Skocz do zawartości
marcin007

Vr6 przerywa na zimnim silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od jakiegos czasu borykam sie z problemem iż rano gdy odpale silnik to strasznie nim szarpie,nawet lubi zgasnac,jak juz pochodzi chwilke to wszystko wraca do normy i niewiem co moze byc przyczyna tego,sprawdzony vag-iem,błedów niema,dodam ze mam gaz sekwencje i przy odpaleniu odrazu na gazie chodzi rowno,wszelakie sugestie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cewka? moze ma przebicie i na zimno tak sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewke wymienilem bo miałem inna i dalej to samo,ale jak juz wczesniej pisałem przy rozruchu na gazie chodzi normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,znowu mam mały problem a mianowicie kilka razy mialem taki przypdek ze jechałem i silnik nagle zgasł jakby mu prad zabrało,ani na benzynie ani na gazie nie chciał odpalic,ale po odczekaniu około 10 min odpalił normalnie,co moze byc tego przyczyna?,samochod posiada oryginalny alarm bez imo. czyzby alarm powodował takie zamieszanie,wszelakie pomysły mile widziane bo mam już dosyc takich niespodzianek na drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawial moduł zapłonowy!one robią takie jaja jak się nagrzeją!miałem tak kiedyś założyłem sprawną cewkę z modułem i mimo wszystko przy wyższej temp nie działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem musisz zbadać 2 warianty i wykluczyc jesen z nich (albo prądy albo zasilanie paliwem )na moje oko to pompka albo przekaźnik pompki( znajomy ma audi80 2,6 raz pompka chodziła raz nie poprostu gdzieś ją przysierało a dodam że miała niecałe 1,5 roku )po wymianie było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja zapłonu też może pomóc u mnie tak było że na zimnym gasł , sprawdzenie zapłonu to grosze 15-20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie paliwem mozna wykluczyc bo na gazie w trybie awaryjnym tez nieodpala,jeszcze alarm fabryczny przyszedł mi do głowy ze moze gdzies odcina zapłon,bo coraz czesciej staje na drodze,ewentualnie zostaje cewka,narazie rozebrałem wszystkie plastiki na silniku i przy nastepnym postoju zbadam dioda czy wogole komp daje impulsy na cewke

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by nie odpalał to kostka stacyjki jest do niczego , to akurat wada wszystkich passatów golfów III itp jeśli oryginalna się spaliła to te chińskie podróby do niczego się nie nadają a oryginał nie wiem gdzie dostać .

Tylko że kostka nie odpowiada za gaśnięcie silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność dolotu może jakiś wężyk podciśnienia pęknięty lub przetarty, ewentualnie przepływomierz się kończy na zimnym objawy takie jak wymieniłeś czkawka, szarpanie, komputer ogranicza dawkę paliwa bo przepływomierz mierzy za mało powietrza. Na gazie ok bo inny komputer tym steruje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mialem tak ze alarm mi rozlaczal auto, czasem nie chcial zapalic.... przelutowalem i jak reka odjal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności