Skocz do zawartości
Gość robdol

Wymiana płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim celu ten uszczelniacz?? Chłodnicę się wymienia jak dziurawa, koszt za nissensa ok 280zl i godzinną roboty. Ten specyfik nie pomoże na długo a jedynie może zafundowac niefajna wymianę nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sączy się delikatnie z górnego wyjścia chłodnicy. Na dodatek krócieć co roku muszę wymieniać bo wiecznie tam wisi kropla płynu byl kupiony krócieć ori i tez nie było efektu. Interesuje mnie ile tego wlać żeby bylo odpowiednie stężenie dlatego pytam ile płynu wchodzi do mego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak wymienic zbiornik wyrownawczy w b5 fl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Spuścić płyn z dolnego przewodu.

2. Odpiąć przewody.

3. Odkręcić 3 wkręty.

4. Odchylić zbiorniczek, odpiąć wtyczkę elektryczną.

 

Składać analogicznie odwrotnie.

 

Prowadzić Cię jeszcze za rękę?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziś po wymianach ( płukanka ) płynu chłodniczego w B5 fl.

Mam do Was pytanie, GDZIE JEST KOREK SPUSTOWY z chłodnicy ?

Naszukałem się go dziś dość długo i nie umiałem znaleźć.

Spuszczałem płyn zdejmując czujnik załączony na zdjęciu.

 

Mógłby ktoś podrzucić jakieś zdjęcie ?

 

 

26135364_1999451346748461_214253298_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korek spustowy powinien być widoczny po zdjęciu lewej (od kierowcy) kratki w zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko do was, bo kupiłem passata b5 i chciałem wymienić płyn chłodnicy, ale mam taki problem, bo już okupiłem się płynem chłodzącym ( borygo nowy ) i płukankę, ale z mojej nie uwagi nie patrząc w internet i jak przeczytałem, to powinien być płyn spełniający normy g12 i co teraz czy mogę wlać ten ówcześnie kupiony płyn borygo. Bo nie wiem co teraz mam zrobić czy kupić ten spełniający normy g12.

Bardzo proszę o radę i dziękuję z góry i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup G12. Borygo (o ile masz paragon) oddaj do sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz wymienić płyn? Jego się raczej nie wymienia, o ile nie było jakiejś większej awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jihad napisał:

A czemu chcesz wymienić płyn? Jego się raczej nie wymienia, o ile nie było jakiejś większej awarii.

Uważasz że płyn eksploatacyjny po 20 latach dalej posiada swoje właściwości jak w 1998 roku?

Płyn chłodniczy się wymienia, choć w instrukcji nie jest to opisane co jaki czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Frankoo napisał:

Kup G12. Borygo (o ile masz paragon) oddaj do sklepu

G11 idzie do Passata przed liftem według instrukcji.

 

38 minut temu, jihad napisał:

A czemu chcesz wymienić płyn? Jego się raczej nie wymienia, o ile nie było jakiejś większej awarii.

Jak najbardziej się wymienia i to obowiązkowo bo płyn traci z czasem właściwości antykorozyjne i pewnie szereg innych właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dolałem G12+ Petrygo do paska to się może coś stać złego? W sumie nie wiem jaki był wcześniej zastosowany ale ponieważ było już blisko minimum to zdecydowałem się dolać tego. Zbieżna jest barwa (różowy). Chłodnica to Nissens 94592

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ruslan napisał:

Jak dolałem G12+ Petrygo do paska to się może coś stać złego? W sumie nie wiem jaki był wcześniej zastosowany ale ponieważ było już blisko minimum to zdecydowałem się dolać tego. Zbieżna jest barwa (różowy). Chłodnica to Nissens 94592

Oczywiście najlepiej trzymać się jednego płynu ale z racji że nie wiesz co było wcześniej lane to lepsza dolewka innego G12+ niż pozostawienie niskiego stanu. Nic się nie stanie ale i tak miej na uwadze w przyszłości wymienić cały płyn w układzie chłodzenia :)  

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,
chcę wymienić płyn chłodniczy w afn'ie 110km 99 rok, czy 2 butelki koncentratu po 1.5 litra wystarczą, czy lepiej kupić 3 dla pewności i zrobić trochę mocniejszą mieszankę?

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak by było te -30-35st. W polsce takie zimy się skończyły ale nigdy nic nie wiadomo, oczywiście do koncentratu woda demineralizowana NIE kranówa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, HansikVR5 napisał:

Zrób tak by było te -30-35st. W polsce takie zimy się skończyły ale nigdy nic nie wiadomo, oczywiście do koncentratu woda demineralizowana NIE kranówa

Tak właśnie planuję, ale nie wiem ile dokładnie wejdzie podczas wymiany, bo jeśli 5-6 litrów to starczą 2 butelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 3, to co nie wejdzie zostanie na dolewki

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, biksu napisał:

Tak właśnie planuję, ale nie wiem ile dokładnie wejdzie podczas wymiany, bo jeśli 5-6 litrów to starczą 2 butelki.

 

 

Kranikiem na raz nie spuścisz całości.  

Przygotuj się na 7 litrów. Dodatkowo gdybyś chciał to zrobić tak na full to zlej cały płyn, zalej wodą demineralizowaną układ, włącz ogrzewanie na full pojedź autem tak żeby się nagrzało do optymalnej temp, otworzył termostat i żeby woda przetoczyła się przez nagrzewnicę. Potem to zlej i zalewaj docelowy płyn.

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, StreamHD napisał:

 

 

Kranikiem na raz nie spuścisz całości.  

Przygotuj się na 7 litrów. Dodatkowo gdybyś chciał to zrobić tak na full to zlej cały płyn, zalej wodą demineralizowaną układ, włącz ogrzewanie na full pojedź autem tak żeby się nagrzało do optymalnej temp, otworzył termostat i żeby woda przetoczyła się przez nagrzewnicę. Potem to zlej i zalewaj docelowy płyn.

 

 

Lubie takie podejście do sprawy ? Jednak jeśli już tak to wlałbym płukanke do wody i z nią pojeździl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, HansikVR5 napisał:

Lubie takie podejście do sprawy ? Jednak jeśli już tak to wlałbym płukanke do wody i z nią pojeździl

Ja wolałem nic nie dodawać bo według mnie skoro auto się nie przegrzewa to wszystko jest drożne i jakoś bezpieczniej się czułem bez dodawania "kretów".

 

  Tak wyglądało płukanie u mnie

6a358a3f13b773ddgen.jpg

 

Od prawej do lewej, najpierw w bańce widać sam płyn i potem ile zleciało to tyle dolewałem demineralizowanej, krótka jazda, ostygnięcie i zlewałem do kolejnych baniek. Stary płyn ciągle tkwił w układzie i barwił wodę. Na koniec jechałem na zmianę rozrządu i po wymianie pompy wody jeszcze wywaliło czerwony stary płyn.  Tak dla kaprysu sobie płukałem układ. Wiadomo, że woda bardzo łatwo się barwi od minimalnej ilości płynu ale to pokazuje, że mimo przelewania kolejnych litrów to stary płyn ciągle tkwi ale to nie problem przecież. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności