Skocz do zawartości
Gość robdol

Wymiana płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

chłopie nie ruszaj tej chlodnicy :D ta jest od klimy, stojac na wprost do auta po prawej stronie pod wezem masz taki kranik czerwony - bedzie brudny zapewne wiec zmieni kolor :)

Moze sie nie odkrecic, nie siłuj sie bo go rozwalisz i bedziesz mial problem, wtedy lepiej sciagnac waz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paskach 3bg najłatwiej jest wyjąc czujnik temperatury na dolnym wężu w celu spuszczenia płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam zawsze spuszczałem z kranika , czy to przez kratkę czy bez zderzaka :) Czujnika lepiej nie ruszać , zaraz mu coś odwali i nie będzie działać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc od przodu auta kranik powinieneś mieć z prawej strony. może być na krzyzak tak jak kolega wyżej pisał , lub z takim cyndzlem do przekrecania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam troche przegonilem paszczaka swego no i puscilo zabezpieczenie na dole na wezu ,waz sie zsunal , plyn wylecial ,przejechalem ze 3 km bez plynu,moje pytanie dlasczego sie waz zsunal(wymienialem jakis czas temu chlodnice i pierscien owy na nowy),i czy nie zaszkodzila jazda bez plynu,czy czujnik jest jakis w bloku czy tylko na wezu , zalozylem waz ,wszedl ale ciezka dolalem wody i wrocilem do domu 100km,czy wlozyc stary ori piercien bo i tak musze nowy plyn zalac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak mam sobie dać radę z tym wężem?|

Podniosłem auto, zdjąłem tą opaskę, taki pręcik z węża, no i siłuje się z wężem żeby zszedł. I nic ...

Za cholerę nie wiem jak ma spuścić ten płyn.

 

W jednym temacie o demontażu chłodnicy znalazłem coś takiego:

 

8b51b4d72976f681med.jpg

 

Czy to jest jakiś korek spustowy? Nie mam pomysłu, a nie chcę urwać tego węża z chłodnicy.

Edytowane przez Morsart27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyjmij termostat najszybciej zleci płyn i najlepszy jest dostęp z kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana zamierzam się tym zająć, żeby kanał załatwić muszę tydzień wcześniej dać znać typowi.

Więc będę go dźwigał na lewarkach, potem coś podłożę i jakoś dojdę do tego.

Termostat jak mniemam jest tam przy pompie wody? A czy w AFNie rzeczywiście jest w chłodnicy ten korek spustowy?

Bo tak tylko oglądając to wydaje mi się że jeśli jest to musiałbym kratki w zderzaku zdemontować tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro z rana zamierzam się tym zająć, żeby kanał załatwić muszę tydzień wcześniej dać znać typowi.

Więc będę go dźwigał na lewarkach, potem coś podłożę i jakoś dojdę do tego.

Termostat jak mniemam jest tam przy pompie wody? A czy w AFNie rzeczywiście jest w chłodnicy ten korek spustowy?

Bo tak tylko oglądając to wydaje mi się że jeśli jest to musiałbym kratki w zderzaku zdemontować tak?

Powinien być korek spustowy na chłodnicy, po lewej stronie (strona kierowcy), wyciąg kratkę ze zderzaka to się przekonasz.

 

Panowie a jak mam sobie dać radę z tym wężem?|

Podniosłem auto, zdjąłem tą opaskę, taki pręcik z węża, no i siłuje się z wężem żeby zszedł. I nic ...

Węże nieruszane od lat ciężko schodzą - mi pomogło delikatne podważanie cieniutkim wkrętakiem od przodu - ale to przy wymianie chłodnicy i nie miałem już zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poradziłem sobie z tym. Wytargałem w końcu ten wąż.

Spuściłem, zalałem wodą, wypłukało, znów spuściłem, założyłem, i zalałem płyn.

Dopiero potem zauważyłem że ta kratka jak na zatrzaski i schodzi spokojnie a pod nią cały ten kranik :D

Tylko znów mi jakiś wąż nie trzyma i ucieka po kropelkach płynu, ale to już na jutro zostawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam passata B5 1.8 turbo 2001 sedan

Interesuje mnie konkretna odpowiedz co gdzie i jak i w jakiej kolejnosci -> czyli jak krok po kroku wymienic wode na plyn w chlodnicy (mam już kupiony odpowiedni płyn z norma G12)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam passata B5 1.8 turbo 2001 sedan

Interesuje mnie konkretna odpowiedz co gdzie i jak i w jakiej kolejnosci -> czyli jak krok po kroku wymienic wode na plyn w chlodnicy (mam już kupiony odpowiedni płyn z norma G12)

 

Najlepiej zdejmij dolny przewód chłodnicy i wtedy płyn szybko zleci. Co do proporcji płynu z wodą to masz na butelce ściągawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej zdejmij dolny przewód chłodnicy i wtedy płyn szybko zleci.

I dodatkowo odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego + pokrętło ogrzewania na maxa.:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Korek zbiorniczka rozumiem , ale pokrętło ogrzewania po co ruszać ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.... Dlaczego ustawiać pokrętło na maksymalne grzanie? przecież woda krąży w nagrzewnicy cały czas. A tak w właściwie też się podłączę pod temat. Jak to jest z tą wymiana płynu a w zasadzie z odpowietrzaniem układu. mam 2.0 benzynę i mam w planach w piątek zabrać się za zmianę płynu i płukanie nagrzewnicy, jak mam odpowietrzyć układ jedni mówią że zalewają układ i "samo się robi" a inni że w chwili uzupełniania płynu zdjąć wąż z nagrzewnicy (powrotny) i uzupełniać układ do chwili kiedy wyleci przez dziurkę płyn.... jeszcze inni że trzeba poczekać aż auto się nagrzeje i dopiero zdejmować wąż z nagrzewnicy. więc? dzieki za podpowiedzi pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie.... Dlaczego ustawiać pokrętło na maksymalne grzanie? przecież woda krąży w nagrzewnicy cały czas. A tak w właściwie też się podłączę pod temat. Jak to jest z tą wymiana płynu a w zasadzie z odpowietrzaniem układu. mam 2.0 benzynę i mam w planach w piątek zabrać się za zmianę płynu i płukanie nagrzewnicy, jak mam odpowietrzyć układ jedni mówią że zalewają układ i "samo się robi" a inni że w chwili uzupełniania płynu zdjąć wąż z nagrzewnicy (powrotny) i uzupełniać układ do chwili kiedy wyleci przez dziurkę płyn.... jeszcze inni że trzeba poczekać aż auto się nagrzeje i dopiero zdejmować wąż z nagrzewnicy. więc? dzieki za podpowiedzi pozdro

 

Rysiowi chodziło pewnie o pokrętło w manualnej klimie. Przesuwająć na max w kierunku ciepłego powietrza otwieramy jednocześnie obieg. Płyn chodzący nie podlega wymianie tylko ewentualnemu uzupełnieniu jeśli brakuje w układzie. Płyn wymienia się do naprawy głównej silnika lub jeśli zmieniamy chłodnicę. Odpowietrzenie polega na tym, że silnik jest uruchomiony i temp. Ciepłego powietrza ustawiania jest na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Dziekuje wszystkim za podpowiedz z wymiana plynu w chlodnicy - dalem rade bez wiekszych problemow (nie taki diabel straszny :)

niestety ale pojawil mi sie kolejny problem po wymianie plynu w chlodnicy... Zaopserwowalem ze temperatura waha sie miedzy 60 a 90 wyglada ze jest inaczej niz wczesniej bylo (temperatura utrzymywala sie w granicach 80 a 90 bez jakis wiekszych skokow). Czy tak ma byc?

Nie bardzo wiem co z tym mam zrobic i co to moze byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z termostatem było coś robione, objawy raczej uszkodzonego termostatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie robilem z termostatem :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

z termostatem było coś robione, objawy raczej uszkodzonego termostatu

 

No dobra :) Już się sam (za Twoją sugetią) pokierowałem do tematów poruszanych wcześniej - o temostatach :) Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile wchodzi płynu do układu chłodzenia motor 2.0 8V 116 KM ?

Bo o co chodzi trochę mi się sączy z chłodnicy i kupiłem taki uszczelniacz Liqui Moly I jest jego 150ml i daje się to na 7 litrów płynu. Pytanie ile tego wlać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności