś :D

 

 

Nic mu nie będzie Jeżeli to była tylko chwilowa

temperatura

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mial vectre b v6 pekl mu króciec (wracal zaraz po kupnie) 3 razy zagrzał do ok 110-120 i to też na chwile, bo co chwile wode dolewał ... Pojeździł 1 msc i uszczelke wydmuchało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega mial vectre b v6 pekl mu króciec (wracal zaraz po kupnie) 3 razy zagrzał do ok 110-120 i to też na chwile, bo co chwile wode dolewał ... Pojeździł 1 msc i uszczelke wydmuchało

 

zbieg okolicznosci. vectra B byla z V6? :P w kazdym badz razie jezeli chodzi o 2.5 lub 3.0 benzyne to tam uszczelki to normalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam pytanie czy AJM ma również ten kranik po prawej stronie za kratką do spuszczania płynu bo nie mam kanału i nie chce mi się odkręcać pokrywy itd aby dostać się do przewodu , a jeżeli ma to ile płynu wyleci na gorącym silniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu

 

NA GORĄCYM NIE ODKRĘCAJ KRANIKA PRZY CHŁODNICY!

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gościu

 

NA GORĄCYM NIE ODKRĘCAJ KRANIKA PRZY CHŁODNICY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Może chłopak chce zobaczyć gejzer,chcieć to móc poniekąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może chłopak chce zobaczyć gejzer,chcieć to móc poniekąd...

 

He He He

 

Gejzery to ja wole na YouTube oglądać. Przynajmniej dogłębnie zobaczę to zjawisko natury

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczone przez Maniek101

Witam strzeliła mi pompa wody to przy okazji zmienię cały rozrząd, jakiej firmy kupić pasek, rolkę ( ile tam ich jest ) i pompę wody, nie zamierzam oszczędzać, interesują mnie najlepsze firmy ! Autko to Passat B5 1.8 benzyna 125KM

 

 

Polecam SKF a pompę wody kup z metalowym wirnikiem!!! Pasek Gates lub Contitech! :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może chłopak chce zobaczyć gejzer,chcieć to móc poniekąd...

 

Chłopaki nie panikujcie tak za bardzo , bez obaw nie poparzę się , chcialem tylko wiedzieć czy ten kranik wogóle jest w AJM ? a jak jest to przecież ponoć powoli z niego plyn ucieka a na gorącym więcej wyleci jak termostat jest otwarty? dobrze rozumuje? i jeszcze czy kratka jest przykręcana czy na zatrzaski jakieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam silnik awx jak kolega wyzej napisal o tym kraniku za kratka w zderzaku. TO JEST NAPEWNO KRANIK SPUSTOWY PLYNU CHLODNICZEGO TAK?

Pytam bo jak go lekko zluzowalem to jasno zielony plyn kapal,a w wyrownawczym mam praktycznie bezbarwny. I mialem wapliwosci.

 

Moje pytanie- czy ten kranik to spust plynu chlodniczego????

 

Pozdro idzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kapał taki płyn to to jest kranik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mógłby ktoś bardziej sprecyzować jak tek kranik wygląda ??? dzisiaj zaglądałem za kratę i nie bardzo wiem co mam odkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwone kółko z wcieciem na śrubokręt krzyżak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest ten "kranik"DSC_0085aa.jpgi czy ja szukam w dobrym

miejscu ??? zdiolem kratę z lewej strony auta patrząc od przodu

Edytowane przez Januszg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności